Sklepy na Shopify Plus: inspiracje i realizacje

Monday, 17, Jun 2024

W dzisiejszym dynamicznie rozwijającym się świecie e-commerce, firmy poszukują zaawansowanych rozwiązań, które pozwolą im efektywnie skalować swoje działania i sprostać rosnącym wymaganiom rynku. Shopify Plus, będący zaawansowaną wersją popularnej platformy Shopify, oferuje narzędzia i funkcje, które umożliwiają dynamiczny rozwój biznesów online. W poniższym artykule przedstawimy korzyści korzystania z Shopify Plus, nasze doświadczenia jako oficjalny partner tej platformy oraz przykłady realizacji, które pokazują, jak zaawansowane możliwości Shopify Plus przyczyniają się do sukcesu naszych klientów.

Dlaczego Shopify Plus?

Shopify Plus to platforma e-commerce zaprojektowana z myślą o dynamicznie rozwijających się firmach. Oferuje zaawansowane narzędzia i funkcje, które wspierają skalowanie biznesu, umożliwiając zarządzanie większą liczbą kont oraz dostosowywanie funkcjonalności do rosnących potrzeb. Dzięki Shopify Plus, przedsiębiorcy mogą efektywnie zarządzać swoimi sklepami internetowymi, nawet przy dużej liczbie produktów i klientów, co jest kluczowe dla skalowania działalności.

Oficjalny Partner Shopify Plus

Jesteśmy dumni z naszego bogatego doświadczenia w pracy z platformą Shopify, w tym z jej wersją Plus, przeznaczoną dla najbardziej wymagających klientów. Jako oficjalny partner Shopify Plus od 2022 roku, w 2023 roku zdobyliśmy pierwszą pozycję w Clutch Leaders Matrix dla technologii Shopify, co potwierdza naszą wiedzę i zaangażowanie w dostarczanie najwyższej jakości usług.

Geneza Startup E-commerce

Jesteśmy doświadczoną firmą w branży e-commerce, consultingu, custom software development, UX/UI oraz marketingu. Wywodzimy się z grupy Sintra Digital Business i jako podmiot Startup E-commerce z powodzeniem realizujemy projekty dla wielu klientów na rynku polskim i zagranicznym. Specjalizujemy się w technologii Shopify oraz Shopify Plus, mając na swoim koncie kilkaset wdrożeń i projektów w różnych technologiach i branżach. Nasza wszechstronna wiedza obejmuje zarówno rozwiązania open source, jak i SaaS, co pozwala nam na kompleksowe doradztwo w procesach digitalizacji i usprawniania procesów biznesowych.

Nasze Realizacje na Shopify Plus

Wykonaliśmy ponad 25 projektów na platformie Shopify Plus, oferując zaawansowane rozwiązania dla prężnie rozwijających się marek. Nasza oferta współpracy z platformą Shopify Plus została przygotowana z myślą o dużych, prężnie rozwijających się markach oraz firmach o zasięgu globalnym, które chcą zdobywać nowe rynki. Nasz zespół to doświadczeni eksperci gotowi pomóc Ci wdrożyć i wykorzystać pełen potencjał tej zaawansowanej platformy e-commerce.

Vegamour: Naturalna Pielęgnacja na Shopify Plus

Jednym z naszych flagowych projektów jest realizacja dla Vegamour - uznanej marki naturalnych, wegańskich kosmetyków do pielęgnacji włosów, rzęs i brwi. Vegamour cieszy się międzynarodową reputacją za swoje wysokiej jakości i badane klinicznie produkty. Stawiając na wykorzystanie najlepszych, naturalnych składników, Vegamour promuje zdrową pielęgnację przyjazną dla środowiska.

Naszym zadaniem było stworzenie i rozbudowa sklepu na Shopify Plus, a także skalowanie marki na rynki międzynarodowe, z jednoczesnym utrzymaniem i rozwijaniem witryny. Projekt był dla nas dużym wyzwaniem, ponieważ Vegamour bardzo szybko się rozwijał, notując astronomiczne wzrosty. Dzięki wykorzystaniu modelu subskrypcyjnego, który intensywnie rozwijał się w Stanach Zjednoczonych i był dalej adoptowany na innych rynkach, mogliśmy zapewnić klientom Vegamour jeszcze lepsze doświadczenia zakupowe.


Wybór platformy Shopify Plus dla Vegamour był kluczowy, ponieważ oferuje ona wysokie bezpieczeństwo i wydajność, szczególnie ważne dla Vagamour przy dużych pikach sprzedażowych. Dodatkowe wiele rozwiązań technologicznych dla marek D2C, zaawansowane narzędzia do zarządzania subskrypcjami oraz elastyczność potrzebną do szybkiego skalowania biznesu. Shopify Plus okazało się idealnym rozwiązaniem, oferującym nie tylko łatwość zarządzania i elastyczność, ale również możliwość szybkiego skalowania działalności na międzynarodowe rynki - aspekt kluczowy dla dynamicznie rozwijającej się marki.

Głównym wyzwaniem w projekcie była implementacja subskrypcji, co wymagało rozszerzenia istniejących rozwiązań oraz pracy nad różnymi częściami procesu checkout. Kolejnym wyzwaniem było stworzenie spersonalizowanego szablonu, który odpowiadałby oczekiwaniom targetu strony, przy jednoczesnym zwiększaniu wyników SEO i widoczności sklepu.

Dzięki współpracy z Vegamour udało się stworzyć i rozbudować sklep na Shopify Plus, który nie tylko spełnia oczekiwania marki, ale także zapewnia użytkownikom intuicyjne i przyjemne doświadczenia zakupowe. Bezpieczeństwo i brak awaryjności rozwiązania podczas peaków sprzedażowych była kluczowa dla Vegamour. Dodaktowo skalowanie na rynki międzynarodowe oraz optymalizacja procesów subskrypcji znacząco przyczyniły się do wzrostu zasięgu i sprzedaży marki.

