Dlaczego warto zdecydować się na migrację u nas?

Przeniesienie głównych funkcjonalności sklepu

Dokonamy przeniesienia głównych funkcjonalności Twojego sklepu z Shoper na Shopify, takich jak sposoby płatności, wysyłki czy newsletter. Wdrożymy również w niezawodny sposób nowe funkcjonalności, których nie oferowała wcześniejsza platforma ecommerce, by jak najlepiej spełniały potrzeby Twojego nowego sklepu.

Bezpieczne przeniesienie danych

Zdajemy sobie sprawę z tego jak ważne jest zachowanie bezpieczeństwa danych Twojego sklepu przenosząc go z Shoper na Shopify. Z zachowaniem najwyższej staranności, bez strat przeniesiemy dane takie jak: produkty, obrazy, opisy, artykuły, opinie, zamówienia na nową platformę. Dbamy również o bezpieczną migrację tak czułych informacji jak dane Twoich klientów. 

Utrzymanie wyników SEO

Niekiedy właściciele sklepów internetowych obawiają się pogorszenia widoczności ich strony po przeprowadzeniu migracji danych na nową platformę. Nasz zespół zapewnia odpowiednią strategię i plan migracji, który maksymalnie obniży ryzyko pogorszenia wyników SEO, dlatego migracja danych na platformę Shopify nie wpływa negatywnie na widoczność strony. Dbamy również o właściwe przekierowanie użytkowników na nowe adresy URL. 

Korzyści migracji z Shoper do Shopify?

Bezpieczeństwo

Platforma Shopify przykłada dużą wagę do tego, by dane klientów były zawsze bezpieczne. Każdy sklep ma zapewniony darmowy certyfikat SSL, inne odpowiednie certyfikaty oraz zgodność z standardem PCI DSS i 3-D Secure. Nie musisz więc martwić się o wycieki czy utratę danych, ponieważ zabezpieczenia stoją po stronie Shopify. Ponadto platforma zapewnia hosting, opiekę nad funkcjonowaniem sklepu, oraz automatyczne tworzenie backupów.

Możliwość ekspansji na rynki zagraniczne

W przeciwieństwie do platformy Shoper, która działa tylko na rynku Polskim, platforma Shopify jest bardzo popularnym oprogramowaniem e-commerce w około 175 krajach. Oferuje obsługę kasy w różnych walutach oraz przewalutowanie. Co sprawia, że przenosząc dane z Shoper na Shopify zdobędziesz możliwość rozszerzenia swojej działalności na rynki zagraniczne. Nawet jeśli nie planujesz tego obecnie, w przyszłości może się to okazać korzystną okazją.

Dużą ilość aplikacji i integracji

W Shopify App Store jest dostępnych do wyboru ponad 5 tys. różnych aplikacji. Daje to ogromny wybór funkcji i rozwiązań, dostosowanych do indywidualnych potrzeb każdego sprzedającego. W prosty sposób można zintegrować Twój sklep z popularnymi w Polsce systemami płatności i firmami kurierskimi. Dzięki aplikacjom zyskasz również więcej możliwości w zarządzaniu min. obsługą klienta, sprzedażą i działaniami marketingowymi. Ponadto platforma Shopify w prosty sposób integruje się z innymi  kanałami sprzedażowymi takimi jak Amazon, eBay, Etsy, Facebook, Instagram, czy Allegro.

Elastyczność

Przy wyborze Shoper czy Shopify, na plus dla Shopify jest to iż działa na wiele większą skalę niż inne oprogramowania typu SaaS. Ogromna społeczność platformy Shopify, przekłada się na jej większą elastyczność, w obsługiwaniu sklepów różnych kategorii. Również jako dynamiczna, posiadająca wielu użytkowników platforma, stale się rozwija. Twój sklep nie pozostanie technologiczne w tyle na tle konkurencji.

Łatwy, przejrzysty interfejs panelu administracyjnego

Duża zaletą Shopify, chwaloną przez wielu właścicieli sklepów jest przejrzysty wygląd panelu administracyjnego. Dobrze dostosowany pod względem UX pozwala na prostą, intuicyjną obsługę, nawet bez znajomości platformy Shopify. Możesz zarządzać sklepem, dodawać lub usuwać produkty, opisy, czy kategorie bez wsparcia programisty.

