Sklepy kosmetyczne/beauty na Shopify

Sunday, 7, Jul 2024

Nasza droga do specjalizacji na platformie Shopify ściśle wiąże się z branżą beauty, a także ekspertyzą sięgającą branży modowej. W okresie intensywnych przemian rynkowych związanych z Open Source Magento (przejście na wersję Magento 2 oraz przejęcie Magento przez Adobe), przeprowadziliśmy liczne migracje na platformę Shopify, zwłaszcza na rynkach Europy Zachodniej, obejmując różnorodne marki beauty. Obecnie podobny trend widzimy w Polsce, gdzie wiele marek kosmetycznych migruje do Shopify nie tylko z platform Open Source jak Magento, WordPress czy Presta Shop, ale również z licznych polskich platform SaaS jak Shoper, IdoSell, RedCart, Atomstore.

Geneza specjalizacji w Shopify Beauty

Klienci, którzy dotychczas korzystali z platformy Magento, zważywszy na znaczne koszty migracji do Magento 2, zaczęli rozglądać się za alternatywnymi rozwiązaniami. Duży wpływ miały również późniejsze koszty utrzymania platformy, zwłaszcza problemy infrastrukturalne (oraz wyzwania związane z szczytami sprzedaży w okresie Black Friday/Cyber Monday, bez odpowiedniej infrastruktury i wsparcia technicznego doprowadzało to wielokrotnie do ryzykownych sytuacji z zapewnieniem sprzedaży online).

Choć w tamtym okresie Shopify miało pewne ograniczenia funkcjonalne w porównaniu do Magento, Prestashop czy WooCommerce, klienci decydujący się na pewne kompromisy mogli zarządzać swoją platformą e-commerce na Shopify w sposób bardziej płynny i efektywny. Zamiast przeznaczać znaczną część budżetu na prace utrzymaniowe, mogli inwestować w działania marketingowe i sprzedażowe, co przyczyniło się do wzrostu ich działalności.

Okazało się, że przejście na Shopify umożliwiło większości naszych klientów z branży beauty znaczną optymalizację kosztów związanych z prowadzeniem działalności e-commerce. Dzięki temu przeprowadziliśmy już wiele projektów na platformie Shopify w branży beauty, zdobywając unikalną specjalizację, która wyróżnia nas na tle konkurencyjnych firm.

Jako Sintra/Startup Ecommerce wdrożyliśmy w całej historii naszej działaności już setki projektów w branży beauty i fashion. W tym wpisie zaprezentujemy jedynie wybrane realizacje te, które dotyczą Shopify.

Zalety Shopify dla branży beauty w Polsce

Shopify jest jednym z najpopularniejszych wyborów dla sklepów kosmetycznych, w szczególności w kategoriach takich jak skincare, haircare, makeup oraz fragrances. Posiada wiele zalet, które czynią go wyjątkowo konkurencyjnym na rynku e-commerce, zwłaszcza w porównaniu do polskich platform SaaS, które mają znacznie bardziej ograniczone funkcjonalności dla branży beauty.

  • Bezpieczeństwo i łatwość zarządzania: Shopify pozwala markom skupić się na sprzedaży i marketingu, a nie na aspektach technicznych związanych z utrzymaniem infrastruktury. Automatyczne aktualizacje i wsparcie techniczne pozwalają na minimalizację kosztów związanych z utrzymaniem, dzięki czemu większa część budżetu może być przeznaczona na rozwój biznesu.
  • Skalowalność i ekspansja międzynarodowa: Shopify jest znacznie łatwiej skalować, a sprzedaż na rynkach zagranicznych jest bardziej dostępna dla rozwijających się biznesów. Jednak warto zwrócić uwagę na pewne ograniczenia związane z internacjonalizacją, takie jak brak Shopify Payments w Polsce, co wiąże się z wyższymi kosztami prowizyjnymi za dostępne bramki płatności.
  • Personalizacja doświadczeń zakupowych: marki kosmetyczne, które nie oferują indywidualnie dostosowanych doświadczeń, ryzykują utratę potencjalnych zysków oraz klientów. Platforma Shopify, dzięki zaawansowanym narzędziom do personalizacji, umożliwia markom beauty tworzenie unikalnych i dostosowanych doświadczeń zakupowych. Programy lojalnościowe, quizy, automatyzacja marketingu, analiza danych klientów oraz spersonalizowane komunikaty pozwalają na skuteczne spełnianie oczekiwań konsumentów, co przekłada się na wzrost lojalności i przychodów.
  • Omnichannel: Shopify, wyposażone w zaawansowane narzędzia do zarządzania sprzedażą online i offline, pozwala markom beauty na skuteczne łączenie tych dwóch kanałów. Tworzenie płynnych doświadczeń omnichannel pomaga markom dostarczać klientom spójne zakupy, niezależnie od tego, czy dokonują ich online, czy w sklepie stacjonarnym.
  • Subskrypcyjne boxy beauty: bubskrypcyjne boxy beauty pozostają doskonałym sposobem dla branży kosmetycznej na utrzymanie lojalnych klientów w dłuższej perspektywie. Shopify, wyposażona w zaawansowane funkcje do zarządzania subskrypcjami, umożliwia markom beauty skuteczne zarządzanie programami subskrypcyjnymi.

