Dlaczego warto zdecydować się na migrację z IdoSell do Shopify u nas?

Przeniesienie głównych funkcjonalności sklepu

Przeniesienie sklepu na nową platformę jest wymagającym zadaniem. Aby wykonać migrację odpowiednio potrzeba czasu oraz przemyślanego planu działania. Zadbamy o każdy etap migracji i starannie przeniesiemy główne funkcjonalności sklepu na platformę Shopify.

Bezpieczna migracja danych na nową platformę

Migracja wymaga dużej precyzyjności i dokładności. Bezpiecznie i bezstratnie przeniesiemy dane na nową platformę, tworząc przy tym kopię zapasową danych, aby upewnić się, że żadne informacje nie zostaną stracone. 

Utrzymanie wyników SEO

SEO odgrywa istotną rolę w obszarze e-commerce, dlatego przenosząc dane na nową platformę, postaramy się jak najbardziej zmniejszyć ryzyko pogorszenia widoczności Twojej witryny i spadku w wynikach wyszukiwarki. Przekierujemy również odpowiednio użytkowników sklepu na nowe adresy URL. 

Co zyskasz migrując z Magento do Shopify? 

Bezpieczeństwo 

Jako właściciel sklepu internetowego, masz do czynienia z poufnymi danymi klientów, dlatego Twoja witryna musi być stale chroniona i jak najlepiej zabezpieczona. Shopify to niezawodna i bezpieczna platforma, po stronie której stoją wszelkie konserwacje i aktualizacje serwera. Shopify dba o zgodność z PCI oraz umożliwia uruchomienie certyfikatów SSL w celu szyfrowania danych.

Prosta obsługa i intuicyjny interfejs

Platforma Shopify sprawi, że w łatwy i szybki sposób wdrożysz swój nowy e-commerce. Uruchomienie podstawowego sklepu na Shopify nie wymaga wiedzy technicznej, a oprogramowanie oraz hosting dostarczane są przez platformę. Panel administratora jest prosty w obsłudze, przejrzysty i dostosowany do użytkownika. Dodatkowo dla jeszcze sprawniejszej obsługi, platforma Shopify udostępnia obszerną dokumentację oraz liczne przewodniki w postaci materiałów wideo.

Szeroki wybór aplikacji

Platforma Shopify oferuje duże możliwości w obrębie integracji aplikacji, które można pozyskać z Spotify App Store. Znajdziesz tam wiele wtyczek, które ułatwią zarządzanie sklepem internetowym. W prosty sposób można dodawać do swojego sklepu dostępne aplikacje, co rozszerzy go o nowe funkcjonalności. 

Wsparcie techniczne na najwyższym poziomie 

Platforma Shopify dysponuje całodobowym wsparciem technicznym przez 7 dni w tygodniu. Pytania można kierować zarówno telefonicznie, mailem lub za pomocą czatu. Co więcej Shopify udostępnia obszerną dokumentację dotyczącą obsługi platformy oraz szereg przydatnych przewodników. 

Migracja danych do Shopify - co możemy zrobić?

Pełna migracja danych na nową platformę

Skuteczna migracja wymaga najwyższej staranności. Nasz zespół zadba o pełną i bezstratną migracje danych z IdoSell na platformę Shopify. Zatroszczymy się o takie dane jak informacje o produktach, zamówieniach i klientach oraz dokładne przeniesienie na nową stronę wszystkich zdjęć, obrazów, grafik, treści, artykułów czy rabatów.

UX/Design dla nowego sklepu

Przeniesienie sklepu na nową platformę może być świetną okazją do przeprojektowania Twojej witryny oraz wprowadzenia ulepszeń w designie. Nasz zespół zadba o unikalny wygląd Twojego sklepu oraz odpowiednio dopracuje go pod względem UX, tak aby był przyjazny dla oka, ale też intuicyjny i funkcjonalny. 

Theme development

Platforma Shopify oferuje szeroki wybór przyjaznych dla użytkowników szablonów dostosowanych do wyświetlania zarówno na desktop jak i na urządzenia mobilne. Jeśli natomiast potrzebujesz nowego i unikalnego motywu, nasz zespół grafików zatroszczy się o jak najlepszy wizerunek Twojego nowego e-commerce.

Optymalizacja SEO

Wiemy jak ważne jest pozycjonowanie i optymalizacja, dlatego przeprowadzimy migracje danych, tak aby Twój e-commerce nie stracił pozycji w wyszukiwarce. Dokonamy koniecznej analizy SEO, która pomoże wychwycić i skorygować ewentualne nieprawidłowości. 

Integracje

Zatroszczymy się o odpowiednie integracje w obrębie Twojego e-commerce. Będąc posiadaczem sklepu internetowego trzeba stale ulepszać i rozwijać swoją witrynę, aby nadążała za nowymi technologiami. Platforma Shopify, dzięki wbudowanym integracjom umożliwia zarządzanie sprzedażą na wielu różnych kanałach, co z pewnością usprawni handel elektroniczny. 

Jak wygląda proces migracji danych?

Analiza

Zanim przystąpimy do migracji danych na nową platformę, zapoznajemy się z obecną witryną, jej potrzebami oraz Twoimi oczekiwaniami względem nowej. Analizujemy typy danych do migracji oraz sprawdzamy luki i niedociągnięcia jakie może posiadać Twój sklep.

Planowanie

Dzięki przeprowadzonej analizie wybieramy najbardziej korzystną metodę migracji, dopasowaną do ilości i typu danych. Następnie tworzymy szczegółowy plan działania, który dzielimy na poszczególne etapy, tak aby mieć pod pełną kontrolą cały proces migracji danych.

Konfiguracja, migracja, development

W następnym etapie odpowiednio konfigurujemy podstawowe czynności administracyjne i funkcjonalności sklepu, bezstratnie przenosimy wszystkie dane oraz dbamy o zrobienie kopii zapasowej, aby migracja była w pełni bezpieczna. Zatroszczymy się o sklasyfikowanie produktów, a w przypadku redesignu zadbamy o unikalny wygląd Twojej nowej witryny.

QA

Przed uruchomieniem witryny dokładnie przeanalizujemy nowo powstały sklep. Przeprowadzimy konieczne testy, ocenimy ryzyko oraz upewnijmy się, że Twój nowy e-commerce spełnia standardy wydajności, a w razie wystąpienia błędów opracujemy skuteczny sposób działania.