Projekt Vegamour był dla nas pierwszym większym przedsięwzięciem na Shopify Plus dla klienta ze Stanów Zjednoczonych. Dotychczas zdobywaliśmy głównie doświadczenie przy wdrożeniach dla rynku włoskiego. Było to dla nas duże wyzwanie, zwłaszcza że Vegamour notował astronomiczne wzrosty. Praca dla Vegamour była dla nas wielkim wyróżnieniem i wzmocniła naszą wiarę w potencjał Shopify oraz Shopify Plus, także na rynku polskim.

Allies of Skin: Migracja z Magento 2 na Shopify Plus

Kolejnym projektem, o którym chcielibyśmy wspomnieć, jest migracja sklepu Allies of Skin z Magento 2 na Shopify Plus dla klienta z Singapuru. Allies of Skin to renomowana marka kosmetyków, która cieszy się uznaniem za swoje innowacyjne, naukowo opracowane produkty do pielęgnacji skóry.

Naszym zadaniem było przeprowadzenie kompleksowej migracji, która umożliwiłaby marce skupienie się na działaniach marketingowych i sprzedażowych, zamiast na tematach powiązanych z infrastrukturą, serwerami i pracami utrzymaniowymi. Widzieliśmy coraz bardziej, że klienci, szczególnie w branży beauty, szukają alternatywnych rozwiązań dla Magento i technologii Open Source, co skłoniło nas do zaoferowania Shopify Plus jako optymalnego rozwiązania.

Migracja z Magento 2 na Shopify Plus pozwoliła Allies of Skin na uproszczenie zarządzania sklepem oraz skupienie się na kluczowych działaniach biznesowych. Shopify Plus oferuje zaawansowane narzędzia, które umożliwiają efektywne zarządzanie sklepem bez konieczności angażowania się w prace techniczne związane z utrzymaniem infrastruktury.

Dzięki współpracy z Allies of Skin, udało się stworzyć nowoczesny, intuicyjny sklep na Shopify Plus, który spełnia oczekiwania zarówno marki, jak i jej klientów. Proces migracji obejmował również integracje zewnętrznych rozwiązań z Shopify.

Projekt Allies of Skin był dla nas kolejnym krokiem w umacnianiu naszej pozycji jako eksperta w dziedzinie Shopify Plus. Dzięki temu projektowi zyskaliśmy cenne doświadczenie w migracjach z Adobe Magento do Shopify, co pozwala nam jeszcze lepiej doradzać naszym klientom w wyborze odpowiednich rozwiązań e-commerce.

Ombre Lab: innowacyjne podejście do zdrowia jelit na Shopify Plus

Ombre Lab to innowacyjna firma, która rewolucjonizuje podejście do zdrowia jelit i ogólnego samopoczucia poprzez dostarczanie zaawansowanych testów mikrobiomu jelitowego, realizowanych w domowym zaciszu. Oferując również indywidualnie dostosowane zalecenia dietetyczne i probiotyki, Ombre Lab stanowi czołowego gracza w dziedzinie zdrowia jelitowego.

Naszym zadaniem było stworzenie funkcjonalnego i intuicyjnego sklepu na Shopify Plus, który odzwierciedlałby nowy branding firmy i zapewniał łatwą nawigację dla użytkowników. Nasi eksperci Shopify Plus podjęli się zadania budowy nowego, spersonalizowanego szablonu, który odpowiadałby nowemu brandingu Ombre Lab. Jednocześnie nasz zespół deweloperów skupił się na optymalizacji strony, przeprowadzając testy istniejących modułów i integracji, aby zapewnić płynne i intuicyjne doświadczenie użytkownikom.

Głównym wyzwaniem w tym projekcie było przebudowanie istniejącego sklepu na Shopify Plus, aby stał się bardziej wydajny i oferował łatwą do zarządzania architekturę treści. Innym wyzwaniem było stworzenie całkowicie nowego motywu, który pasowałby do aktualnej identyfikacji wizualnej firmy. Dzięki wspólnym wysiłkom, zespół pokonał te wyzwania, a sklep Ombre Lab osiągnął znaczący wzrost liczby odsłon i reakcji "add-to-cart".

Projekt dla Ombre Lab był kolejnym krokiem w umacnianiu naszej pozycji jako ekspertów w dziedzinie Shopify Plus. Dzięki temu projektowi zyskaliśmy cenne doświadczenie w pracy nad personalizowanymi rozwiązaniami i optymalizacją sklepów, co pozwala nam jeszcze lepiej wspierać naszych klientów w osiąganiu sukcesów w e-commerce.

TooA: Food & Beverage na Shopify Plus

TooA, innowacyjna włoska marka z Fabriano w regionie Marche, rewolucjonizuje branżę food & beverage dzięki swoim urządzeniom umożliwiającym przygotowanie domowego lodu. Z zaangażowaniem w zrównoważony rozwój i jakość składników, TooA oferuje produkty w pełni Made in Italy. W obliczu potrzeby posiadania bardziej wydajnego i płynnego e-commerce, TooA zdecydowało się na migrację na Shopify Plus oraz rozwój natywnej aplikacji hybrydowej z wykorzystaniem Hydrogen, co stanowiło pierwsze takie przedsięwzięcie we Włoszech.

