Shopify i ich program "bug bounty": Jak firma nagradza za wykrycie błędów?

W świecie e-commerce bezpieczeństwo jest kluczem. Dla wielu przedsiębiorców prowadzenie sklepu internetowego wiąże się z wieloma wyzwaniami, a jednym z najważniejszych jest zapewnienie bezpieczeństwa danych klientów oraz stabilności platformy. Shopify, jedna z najpopularniejszych platform e-commerce na świecie, doskonale zdaje sobie sprawę z tego wyzwania. Dlatego też firma wprowadziła program "bug bounty", który ma na celu zachęcenie ekspertów ds. bezpieczeństwa do pomocy w wykrywaniu potencjalnych luk.

Co to jest program "bug bounty"?

Program "bug bounty" to inicjatywa, w ramach której firmy oferują nagrody finansowe osobom, które wykryją i zgłoszą pewne luki bezpieczeństwa w ich oprogramowaniu. W przypadku Shopify, program ten jest realizowany za pośrednictwem platformy HackerOne.

Główne informacje na temat programu:

  • Data rozpoczęcia programu: Kwiecień 2015
  • Liczba rozwiązanych zgłoszeń: 1708
  • Średnia wartość nagrody: $500-$900
  • Maksymalna nagroda: $200,000 za krytyczną podatność. Ważne podatności niezwiązane z głównym produktem Shopify są obliczane z uwzględnieniem wymagań dotyczących poufności, integralności i dostępności ustawionych na niskie.
  • Całkowita wartość wypłaconych nagród: $3,131,493
  • Liczba rozwiązanych zgłoszeń: 1708

Jakie są korzyści dla Shopify?

Dzięki programowi "bug bounty", Shopify ma dostęp do globalnej społeczności ekspertów ds. bezpieczeństwa, którzy aktywnie szukają potencjalnych zagrożeń i zgłaszają je firmie. To nie tylko pomaga w wykrywaniu i naprawianiu błędów zanim staną się one problemem, ale także buduje zaufanie wśród klientów i partnerów biznesowych.

Jakie są korzyści dla zgłaszających?

Osoby, które zgłaszają luki, mogą otrzymać nagrody finansowe w zależności od powagi i wpływu zgłoszonego błędu. To nie tylko świetny sposób na zarobek, ale także doskonała okazja do zdobycia uznania w branży bezpieczeństwa cyfrowego.

Jeśli chodzi o kategorie nagród, są one podzielone na cztery poziomy:

  • Niski: $500 - $1,000
  • Średni: $1,000 - $10,000
  • Wysoki: $10,000 - $50,000
  • Krytyczny: $50,000 - $200,000

Oczywiście, istnieją pewne ograniczenia dotyczące kwalifikowalności błędów. Na przykład aplikacje stron trzecich z Shopify App Store, ataki socjotechniczne, zhackowane urządzenia mobilne czy brutalne ataki na krótki kod PIN POS nie są objęte zakresem programu.

Jak wziąć udział w programie?

Jeśli jesteś ekspertem ds. bezpieczeństwa i chciałbyś wziąć udział w programie "bug bounty" Shopify, zalecamy zapoznanie się z oficjalnymi wytycznymi programu na platformie HackerOne oraz stronie Shopify dedykowanej bezpieczeństwu.

Więcej informacji na temat Shopify Boug Bounty Program znajdziesz tutaj.

Powrót do blogu