Jak pracować 2

Zalety wykonania migracji z WooCommerce do Shopify razem z nami

Przeniesienie głównych funkcji sklepu

Zadbamy o staranne przeniesienie wszystkich funkcjonalności istotnych dla Twojego e-commerce, a jeśli chciałbyś zmodyfikować obecne funkcje lub urozmaicić sklep o zupełnie nowe nasz wykwalifikowany zespół z przyjemnością o to zadba. 

Precyzyjna i bezpieczna migracja danych

Migracja danych wymaga dużej staranności oraz dokładności. Sprawnie i w bezpieczny sposób przeprowadzimy bezstratną migrację danych m.in. produktów, klientów, zamówień oraz dostępnych na sklepie zdjęć, opisów, artykułów czy opinii i komentarzy klientów. 

SEO pod kontrolą 

Podczas procesu migracji zadbamy o odpowiednie przekierowanie użytkowników na nowe adresy URL. Wiemy jak ważną rolę odgrywa SEO podczas procesu przenoszenia danych, dlatego skupimy się na działaniach w tym obrębie, tak aby Twój sklep nie stracił pozycji w wyszukiwarce i widoczności. 

Co można zyskać migrując z WooCommerce do Shopify? 

Bezpieczeństwo

Wszelkie zabezpieczenia Twojego sklepu stoją po stronie Shopify. Potrzebne certyfikaty bezpieczeństwa są zawarte już w cenie abonamentu, a zgodność z PCI DSS oraz procedura 3-D Secure skutecznie chroni dane Twoich klientów.

Wsparcie techniczne 

Shopify zapewnia stały dostęp do profesjonalnej pomocy technicznej, która zapewnia wsparcie w rozwiązywaniu problemów dotyczących obsługi lub funkcjonowania platformy. Co więcej Shopify oferuje również webinaria, prowadzone przez ekspertów, Centrum Pomocy na YouTube oraz globalną społeczność zrzeszającą sprzedawców, partnerów i programistów odpowiadających na zadawane pytania.

Łatwość obsługi

Shopify jest platformą łatwą w obsłudze i intuicyjną. Wszelkie działania w obrębie sklepu m.in. dodawanie produktów, dostosowywanie kategorii czy zarządzanie contentem nie powinno sprawiać trudności. Sklep oparty o platformę Shopify jest łatwy w obsłudze również dla osób odwiedzających witrynę, co wpływa korzystnie na współczynnik konwersji.  

Szeroki wybór aplikacji

W Shopify App Store znajdziesz ogromny wybór aplikacji, które rozszerzą Twój sklep o nowe funkcjonalności. Shopify to platforma, która rozwija się w niezwykle szybkim tempie i zrzeszyła wokół siebie szeroką społeczność, dzięki czemu nowe wtyczki i aplikacje są stale dodawane i udostępniane odbiorcom. 

Estetyczne i responsywne szablony 

W Shopify Theme Store znajdziesz szeroki wybór responsywnych szablonów, dopracowanych pod kątem UX. Tworzone są przez wyspecjalizowanych projektantów i przechodzą przez dokładną kontrolę jakości zanim zostaną udostępnione do użytku. 

Pełna migracja z WooCommerce do Shopify - co zrobimy dla Twojego sklepu?

Pełna migracja danych na nową platformę

Po dokładnej analizie nasz wykwalifikowany zespół, przeprowadzi bezpieczną migrację danych oraz funkcjonalności z platformy WooCommerce do Shopify. Minimalizując przy tym ryzyko utraty danych oraz spadku w wynikach wyszukiwania. 

Redesign nowego sklepu

Migracja do nowej platformy może być okazją do odnowienia i przeprojektowania Twojego e-commerce oraz udoskonalenia witryny pod kątem UX. Sprawdzimy, które aspekty wymagają poprawy i wdrożymy odpowiednie ulepszenia, które dostarczą użytkownikom pozytywnych doświadczeń, dzięki którym chętnie powrócą do Twojego sklepu. 

Theme development

Stworzymy dedykowany szablon dopasowany do Twojego e-commerce lub dostosujemy już istniejące motywy dostępne w Shopify Theme Store. Przemyślany oraz właściwie zaprojektowany szablon będzie efektywnie reprezentować Twoją markę i skutecznie usprawni działanie sklepu.

Optymalizacja SEO

Zadbamy o SEO podczas migracji danych, tak aby Twój sklep nie stracił ruchu organicznego i pozycji w wyszukiwarce. Dodatkowo po migracji przeprowadzimy dokładną analizę, aby wykluczyć wszelkich nieprawidłowości i upewnić się, że SEO jest właściwie zoptymalizowane. 

Jak wygląda proces migracji z WooCommerce do Shopify?

Analiza

Proces migracji danych do nowej platformy rozpoczynamy od dokładnej analizy Twojego sklepu, rodzaju danych do przeniesienia oraz obecnej sytuacji firmy. Ważne są dla nas Twoje oczekiwania względem nowej platformy i kierunek w jakim chcesz, aby zmierzał Twój sklep.

Planowanie

Przeniesienie danych na nową platformę jest czasochłonnym procesem, dlatego po przeprowadzonej analizie, dokładnie zaplanujemy wszystkie etapy migracji. Odpowiednio wcześniej stworzymy właściwą strategię, dostosowaną do rodzaju i ilości migrowanych danych. 

Konfiguracja i migracja danych

Po dokładnym zaplanowaniu działań, kolejnym krokiem jest przeniesienie danych i konfiguracja głównych funkcjonalności sklepu. Przystępujemy do sklasyfikowania i skategoryzowania produktów po migracji. Tworzymy odpowiedni wygląd sklepu poprzez zaprojektowanie nowego szablonu lub przerobienie jednego z dostępnych w Shopify Theme Store, a następnie konfigurujemy domeny, rodzaje wysyłki, sposoby płatności oraz adres URL.

QA

Ostatnim etapem każdej przeprowadzonej przez nas migracji są odpowiednie testy nowej witryny wykonywane przez profesjonalistów w dziedzinie QA. Nową stronę sprawdzamy pod kątem działania obecnych i nowych funkcjonalności oraz oceniamy ryzyko i tworzymy dalsze etapy rozwoju Twojej witryny.