Naszym zadaniem było nie tylko przeprowadzenie replatformingu na Shopify, ale także rozwój aplikacji mobilnej, która ułatwi interakcję między smartfonem a urządzeniami TooA, czyniąc je bardziej wydajnymi i efektywnymi. Projekt obejmował migrację e-commerce, rozwój aplikacji z wykorzystaniem Hydrogen oraz integrację aplikacji z e-commerce Shopify, aby zapewnić spójne i kompleksowe doświadczenie zakupowe. Wdrożenie aplikacji z wykorzystaniem nowego frameworka Hydrogen wymagało zaawansowanej wiedzy technicznej i innowacyjnego podejścia. Dzięki replatformingowi na Shopify Plus i rozwojowi aplikacji z wykorzystaniem Hydrogen, TooA zyskało nowoczesną, elastyczną i skalowalną platformę e-commerce oraz innowacyjną aplikację mobilną, która wspiera rozwój marki i ułatwia zarządzanie wewnętrzne. Projekt przyczynił się do poprawy doświadczeń zakupowych klientów, optymalizacji operacji i zwiększenia efektywności zarządzania produktami i zamówieniami.

Rilastil: włoski gigant kosmetyczny na Shopify Plus

Rilastil, marka z ponad 70-letnią tradycją w branży beauty, założona przez pasjonata chemii, Domenico Ganassiniego, jest dziś włoskim gigantem kosmetycznym, symbolizującym "Made in Italy" w kosmetyce. Z międzynarodowymi oddziałami, takimi jak w Barcelonie, Rilastil kontynuuje inwestowanie w badania, aby ulepszać swoje produkty. W obliczu potrzeby rozszerzenia swojej obecności online, Rilastil zwróciło się do Sintra, aby przenieść swój e-commerce z platformy WordPress na Shopify Plus, co miało na celu zapewnienie płynniejszego i bardziej intuicyjnego zarządzania.

Sintra, jako partner Shopify Plus, przeprowadziła szczegółową analizę UX, aby zrozumieć potrzeby i oczekiwania użytkowników Rilastil. Proces ten pozwolił na identyfikację kluczowych obszarów wymagających ulepszenia w celu zapewnienia intuicyjnej i angażującej ścieżki zakupowej.

Migracja z WordPress na Shopify stanowiła wyzwanie, które wymagało precyzyjnego planowania i wykonania. Dzięki replatformingowi na Shopify i skupieniu się na analizie UX, Rilastil osiągnęło znaczną poprawę w zarządzaniu e-commerce. Projekt przyczynił się do usprawnienia procesów zarządzania, poprawy doświadczeń użytkowników i zwiększenia konwersji, co pozwoliło na dalszy rozwój marki w środowisku online.

Pinalli: sieć perfumeryjna na Shopify Plus

Pinalli, pierwsza włoska sieć perfumerii z niemal 40-letnim doświadczeniem, po odniesieniu sukcesu ze swoim e-commerce, postanowiła zaktualizować system, aby był bardziej funkcjonalny, zwłaszcza podczas kluczowych wydarzeń jak Black Friday. Celem Pinalli było stworzenie bardziej wydajnego e-commerce, który umożliwiałby sprawną obsługę w modelu omnichannel.

Projekt obejmował migrację danych na Shopify Plus, platformę dysponującą dedykowaną architekturą umożliwiającą szybsze i bardziej wydajne działanie witryny. Zrealizowaliśmy rozwój front-endu na Shopify Plus i back-endu za pośrednictwem naszego middleware'u SOH (Sintra Omnichannel Hub), aby sprostać funkcjonalnym wymaganiom biznesu Pinalli. Projekt wymagał precyzyjnego dostosowania systemu do potrzeb Pinalli, w tym zarządzania wieloma magazynami, listami cen i informacjami o produktach.

Nowa platforma przyniosła natychmiastowe rezultaty, w tym 47% wzrost transakcji online i 28% wzrost współczynnika konwersji. Dzięki replatformingowi na Shopify Plus i integracji z SOH, Pinalli zyskało nowoczesną, elastyczną i skalowalną platformę e-commerce, która wspiera rozwój marki i ułatwia zarządzanie wewnętrzne. Projekt przyczynił się do poprawy doświadczeń zakupowych klientów, optymalizacji operacji i zwiększenia efektywności zarządzania produktami i zamówieniami.

Corriere dello Sport: przebudowa strategii sprzedaży na Shopify Plus

Corriere dello Sport to jedna z najbardziej znanych i cenionych gazet sportowych we Włoszech, ciesząca się ogromną popularnością, szczególnie w środkowo-południowej części kraju. Jako pierwsza pod względem liczby czytelników w swojej kategorii w tym regionie i czwarta w skali kraju, gazeta zajmuje ważne miejsce w sercach włoskich fanów sportu. W Polsce również jest dobrze znana, szczególnie wśród osób interesujących się włoską piłką nożną i sportem ogólnie. Corriere dello Sport jest często cytowana i wzmiankowana przez inne media.

Stojąc przed wyzwaniem adaptacji do zmieniającego się świata cyfrowego, Corriere dello Sport podjęło decyzję o przebudowie swojej strategii sprzedaży, przechodząc na model subskrypcyjny i cyfrową dystrybucję swoich publikacji. Uruchomienie nowego modelu sprzedaży odbyło się w marcu 2020 roku, w szczególnie trudnym czasie epidemii COVID-19. Był to krytyczny moment dla społeczeństwa włoskiego, a nasz zespół skoncentrował się na zapewnieniu płynnego przejścia na cyfrową platformę e-commerce, umożliwiając kontynuację dostępu do treści Corriere dello Sport.Shopify Plus okazał się optymalnym rozwiązaniem, spełniającym potrzeby gazety dzięki swoim zaletom jako platformy SaaS, oferującej wysokie bezpieczeństwo, wydajność i korzystny całkowity koszt posiadania (TCO). Migracja na Shopify Plus umożliwiła Corriere dello Sport efektywne zarządzanie subskrypcjami oraz cyfrową dystrybucję treści, zapewniając czytelnikom nieprzerwany dostęp doulubionych publikacji.

