Shopify Audiences

Zakładając, że "Shopify Audiences" odnosi się do narzędzia segmentacji klientów, jest to funkcja umożliwiająca sprzedawcom w Shopify identyfikację, grupowanie i targetowanie konkretnych grup klientów w oparciu o różne kryteria, takie jak historia zakupów, zachowanie na stronie czy demografia.

  • Segmentacja: użytkownicy mogą tworzyć konkretne segmenty klientów w oparciu o różne kryteria, takie jak wartość zamówienia, częstotliwość zakupów, lokalizacja i inne.
  • Personalizacja kampanii: dzięki identyfikacji konkretnych grup można tworzyć spersonalizowane kampanie marketingowe skierowane do odpowiednich odbiorców.
  • Analiza zachowań: narzędzie może oferować analizę zachowania klientów w różnych segmentach, co pomaga w zrozumieniu ich potrzeb i preferencji.

Dlaczego jest ważne:

Dzięki segmentacji i zrozumieniu swojej grupy docelowej, sprzedawcy mogą lepiej dostosować swoje oferty i kampanie marketingowe, co przekłada się na wyższą efektywność działań promocyjnych oraz zwiększenie sprzedaży.

Zastosowanie w praktyce:

Sklep z odzieżą korzystający z "Shopify Audiences" może zidentyfikować klientów, którzy dokonali zakupu w ciągu ostatnich 30 dni, ale nie kupili żadnych akcesoriów. Następnie sklep ten mógłby wysłać do tej grupy klientów spersonalizowaną ofertę dotyczącą akcesoriów.

Więcej o Shopify Audiences sprawdź tutaj.

Zatrudnij eksperta

Chcesz rozwijać swój biznes e-commerce i maksymalizować jego potencjał? Rozważ zatrudnienie eksperta ds. e-commerce, który poprowadzi Cię przez zawiłości sprzedaży online i pomoże Ci osiągnąć cele biznesowe.

Skontaktuj się z nami!
Fraza wyszukiwania

Szukasz wiedzy?
Skorzystaj z wyszukiwarki