Niezawodność systemu

Platforma Shopify, cechuje się dużą niezawodnością. Nawet przy większej ilości zamówień, czy odwiedzających na stronie, sklep będzie działał prawidłowo. Można dodawać nieskończoną ilość produktów i nie martwić się o powolne działanie strony sklepu. 

Shoper do Shopify - co możemy zrobić?

Pełna migracja danych na nową platformę

Przeprowadzimy bezpieczną i bezstratną migrację danych Twojego sklepu z platformy Shoper do Shopify. Zachowane zostaną przy tym główne funkcjonalności i wszystkie dane, a dodatkowo w razie potrzeby rozszerzymy działanie Twojego e-commerce o nowe funkcje, dodając aplikacje z Shopify App Store. 

UX/Design dla nowego sklepu

Przy okazji migracji z Shoper na platformę Shopify przeprowadzimy metamorfozę szaty graficznej Twojego sklepu i ulepszymy go pod kątem UX. Unikalny i funkcjonalny design z pewnością wpłynie na pozytywne doświadczenia użytkowników korzystających z Twojego e-commerce.

Theme development

Platforma Shopify oferuje szeroki wybór responsywnych i estetycznych szablonów, z których można skorzystać przy wdrażaniu Twojego nowego sklepu. Natomiast jeśli chcesz postawić na oryginalność stworzymy dla Ciebie dedykowany, zaawansowany szablon dopasowany do wizerunku i potrzeb Twojego e-commerce.

Optymalizacja SEO

Zdajemy sobie sprawę z tego jak ważna optymalizacja pod kątem SEO. Przeprowadzając migrację z Shoper na Shopify, dbamy o to by Twój sklep zachował obecną widoczność i nie stracił pozycji w wyszukiwarce. Nasz zespół przeprowadzi analizę SEO również po przeprowadzonej migracji, aby zapobiec ewentualnym nieprawidłowościom i osiągnąć jak najlepsze wyniki. 

Integracje

Dzięki wielu aplikacjom i rozszerzeniom Shopify w prosty sposób łączy się z innymi systemami m.in. obsługującymi płatności, logistykę czy działania marketingowe. W staranny sposób wykonamy wszelkie konieczne integrację, by Twój sklep działał i rozwijał się jak najsprawniej. Jeśli zechcesz przeprowadzimy również integrację sprzedaży wielokanałowej na Facebooku, Instagramie, eBayu, Amazonie, Allegro lub innym kanale sprzedaży.

Proces migracji danych

Analiza

Proces migracji danych z Shoper do Shopify rozpoczynamy od przeprowadzenia dogłębnej analizy. Starannie przeanalizujemy Twoją obecną stronę e-commerce, typy danych, które będą przenoszone oraz obecną sytuację firmy. Zapoznamy się z Twoimi oczekiwaniami oraz potrzebami i celami jakie ma spełniać Twój sklep po przeprowadzeniu pełnej migracji danych na platformę Shopify.

Planowanie

Migracja danych może wymagać więcej czasu, dlatego planujemy krok po kroku cały jej przebieg. Opracowujemy plan nakładu pracy na każdym jej etapie, oraz wybieramy właściwy sposób migracji, dostosowany do ilości danych do przeniesienia.

Konfiguracja, migracja, development

Zatroszczymy się o poszczególne etapy migracji, do których zalicza się konfiguracja platformy, migracja danych oraz wdrożenie. Zadbamy o konfigurację podstawowych czynności administracyjnych, bezstratne przeniesienie zawartości platformy Shoper, uporządkowanie i klasyfikację produktów po migracji oraz zapewnimy odpowiedni wygląd poprzez zaprojektowanie nowego szablonu lub dostosowanie już istniejącego. Ponadto przeprowadzimy szereg działań takich jak: skonfigurowanie domeny, wysyłki, podatków od sprzedaży, płatności oraz adresu URL.

QA

Po zakończonej migracji zostaną przeprowadzone testy nowej strony przez osoby odpowiednio do tego wykwalifikowane. Specjaliści w dziedzinie QA oprócz przetestowania funkcjonalności sklepu, ocenią ryzyko oraz opracują sposób działania, który doprowadzi do osiągnięcia jak najlepszych efektów.