NOBULL: dynamiczny rozwój z technologią Shopify Plus

NOBULL to dynamicznie rozwijająca się marka sportowa, która zyskała uznanie w świecie fitness dzięki swojemu nieszablonowemu podejściu do projektowania i produkcji odzieży, obuwia oraz akcesoriów treningowych. Z założenia skoncentrowana na prostocie, funkcjonalności i trwałości, NOBULL stała się symbolem dla tych, którzy cenią sobie bezkompromisową jakość i wydajność w każdych warunkach treningowych.

Nasz zespół miał za zadanie stworzenie systemu, który umożliwiłby automatyczne przesyłanie danych między Shopify a systemem zarządzania magazynem (WMS). Projekt obejmował wdrożenie narzędzi ETL (Extract, Transform, Load) oraz systemu Hangfire do zarządzania zadaniami w tle.

Dzięki wdrożeniu zintegrowanego systemu, NOBULL zyskało nowoczesne narzędzie do zarządzania danymi, które znacznie usprawniło operacje magazynowe i realizację zamówień. Automatyzacja procesów przyczyniła się do poprawy efektywności, zmniejszenia liczby błędów i zwiększenia satysfakcji klientów. Projekt potwierdził zdolność Shopify Plus do dostarczania i konfiguracji zaawansowanych rozwiązań, które wspierają dynamiczny rozwój marki na rynku globalnym.

Case Studies Shopify

Z pozostałymi realizacjami w naszym wykonaniu na Shopify Plus zachęcamy do zapoznana się w zakładce Case Studies tutaj.

Consulting Shopify Plus

W Startup E-commerce rozumiemy, że każdy biznes jest unikalny i wymaga indywidualnego podejścia. Nasze bogate doświadczenie na różnych platformach e-commerce pozwala nam precyzyjnie ocenić, kiedy Shopify jest najlepszym rozwiązaniem, a kiedy warto rozważyć inne opcje. Naszym priorytetem jest znalezienie najbardziej efektywnego i kosztowo optymalnego rozwiązania dla Twojej firmy. Nie zawsze sugerujemy Shopify Plus jako optymalne rozwiązanie, jeśli podstawowe pakiety Shopify mogą zaspokoić potrzeby Twojego biznesu bez generowania dodatkowych kosztów abonamentu.

Wspólnie z klientami analizujemy, kiedy przejście na Shopify Plus staje się opłacalnym rozwiązaniem, biorąc pod uwagę wszystkie aspekty operacyjne i finansowe. Naszym celem jest zapewnienie, że inwestycja w platformę e-commerce przynosi maksymalne korzyści przy optymalizacji kosztów.

Dla kogo Shopify i Shopify Plus są odpowiednie?

Shopify doskonale sprawdza się w branżach takich jak moda, uroda, biżuteria, obuwie, fitness, dobra konsumpcyjne i sprzedaż detaliczna, oferując bogate możliwości dostosowania i łatwość zarządzania.

 • Duże sklepy B2B, B2C i D2C: Shopify Plus zapewnia zaawansowane opcje dostosowania e-sklepu przy obsłudze milionów produktów i klientów, idealnie nadając się do skalowania działalności.
 • Małe i średnie sklepy e-commerce: korzystanie z istniejących szablonów i funkcji z minimalną potrzebą rozwoju wewnętrznego sprawia, że Shopify jest doskonałym wyborem dla mniejszych operacji.
 • Start-upy: możliwość szybkiego i łatwego tworzenia oraz uruchamiania e-sklepu bez potrzeby głębokiej wiedzy technicznej czyni Shopify idealnym rozwiązaniem dla nowych przedsiębiorstw.

Dla kogo Shopify i Shopify Plus mogą nie być najlepszym rozwiązaniem?

 • Największe sklepy B2B, B2C i D2C: firmy, które nie mogą dostosować się do ograniczeń Shopify i potrzebują bardzo specyficznych procesów oraz implementacji, mogą lepiej sprawdzić się z kompletnie spersonalizowanym rozwiązaniem. Branża motoryzacyjna z bardzo złożonymi wymaganiami może wymagać bardziej elastycznych opcji dostosowania.
 • Mniejsze sklepy B2B: aby wykorzystać funkcje B2B, konieczny jest wybór planu Shopify Plus, co wiąże się z wyższymi kosztami abonamentu, co może być barierą dla mniejszych przedsiębiorstw.
 • Możliwości dostosowania: jako technologia SaaS (Software as a Service), Shopify nie pozwala na pełną kontrolę kodu. Użytkownicy nie mają dostępu do back-endu, a ich możliwości dostosowania ograniczają się głównie do front-endu.

Przeczytaj więcej na temat Shopify Plus na naszej dedykowanej stronie tutaj.

Podsumowanie

Shopify Plus to zaawansowane rozwiązanie dla prężnie rozwijających się marek, które pragną skorzystać z pełnego potencjału e-commerce. Jako Agencja Shopify Plus, jesteśmy gotowi wspierać Cię w wykorzystaniu pełnego potencjału tej platformy. Zapraszamy do kontaktu i rozpoczęcia współpracy, która przekształci Twoje wizje biznesowe w realne sukcesy na polskim rynku e-commerce.

