Migracja na Shopify - kiedy należy ją wykonać?

Problemy z integracjami

Obecnie sklepy internetowe obsługują wiele różnych funkcji, dzięki integracji z innymi systemami (m.in. płatności), ponieważ często sama platforma e-commerce nie wystarcza do prowadzenia działalności. Jeśli dotychczasowe oprogramowanie Twojego sklepu ma problemy z wielokanałowymi integracjami to najwyższy moment rozważyć jego zmianę.

Brak potrzebnych funkcjonalności

Twój sklep internetowy powinien stale się rozwijać, a wraz ze wzrostem biznesu powstają nowe potrzeby. Z czasem platformie, która na początku wydawała się wystarczająca, może zacząć brakować funkcjonalności, których potrzebujesz. Migracja sklepu może być wtedy dobrym rozwiązaniem. Warto rozważyć opcję zmiany na oprogramowanie oferujące nowocześniejsze rozwiązania.

Duża ilość błędów

Jeśli stale potrzebujesz pomocy programistów, a Twój sklep wymaga ciągłych napraw, po których problem nie ustaje, lub szybko wraca, warto zdecydować się na migracje na inną platformę. Niektóre oprogramowania są mniej dopracowane i bardziej zawodne od innych.

Problemy ze skalowaniem

Częstym problemem jest również to, że dotychczasowa platforma e-commerce, z której korzystasz nie przynosi Ci dalszego rozwoju. Dynamiczne sklepy często przerastają początkowe oprogramowanie i rozwijają się szybciej od niego. W tym przypadku, aby dalej wchodzić na wyższe poziomy i osiągać większe ilości transakcji konieczna jest zmiana platformy na taką, która będzie skalować się wraz z Twoim sukcesem.

Słabe zabezpieczenia

Wiele sprzedawców, szczególnie korzystających z oprogramowania Open Source martwi się o bezpieczeństwo danych swoich klientów. Zapewnienie ochrony na własną rękę może być niezwykle stresujące. Włamania i hakowanie danych wciąż zdarzają się dość często, dlatego jako właściciel witryny, niezwykle ważne jest, aby zadbać o bezpieczeństwo swoich klientów. Jednym ze sposobów jest przeniesienie swojego sklepu na platformę e-commerce oferującą lepsze zabezpieczenia.  

Co zyskasz przenosząc sklep do Shopify?

Wydajność 

Shopify należy do jednych z wydajniejszych platform e-commerce na światowym rynku. Platforma poświęca dużo środków i przykłada ogromną wagę do sprawności i szybkości działania witryn. Nie musisz martwić się, że Twój sklep zatnie się przy dużej liczbie odwiedzających na stronie, ilości zamówień lub gdy dodasz do niego zbyt wiele produktów, czy wprowadzisz zmiany w treści.

Skalowalność

Shopify jest odpowiednią platformą dla sklepów o każdym wolumenie sprzedaży. Jeśli posiadasz mały ale szybko rozwijający się sklep, migracja sklepu na platformę, która będzie skalować się wraz z Twoim biznesem będzie idealnym rozwiązaniem. Nawet zaczynając od podstawowego planu Shopify, masz zapewnione skalowanie, co pomoże Ci przenieść Twój sklep na wyższy poziom.

Bezpieczeństwo

Dbanie o dokładne zabezpieczenie wszystkich sklepów korzystających z platformy to kolejna zaleta Shopify. Oferuje zgodną z przepisami ochronę Twoich danych przed cyberzagrożeniami. Dba również o aktualizacje zabezpieczeń witryn, by wszystkie dane były chronione. Zabezpieczenia dla wszystkich planów Shopify obejmują certyfikat SSL, standard PCI DSS i tworzenie kopii zapasowych.

Większe możliwości integracji

Shopify jako dynamiczna platforma stale rozwija swoje funkcjonalności. Ciągle powstaje wiele nowych aplikacji i rozszerzeń od innych firm, które pozwalają m.in. na integrację z różnymi systemami płatności i firmami kurierskimi. Platforma zapewnia również łatwe wprowadzenie sprzedaży na wielu kanałach. Oznacza to, że w każdej chwili możesz połączyć swój sklep z Facebookiem, Instagramem oraz ze sklepami takimi jak eBay czy Amazon, a dzięki systemowi BaseLinker również i z Allegro.

Migracja na Shopify - jak możemy Ci pomóc? 

Nasz zespół składa się ze specjalistów doświadczonych w migracjach z różnych platform na Shopify. Sprawdź w czym i w jaki sposób możemy Ci pomóc, jeśli chcesz przenieść stronę z: 

  Proces migracji sklepu do Shopify

  Analiza i doradztwo

  Przed rozpoczęciem migracji Twojego sklepu na nową platformę, przeprowadzamy dogłębną analizę Twojego e-commerce, typu danych i wykorzystywanych do tej pory rozwiązań. Zapoznajemy się z Twoimi oczekiwaniami oraz celami, dotyczącymi nowej platformy. Wszelkie działania planujemy tak, by migracja przebiegła bezproblemowo i bezpiecznie oraz przyniosła jak najwięcej korzyści dla Twojego biznesu.

  Design

  Oferujemy również zmianę wyglądu Twojego sklepu z zastosowaniem najnowszych trendów i wiedzy UX. Nasi graficy przygotują dedykowany design, zgodny z wizerunkiem Twojej firmy, skupiając uwagę na funkcjonalności strony i intuicyjnej obsłudze. 

  Migracja danych

  Przeprowadzamy bezpieczną i pełną migrację danych z poprzedniej platformy na Shopify, dbając o wszystkie jej etapy. Skonfigurujemy podstawowe czynności administracyjne i bezstratnie przeniesiemy wszystkie dane ze starej platformy, przykładając szczególną uwagę do ich bezpieczeństwa.

  Store development

  Po przeniesieniu danych zajmiemy się wdrożeniem, ważnych funkcji i integracji. Uporządkujemy dane na stronie dokonując np. podziału produktów na kategorię. Zadbamy również o takie rzeczy jak m.in. konfiguracja domeny, sposobów wysyłki, płatności, podatków od sprzedaży i nowego adresu URL. 

  Testy QA

  Gdy migracja sklepu zostanie wykonana nasi specjaliści w dziedzinie QA przeprowadzają testy użyteczności witryny, dokonują oceny ryzyka oraz opracowują metody działania, by gotowa strona osiągała jak najlepsze wyniki.