Dlaczego warto wykonać migrację u nas?

Przeniesienie głównych funkcjonalności sklepu

Przeprowadzając pełną migrację danych z Redcart do Shopify zadbamy również o przeniesienie głównych funkcjonalności Twojego sklepu. Oznacza to, że będziesz mógł korzystać z dotychczasowych funkcji, których używałeś prowadząc Swój ecommerce.   

Bezpieczne przeniesienie danych

Nasz zespół składa się z specjalistów doświadczonych w migracjach danych, dlatego gwarantujemy bezpieczne i bezstratne przeniesienie danych Twojego sklepu z platformy Redcart na platformę Shopify.  

Utrzymanie wyników SEO

Podczas migracji na nową platformę nie musisz obawiać się spadku wyników SEO.  Odpowiednio opracujemy strategię i plan migracji, by obniżyć ryzyko pogorszenia widoczności Twojego e-commerce. Zadbamy również o odpowiednie przekierowanie użytkowników na nowy adres URL sklepu. 

Co można zyskać przenosząc sklep z Redcart do Shopify

Bezpieczeństwo

Prowadząc sklep internetowy wiesz jak ważne jest bezpieczeństwo twoich danych. Platforma Shopify zapewnia wiele zabezpieczeń danych, nie tylko przeciw cyberatakom ale również ich utracie w inny sposób. Oprócz podstawowych certyfikatów bezpieczeństwa platforma Shopify zapewnia konserwacje, backup danych, aktualizacje oraz opiekę nad funkcjonowaniem sklepu.

Możliwość ekspansji na rynki zagraniczne

Platforma Shopify wybierana jest jako oprogramowanie e-commerce w około 175 krajach. Oferuje obsługę kasy w różnych walutach oraz przewalutowanie. Dla porówniania platforma Redcart oferuje sprzdaż tylko w kilku innych państwa europejskich poza Polską. 

Dużą ilość aplikacji

Platforma Shopify oferuje możliwość dodania nowych funkcji i rozwiązań, które ułatwią zarządzanie Twoim e-commerce. W Shopify App Store jest dostępnych ponad 5 tys. różnych aplikacji, które wprowadzają min. nowe metody płatności, możliwości zarządzania zamówieniami,  czy działaniami marketingowymi. 

Prosty w obsłudze interfejs panelu administracyjnego

Przenosząc swój sklep na platformę Shopify od razu docenisz interfejs panelu administratora. Jest on dużą zaletą Shopify, chwaloną przez wielu właścicieli sklepów. Panel administratora jest przejrzysty i bardzo intuicyjny co pozwala na prostą obsługę i zarządzanie sklepem nawet bez zaawansowanych umiejętności technicznych.

Niezawodność systemu

Shopify jako platforma obsługująca ponad milion sklepów na całym świecie cechuje się niezawodnością systemu. Przenosząc Swój e-commerce na platformę Shopify unikniesz przeciążenia serwerów, powolnego ładowania się sklepu.

Redcart do Shopify - co możemy zrobić?

Pełna migracja danych na nową platformę

Zajmiemy się pełną i bezstratną migracją danych z platformy Redcart na Shopify. Przeniesiemy wszystkie informacje o produktach, zamówieniach, klientach, przeprowadzanych transakcjach, czy rabatach, oraz zadbamy o przeniesienie wszelkich grafik, zdjęć, obrazów, bez utraty jakości. 

UX/Design dla nowego sklepu

Wraz ze zmianą platformy na nową oferujemy również, odświeżenie szaty graficznej Twojego ecommerce. Nasi graficy przygotują nowy wygląd sklepu, zgodny z obecnymi trendami oraz dopracowany pod względem UX. Unikalny i funkcjonalny design z pewnością z przyciągnie nowych klientów.

Theme development

Oferujemy wykonanie dedykowanego dla Twojego e-commerce, zaawansowanego szablonu , który dostosujemy do wizerunku i potrzeb Twojej firmy. Jeśli jednak chcesz skorzystać z darmowego szablonu wybierzemy z tych, które oferuje platforma Shopify. 

Optymalizacja SEO

Przeprowadzając proces migracji danych zadbamy o pozycjonowanie i optymalizację pod kątem SEO, by Twój sklep nie stracił pozycji w wyszukiwarce. Nawet po zakończeniu migracji nasz zespół przeprowadzi analizę, aby zapobiec wystąpieniu nieprawidłowości i poprawić ewentualne błędy. 

Integracje

Przenosząc sklep na platformę Shopify wykonamy wszelkie konieczne do jego działania integrację. Poprzez aplikacje zintegrujemy Twój e-commerce z innymi systemami m.in. obsługującymi płatności, logistykę czy działania marketingowe. Zajmiemy się również integracją sprzedaży wielokanałowej na Facebooku, Instagramie, eBayu, Amazonie, Allegro lub innym kanale sprzedaży.

Jak przebiega migracja?

Analiza

Przed rozpoczęciem migracji danych z Redcart do Shopify przeprowadzamy dogłębną analizę Twojego obecnego e-commerce. Określamy typy danych, które będą przenoszone, czas jaki będzie potrzebny na przeprowadzenie migracji oraz wybieramy najlepsze rozwiązania dla Twojej firmy. 

Planowanie

By usprawnić przebieg prac, planujemy dokładnie krok po kroku całą migrację danych z Redcart na Shopify. Wybieramy sposób wykonania migracji oraz rozpisujemy i opracowujemy przebieg poszczególnych jej etapów.

Konfiguracja, migracja, development

Zajmiemy się konfiguracją podstawowych czynności administracyjnych na nowej platformie. Wykonamy bezstratną migrację danych i całej zawartości sklepu z poprzedniej platformy, oraz uporządkujemy je produktów po migracji. Zadbamy również o zaprojektowanie nowego wyglądu twojego sklepu lub dostosowanie go za pomocą istniejących już szablonów.

QA

Kończąc cały proces migracji przeprowadzamy testy działania nowej strony. Specjaliści w dziedzinie QA zajmą się sprawdzeniem funkcjonalności sklepu, ocenią ryzyko wystąpienia możliwych błędów oraz opracują sposób działania, który doprowadzi do ich wyeliminowania.