Więcej artykułów

Friday, 12, Jul 2024

Sprawdź najciekawsze wydarzenia marketingowe Q3 2024 Polska

Tuesday, 9, Jul 2024

Limity automatycznych rabatów/discountów na Shopify

Sunday, 7, Jul 2024

Sklepy kosmetyczne/beauty na Shopify

Monday, 17, Jun 2024

Sklepy na Shopify Plus: inspiracje i realizacje

W dzisiejszym dynamicznie rozwijającym się świecie e-commerce, firmy poszukują zaawansowanych rozwiązań, które pozwolą im efektywnie skalować swoje działania i sprostać rosnącym wymaganiom rynku. Shopify Plus, będący zaawansowaną wersją popularnej platformy Shopify, oferuje narzędzia i funkcje, które umożliwiają dynamiczny rozwój biznesów online. W poniższym artykule przedstawimy korzyści korzystania z Shopify Plus, nasze doświadczenia jako oficjalny partner tej platformy oraz przykłady realizacji, które pokazują, jak zaawansowane możliwości Shopify Plus przyczyniają się do sukcesu naszych klientów.

Dlaczego Shopify Plus?

Shopify Plus to platforma e-commerce zaprojektowana z myślą o dynamicznie rozwijających się firmach. Oferuje zaawansowane narzędzia i funkcje, które wspierają skalowanie biznesu, umożliwiając zarządzanie większą liczbą kont oraz dostosowywanie funkcjonalności do rosnących potrzeb. Dzięki Shopify Plus, przedsiębiorcy mogą efektywnie zarządzać swoimi sklepami internetowymi, nawet przy dużej liczbie produktów i klientów, co jest kluczowe dla skalowania działalności.

Oficjalny Partner Shopify Plus

Jesteśmy dumni z naszego bogatego doświadczenia w pracy z platformą Shopify, w tym z jej wersją Plus, przeznaczoną dla najbardziej wymagających klientów. Jako oficjalny partner Shopify Plus od 2022 roku, w 2023 roku zdobyliśmy pierwszą pozycję w Clutch Leaders Matrix dla technologii Shopify, co potwierdza naszą wiedzę i zaangażowanie w dostarczanie najwyższej jakości usług.

Geneza Startup E-commerce

Jesteśmy doświadczoną firmą w branży e-commerce, consultingu, custom software development, UX/UI oraz marketingu. Wywodzimy się z grupy Sintra Digital Business i jako podmiot Startup E-commerce z powodzeniem realizujemy projekty dla wielu klientów na rynku polskim i zagranicznym. Specjalizujemy się w technologii Shopify oraz Shopify Plus, mając na swoim koncie kilkaset wdrożeń i projektów w różnych technologiach i branżach. Nasza wszechstronna wiedza obejmuje zarówno rozwiązania open source, jak i SaaS, co pozwala nam na kompleksowe doradztwo w procesach digitalizacji i usprawniania procesów biznesowych.

Nasze Realizacje na Shopify Plus

Wykonaliśmy ponad 25 projektów na platformie Shopify Plus, oferując zaawansowane rozwiązania dla prężnie rozwijających się marek. Nasza oferta współpracy z platformą Shopify Plus została przygotowana z myślą o dużych, prężnie rozwijających się markach oraz firmach o zasięgu globalnym, które chcą zdobywać nowe rynki. Nasz zespół to doświadczeni eksperci gotowi pomóc Ci wdrożyć i wykorzystać pełen potencjał tej zaawansowanej platformy e-commerce.

Vegamour: Naturalna Pielęgnacja na Shopify Plus

Jednym z naszych flagowych projektów jest realizacja dla Vegamour - uznanej marki naturalnych, wegańskich kosmetyków do pielęgnacji włosów, rzęs i brwi. Vegamour cieszy się międzynarodową reputacją za swoje wysokiej jakości i badane klinicznie produkty. Stawiając na wykorzystanie najlepszych, naturalnych składników, Vegamour promuje zdrową pielęgnację przyjazną dla środowiska.

Naszym zadaniem było stworzenie i rozbudowa sklepu na Shopify Plus, a także skalowanie marki na rynki międzynarodowe, z jednoczesnym utrzymaniem i rozwijaniem witryny. Projekt był dla nas dużym wyzwaniem, ponieważ Vegamour bardzo szybko się rozwijał, notując astronomiczne wzrosty. Dzięki wykorzystaniu modelu subskrypcyjnego, który intensywnie rozwijał się w Stanach Zjednoczonych i był dalej adoptowany na innych rynkach, mogliśmy zapewnić klientom Vegamour jeszcze lepsze doświadczenia zakupowe.


Wybór platformy Shopify Plus dla Vegamour był kluczowy, ponieważ oferuje ona wysokie bezpieczeństwo i wydajność, szczególnie ważne dla Vagamour przy dużych pikach sprzedażowych. Dodatkowe wiele rozwiązań technologicznych dla marek D2C, zaawansowane narzędzia do zarządzania subskrypcjami oraz elastyczność potrzebną do szybkiego skalowania biznesu. Shopify Plus okazało się idealnym rozwiązaniem, oferującym nie tylko łatwość zarządzania i elastyczność, ale również możliwość szybkiego skalowania działalności na międzynarodowe rynki - aspekt kluczowy dla dynamicznie rozwijającej się marki.

Głównym wyzwaniem w projekcie była implementacja subskrypcji, co wymagało rozszerzenia istniejących rozwiązań oraz pracy nad różnymi częściami procesu checkout. Kolejnym wyzwaniem było stworzenie spersonalizowanego szablonu, który odpowiadałby oczekiwaniom targetu strony, przy jednoczesnym zwiększaniu wyników SEO i widoczności sklepu.

