Dlaczego warto wykonać migrację z Magento do Shopify u nas?

Przeniesienie głównych funkcjonalności sklepu

Wykonamy przeniesienie głównych funkcjonalności sklepu - od katalogu produktów przez sposoby wysyłki i formy płatności po komentarze klientów oraz newsletter. Wdrożymy również nowe funkcjonalności dostosowane do potrzeb Twojego nowego e-commerce.  

Bezpieczne przeniesienie danych

Wiemy jak ważni są Twoi klienci i jak wiele istotnych danych może znajdować się w obrębie sklepów internetowych. Bezpiecznie i z zachowaniem najwyższej staranności przeprowadzimy pełną migrację danych na platformę Shopify, wliczając w to produkty, obrazy, opisy, artykuły, opinie, zamówienia oraz tak czułe informacje jak dane klientów. 

Utrzymanie wyników SEO

Zapewnimy odpowiednią strategię i plan migracji, który maksymalnie obniży ryzyko pogorszenia widoczności Twojego e-commerce oraz spadku w wynikach wyszukiwania. Zadbamy również o właściwe przekierowanie użytkowników na nowe adresy URL. 

Korzyści przeniesienia sklepu z Magento do Shopify 

Bezpieczeństwo

Shopify to platforma, która dba o bezpieczeństwo Twojego sklepu, zapewniając Ci darmowy certyfikat SSL oraz odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa. W przypadku sklepu internetowego, bezpieczeństwo jest kluczowe zwłaszcza pod względem dokonywanych płatności, dlatego Shopify posiada również zgodność z PCI DSS oraz oferuje metodę 3-D Secure, dzięki czemu dane klientów są bezpieczne.  Ponadto hosting oraz opieka nad funkcjonowaniem sklepu stoi po stronie Shopify. Jest to niezwykle pomocne zwłaszcza dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoja przygodę z e-commere.

Łatwa customizacja

Dużą zaletą platformy Shopify jest prosta i sprawna obsługa funkcji sklepowych, które z łatwością dostosujesz do potrzeb swojego sklepu. Panel administracyjny jest intuicyjny, a edycja prosta i nie wymaga wiedzy programistycznej. 

Duża ilość aplikacji i integracji

W przypadku platformy Shopify rozszerzenie sklepu o nowe funkcjonalności nie stanowi problemu. W Shopify App Store jest szeroki wybór aplikacji, które ułatwią zarządzanie Twoim e-commerce. Znajdziesz tam zarówno aplikacje do obsługi klienta oraz sprzedaży, jak również usprawniające działania w obrębie marketingu. Wszystko tak naprawdę jest w zasięgu Twojego sklepu. Wybór jest ogromny, a nowe wtyczki stale pojawiają się w Shopify App Store. Jeśli jednak Twój e-commerce będzie potrzebował aplikacji niestandardowej, nasz zespół z przyjemnością zadba o stworzenie dedykowanej aplikacji dostosowanej do potrzeb Twojego e-commerce. 

Migracja do Shopify - jak możemy Ci pomóc?

Pełna migracja danych na nową platformę

Przeprowadzimy bezpieczną, bezstratną i pełną migrację danych z platformy Magento do Shopify, obejmującą m.in. produkty, zamówienia, transakcje, artykuły, opisy, opinie czy kody rabatowe.

UX/Design dla nowego sklepu

Trendy stale się zmieniają również w designie. Dlatego migracja na nową platformę może być idealną okazją do odświeżenia szaty graficznej Twojej strony i ulepszania jej pod kątem UX. Nowy i unikalny design to z pewnością coś co umili oko, ale też zapewni pozytywne doświadczenia użytkowników korzystających z Twojego e-commerce. 

Theme development

Stworzymy dla Twojego sklepu dedykowany szablon dopasowany do wizerunku i potrzeb Twojego e-commerce. Jeśli natomiast chcesz skorzystać już z gotowych motywów, Shopify oferuje szeroki wybór responsywnych i estetycznych szablonów, które zapewnią szybki redesign Twojego nowego sklepu. 

Optymalizacja SEO

Nie można pominąć roli SEO podczas procesu migracji. Wiemy jak ważna jest optymalizacja pod kątem SEO i przeprowadzimy migrację, tak aby Twój e-commerce zachował obecną widoczność i nie stracił pozycji w wyszukiwarce. W celu uzyskania jak najlepszych efektów, przeprowadzimy analizę SEO również po przeprowadzonej migracji, aby zapobiec ewentualnym nieprawidłowościom. 

Integracje

Shopify stale zyskuje na popularności i rozwija swoje funkcjonalności. W obrębie dostępnych pakietów, Shopify zapewnia wbudowane integracje m.in. z Facebookiem, Instagramem oraz ze sklepami takimi jak eBay czy Amazon, a dzięki systemowi Baselinker również i z Amazonem. Dzięki czemu platforma zapewnia możliwość wielokanałowego zarządzania sprzedażą w obrębie Twojego sklepu internetowego.  

Jak wygląda proces migracji z Magento do Shopify?

Analiza

Gdy rozpoczynamy proces migracji danych do innej platformy w pierwszej kolejności przeprowadzamy dogłębną analizę. Starannie przeanalizujemy Twoją obecną stronę e-commerce, typy danych, które będą migrowane oraz sytuację firmy. Zapoznamy się z oczekiwaniami oraz celami jakie masz względem migracji i nowej platformy.

Planowanie

Krok po kroku zaplanujemy przebieg migracji z platformy Magento do Shopify, tak aby na każdym etapie mieć pod kontrolą cały proces przenoszenia danych. Migracja może wymagać czasu, dlatego planowanie zaczynamy możliwie jak najwcześniej. Na podstawie wcześniejszej analizy wybierzemy właściwy sposób migracji, dostosowany do ilości danych do przeniesienia. 

Konfiguracja, migracja, development

Zatroszczymy się o poszczególne etapy migracji, do których zalicza się konfiguracja platformy, przenoszenie danych oraz wdrożenie. Zadbamy o konfigurację podstawowych czynności administracyjnych, bezstratne przeniesienie zawartości z poprzedniej platformy, uporządkowanie i klasyfikację produktów po migracji oraz zapewnimy odpowiedni wygląd poprzez zaprojektowanie nowego szablonu lub dostosowanie już istniejącego. Ponadto przeprowadzimy szereg działań takich jak: skonfigurowanie domeny, wysyłki, podatków od sprzedaży, płatności oraz adresu URL.  

QA

Po zakończonej migracji zostaną przeprowadzone testy nowej strony przez osoby odpowiednio do tego wykwalifikowane. Specjaliści w dziedzinie QA oprócz przetestowania funkcjonalności sklepu, ocenią ryzyko oraz opracują sposób działania, który doprowadzi do osiągnięcia jak najlepszych efektów.