Dzięki współpracy z Vegamour udało się stworzyć i rozbudować sklep na Shopify Plus, który nie tylko spełnia oczekiwania marki, ale także zapewnia użytkownikom intuicyjne i przyjemne doświadczenia zakupowe. Bezpieczeństwo i brak awaryjności rozwiązania podczas peaków sprzedażowych była kluczowa dla Vegamour. Dodaktowo skalowanie na rynki międzynarodowe oraz optymalizacja procesów subskrypcji znacząco przyczyniły się do wzrostu zasięgu i sprzedaży marki.

Projekt Vegamour był dla nas pierwszym większym przedsięwzięciem na Shopify Plus dla klienta ze Stanów Zjednoczonych. Dotychczas zdobywaliśmy głównie doświadczenie przy wdrożeniach dla rynku włoskiego. Było to dla nas duże wyzwanie, zwłaszcza że Vegamour notował astronomiczne wzrosty. Praca dla Vegamour była dla nas wielkim wyróżnieniem i wzmocniła naszą wiarę w potencjał Shopify oraz Shopify Plus, także na rynku polskim.

Allies of Skin: Migracja z Magento 2 na Shopify Plus

Kolejnym projektem, o którym chcielibyśmy wspomnieć, jest migracja sklepu Allies of Skin z Magento 2 na Shopify Plus dla klienta z Singapuru. Allies of Skin to renomowana marka kosmetyków, która cieszy się uznaniem za swoje innowacyjne, naukowo opracowane produkty do pielęgnacji skóry.

Naszym zadaniem było przeprowadzenie kompleksowej migracji, która umożliwiłaby marce skupienie się na działaniach marketingowych i sprzedażowych, zamiast na tematach powiązanych z infrastrukturą, serwerami i pracami utrzymaniowymi. Widzieliśmy coraz bardziej, że klienci, szczególnie w branży beauty, szukają alternatywnych rozwiązań dla Magento i technologii Open Source, co skłoniło nas do zaoferowania Shopify Plus jako optymalnego rozwiązania.

Migracja z Magento 2 na Shopify Plus pozwoliła Allies of Skin na uproszczenie zarządzania sklepem oraz skupienie się na kluczowych działaniach biznesowych. Shopify Plus oferuje zaawansowane narzędzia, które umożliwiają efektywne zarządzanie sklepem bez konieczności angażowania się w prace techniczne związane z utrzymaniem infrastruktury.

Dzięki współpracy z Allies of Skin, udało się stworzyć nowoczesny, intuicyjny sklep na Shopify Plus, który spełnia oczekiwania zarówno marki, jak i jej klientów. Proces migracji obejmował również integracje zewnętrznych rozwiązań z Shopify.

Projekt Allies of Skin był dla nas kolejnym krokiem w umacnianiu naszej pozycji jako eksperta w dziedzinie Shopify Plus. Dzięki temu projektowi zyskaliśmy cenne doświadczenie w migracjach z Adobe Magento do Shopify, co pozwala nam jeszcze lepiej doradzać naszym klientom w wyborze odpowiednich rozwiązań e-commerce.

Ombre Lab: innowacyjne podejście do zdrowia jelit na Shopify Plus

Ombre Lab to innowacyjna firma, która rewolucjonizuje podejście do zdrowia jelit i ogólnego samopoczucia poprzez dostarczanie zaawansowanych testów mikrobiomu jelitowego, realizowanych w domowym zaciszu. Oferując również indywidualnie dostosowane zalecenia dietetyczne i probiotyki, Ombre Lab stanowi czołowego gracza w dziedzinie zdrowia jelitowego.

Naszym zadaniem było stworzenie funkcjonalnego i intuicyjnego sklepu na Shopify Plus, który odzwierciedlałby nowy branding firmy i zapewniał łatwą nawigację dla użytkowników. Nasi eksperci Shopify Plus podjęli się zadania budowy nowego, spersonalizowanego szablonu, który odpowiadałby nowemu brandingu Ombre Lab. Jednocześnie nasz zespół deweloperów skupił się na optymalizacji strony, przeprowadzając testy istniejących modułów i integracji, aby zapewnić płynne i intuicyjne doświadczenie użytkownikom.

Głównym wyzwaniem w tym projekcie było przebudowanie istniejącego sklepu na Shopify Plus, aby stał się bardziej wydajny i oferował łatwą do zarządzania architekturę treści. Innym wyzwaniem było stworzenie całkowicie nowego motywu, który pasowałby do aktualnej identyfikacji wizualnej firmy. Dzięki wspólnym wysiłkom, zespół pokonał te wyzwania, a sklep Ombre Lab osiągnął znaczący wzrost liczby odsłon i reakcji "add-to-cart".

Projekt dla Ombre Lab był kolejnym krokiem w umacnianiu naszej pozycji jako ekspertów w dziedzinie Shopify Plus. Dzięki temu projektowi zyskaliśmy cenne doświadczenie w pracy nad personalizowanymi rozwiązaniami i optymalizacją sklepów, co pozwala nam jeszcze lepiej wspierać naszych klientów w osiąganiu sukcesów w e-commerce.

TooA: Food & Beverage na Shopify Plus

TooA, innowacyjna włoska marka z Fabriano w regionie Marche, rewolucjonizuje branżę food & beverage dzięki swoim urządzeniom umożliwiającym przygotowanie domowego lodu. Z zaangażowaniem w zrównoważony rozwój i jakość składników, TooA oferuje produkty w pełni Made in Italy. W obliczu potrzeby posiadania bardziej wydajnego i płynnego e-commerce, TooA zdecydowało się na migrację na Shopify Plus oraz rozwój natywnej aplikacji hybrydowej z wykorzystaniem Hydrogen, co stanowiło pierwsze takie przedsięwzięcie we Włoszech.

Naszym zadaniem było nie tylko przeprowadzenie replatformingu na Shopify, ale także rozwój aplikacji mobilnej, która ułatwi interakcję między smartfonem a urządzeniami TooA, czyniąc je bardziej wydajnymi i efektywnymi. Projekt obejmował migrację e-commerce, rozwój aplikacji z wykorzystaniem Hydrogen oraz integrację aplikacji z e-commerce Shopify, aby zapewnić spójne i kompleksowe doświadczenie zakupowe. Wdrożenie aplikacji z wykorzystaniem nowego frameworka Hydrogen wymagało zaawansowanej wiedzy technicznej i innowacyjnego podejścia. Dzięki replatformingowi na Shopify Plus i rozwojowi aplikacji z wykorzystaniem Hydrogen, TooA zyskało nowoczesną, elastyczną i skalowalną platformę e-commerce oraz innowacyjną aplikację mobilną, która wspiera rozwój marki i ułatwia zarządzanie wewnętrzne. Projekt przyczynił się do poprawy doświadczeń zakupowych klientów, optymalizacji operacji i zwiększenia efektywności zarządzania produktami i zamówieniami.

Rilastil: włoski gigant kosmetyczny na Shopify Plus

Rilastil, marka z ponad 70-letnią tradycją w branży beauty, założona przez pasjonata chemii, Domenico Ganassiniego, jest dziś włoskim gigantem kosmetycznym, symbolizującym "Made in Italy" w kosmetyce. Z międzynarodowymi oddziałami, takimi jak w Barcelonie, Rilastil kontynuuje inwestowanie w badania, aby ulepszać swoje produkty. W obliczu potrzeby rozszerzenia swojej obecności online, Rilastil zwróciło się do Sintra, aby przenieść swój e-commerce z platformy WordPress na Shopify Plus, co miało na celu zapewnienie płynniejszego i bardziej intuicyjnego zarządzania.

Sintra, jako partner Shopify Plus, przeprowadziła szczegółową analizę UX, aby zrozumieć potrzeby i oczekiwania użytkowników Rilastil. Proces ten pozwolił na identyfikację kluczowych obszarów wymagających ulepszenia w celu zapewnienia intuicyjnej i angażującej ścieżki zakupowej.

Migracja z WordPress na Shopify stanowiła wyzwanie, które wymagało precyzyjnego planowania i wykonania. Dzięki replatformingowi na Shopify i skupieniu się na analizie UX, Rilastil osiągnęło znaczną poprawę w zarządzaniu e-commerce. Projekt przyczynił się do usprawnienia procesów zarządzania, poprawy doświadczeń użytkowników i zwiększenia konwersji, co pozwoliło na dalszy rozwój marki w środowisku online.

Pinalli: sieć perfumeryjna na Shopify Plus

Pinalli, pierwsza włoska sieć perfumerii z niemal 40-letnim doświadczeniem, po odniesieniu sukcesu ze swoim e-commerce, postanowiła zaktualizować system, aby był bardziej funkcjonalny, zwłaszcza podczas kluczowych wydarzeń jak Black Friday. Celem Pinalli było stworzenie bardziej wydajnego e-commerce, który umożliwiałby sprawną obsługę w modelu omnichannel.

Projekt obejmował migrację danych na Shopify Plus, platformę dysponującą dedykowaną architekturą umożliwiającą szybsze i bardziej wydajne działanie witryny. Zrealizowaliśmy rozwój front-endu na Shopify Plus i back-endu za pośrednictwem naszego middleware'u SOH (Sintra Omnichannel Hub), aby sprostać funkcjonalnym wymaganiom biznesu Pinalli. Projekt wymagał precyzyjnego dostosowania systemu do potrzeb Pinalli, w tym zarządzania wieloma magazynami, listami cen i informacjami o produktach.

Nowa platforma przyniosła natychmiastowe rezultaty, w tym 47% wzrost transakcji online i 28% wzrost współczynnika konwersji. Dzięki replatformingowi na Shopify Plus i integracji z SOH, Pinalli zyskało nowoczesną, elastyczną i skalowalną platformę e-commerce, która wspiera rozwój marki i ułatwia zarządzanie wewnętrzne. Projekt przyczynił się do poprawy doświadczeń zakupowych klientów, optymalizacji operacji i zwiększenia efektywności zarządzania produktami i zamówieniami.

Corriere dello Sport: przebudowa strategii sprzedaży na Shopify Plus

Corriere dello Sport to jedna z najbardziej znanych i cenionych gazet sportowych we Włoszech, ciesząca się ogromną popularnością, szczególnie w środkowo-południowej części kraju. Jako pierwsza pod względem liczby czytelników w swojej kategorii w tym regionie i czwarta w skali kraju, gazeta zajmuje ważne miejsce w sercach włoskich fanów sportu. W Polsce również jest dobrze znana, szczególnie wśród osób interesujących się włoską piłką nożną i sportem ogólnie. Corriere dello Sport jest często cytowana i wzmiankowana przez inne media.

Stojąc przed wyzwaniem adaptacji do zmieniającego się świata cyfrowego, Corriere dello Sport podjęło decyzję o przebudowie swojej strategii sprzedaży, przechodząc na model subskrypcyjny i cyfrową dystrybucję swoich publikacji. Uruchomienie nowego modelu sprzedaży odbyło się w marcu 2020 roku, w szczególnie trudnym czasie epidemii COVID-19. Był to krytyczny moment dla społeczeństwa włoskiego, a nasz zespół skoncentrował się na zapewnieniu płynnego przejścia na cyfrową platformę e-commerce, umożliwiając kontynuację dostępu do treści Corriere dello Sport.Shopify Plus okazał się optymalnym rozwiązaniem, spełniającym potrzeby gazety dzięki swoim zaletom jako platformy SaaS, oferującej wysokie bezpieczeństwo, wydajność i korzystny całkowity koszt posiadania (TCO). Migracja na Shopify Plus umożliwiła Corriere dello Sport efektywne zarządzanie subskrypcjami oraz cyfrową dystrybucję treści, zapewniając czytelnikom nieprzerwany dostęp doulubionych publikacji.

NOBULL: dynamiczny rozwój z technologią Shopify Plus

NOBULL to dynamicznie rozwijająca się marka sportowa, która zyskała uznanie w świecie fitness dzięki swojemu nieszablonowemu podejściu do projektowania i produkcji odzieży, obuwia oraz akcesoriów treningowych. Z założenia skoncentrowana na prostocie, funkcjonalności i trwałości, NOBULL stała się symbolem dla tych, którzy cenią sobie bezkompromisową jakość i wydajność w każdych warunkach treningowych.

Nasz zespół miał za zadanie stworzenie systemu, który umożliwiłby automatyczne przesyłanie danych między Shopify a systemem zarządzania magazynem (WMS). Projekt obejmował wdrożenie narzędzi ETL (Extract, Transform, Load) oraz systemu Hangfire do zarządzania zadaniami w tle.

Dzięki wdrożeniu zintegrowanego systemu, NOBULL zyskało nowoczesne narzędzie do zarządzania danymi, które znacznie usprawniło operacje magazynowe i realizację zamówień. Automatyzacja procesów przyczyniła się do poprawy efektywności, zmniejszenia liczby błędów i zwiększenia satysfakcji klientów. Projekt potwierdził zdolność Shopify Plus do dostarczania i konfiguracji zaawansowanych rozwiązań, które wspierają dynamiczny rozwój marki na rynku globalnym.

Case Studies Shopify

Z pozostałymi realizacjami w naszym wykonaniu na Shopify Plus zachęcamy do zapoznana się w zakładce Case Studies tutaj.

Consulting Shopify Plus

W Startup E-commerce rozumiemy, że każdy biznes jest unikalny i wymaga indywidualnego podejścia. Nasze bogate doświadczenie na różnych platformach e-commerce pozwala nam precyzyjnie ocenić, kiedy Shopify jest najlepszym rozwiązaniem, a kiedy warto rozważyć inne opcje. Naszym priorytetem jest znalezienie najbardziej efektywnego i kosztowo optymalnego rozwiązania dla Twojej firmy. Nie zawsze sugerujemy Shopify Plus jako optymalne rozwiązanie, jeśli podstawowe pakiety Shopify mogą zaspokoić potrzeby Twojego biznesu bez generowania dodatkowych kosztów abonamentu.

Wspólnie z klientami analizujemy, kiedy przejście na Shopify Plus staje się opłacalnym rozwiązaniem, biorąc pod uwagę wszystkie aspekty operacyjne i finansowe. Naszym celem jest zapewnienie, że inwestycja w platformę e-commerce przynosi maksymalne korzyści przy optymalizacji kosztów.

Dla kogo Shopify i Shopify Plus są odpowiednie?

Shopify doskonale sprawdza się w branżach takich jak moda, uroda, biżuteria, obuwie, fitness, dobra konsumpcyjne i sprzedaż detaliczna, oferując bogate możliwości dostosowania i łatwość zarządzania.

 • Duże sklepy B2B, B2C i D2C: Shopify Plus zapewnia zaawansowane opcje dostosowania e-sklepu przy obsłudze milionów produktów i klientów, idealnie nadając się do skalowania działalności.
 • Małe i średnie sklepy e-commerce: korzystanie z istniejących szablonów i funkcji z minimalną potrzebą rozwoju wewnętrznego sprawia, że Shopify jest doskonałym wyborem dla mniejszych operacji.
 • Start-upy: możliwość szybkiego i łatwego tworzenia oraz uruchamiania e-sklepu bez potrzeby głębokiej wiedzy technicznej czyni Shopify idealnym rozwiązaniem dla nowych przedsiębiorstw.

Dla kogo Shopify i Shopify Plus mogą nie być najlepszym rozwiązaniem?

 • Największe sklepy B2B, B2C i D2C: firmy, które nie mogą dostosować się do ograniczeń Shopify i potrzebują bardzo specyficznych procesów oraz implementacji, mogą lepiej sprawdzić się z kompletnie spersonalizowanym rozwiązaniem. Branża motoryzacyjna z bardzo złożonymi wymaganiami może wymagać bardziej elastycznych opcji dostosowania.
 • Mniejsze sklepy B2B: aby wykorzystać funkcje B2B, konieczny jest wybór planu Shopify Plus, co wiąże się z wyższymi kosztami abonamentu, co może być barierą dla mniejszych przedsiębiorstw.
 • Możliwości dostosowania: jako technologia SaaS (Software as a Service), Shopify nie pozwala na pełną kontrolę kodu. Użytkownicy nie mają dostępu do back-endu, a ich możliwości dostosowania ograniczają się głównie do front-endu.

Przeczytaj więcej na temat Shopify Plus na naszej dedykowanej stronie tutaj.

Podsumowanie

Shopify Plus to zaawansowane rozwiązanie dla prężnie rozwijających się marek, które pragną skorzystać z pełnego potencjału e-commerce. Jako Agencja Shopify Plus, jesteśmy gotowi wspierać Cię w wykorzystaniu pełnego potencjału tej platformy. Zapraszamy do kontaktu i rozpoczęcia współpracy, która przekształci Twoje wizje biznesowe w realne sukcesy na polskim rynku e-commerce.

Więcej artykułów