Nasze realizacje sklepów na platformie Shopify w branży beauty

W nadchodzącym paragrafie przedstawimy nasze wybrane realizacje projektów w branży beauty na platformie Shopify. Przykłady te ukazują nasze doświadczenie i specjalizację, która pozwala nam skutecznie wspierać klientów w ich działaniach e-commerce.

Vegamour

VEGAMOUR przyjmuje holistyczne podejście do zdrowia włosów, wykorzystując potężne fitoaktywne składniki, które współdziałają, aby przeciwdziałać zarówno objawom, jak i podstawowym przyczynom widocznych uszkodzeń, przerzedzania się i wypadania włosów. Podejście Vegamour uwzględnia zdrowie całego ekosystemu mieszków włosowych i dąży do stworzenia zdrowego środowiska, w którym włosy mogą naturalnie rosnąć.

To jest nasz flagowy projekt nie tylko w branży beauty na Shopify, ale również moment, w którym zrozumieliśmy, jak ogromny potencjał ma Shopify (szczególnie Shopify Plus). Były to czasy, gdy intensywnie pracowaliśmy na rynku włoskim z Shopify, realizując prace backendowe przy integracjach i zaczynając pierwsze większe projekty na globalnych rynkach. Pojawiło się zapytanie od Dana Hodgona, czy podołamy tak dużemu wyzwaniu.

W tamtym okresie dominowało przekonanie, że Shopify nie będzie w stanie obsłużyć tak dużego wolumenu sprzedaży. Byliśmy jednak świadkami szybkiego wzrostu sprzedaży, który na przestrzeni kwartałów zwiększał się kilkukrotnie. Ogromna popularność modelu subskrypcyjnego, doskonałe wykorzystanie programów lojalnościowych oraz funkcji takich jak quizy, przyczyniły się do tego sukcesu.

W 2020 roku przychody Vegamour wzrosły o 800% w porównaniu do roku 2019, a w 2021 roku firma planowała osiągnąć co najmniej 300% wzrostu w porównaniu do 2020 roku. Wzrost Vegamour wynika głównie z lojalnych klientów, z których 60% wraca po kolejne zakupy. Niezależna ankieta wykazała, że 90% klientów ponownie zakupi produkty Vegamour, 88% uważa je za najlepsze w swojej kategorii, a 85% twierdzi, że ich doświadczenie z produktami Vegamour było przełomowe. (Źródło Forbes: tutaj)

Podczas tego szybkiego wzrostu Vegamour pozyskał znaczące dofinansowanie od General Atlantic, wiodącej globalnej firmy inwestycyjnej. Firma ogłosiła $80 milionów finansowania, które zostaną przeznaczone na dalszy rozwój e-commerce, wprowadzenie nowych produktów oraz ekspansję na nowe kanały i rynki geograficzne. (Źródło Business Wire: tutaj). Wśród inwestorów znalazła się również Nicole Kidman, która została ambasadorką marki i inwestorem Vegamour. (Źródło: PR Newswire tutaj oraz CB Insights tutaj).Obecnie Vegamour rozwija swoją obecność wielokanałową i współpracę z detalistami, a wymiernym znakiem sukcesu jest wejście do sieci Sephora na wybranych rynkach (Źródło: Yahoo! Finance tutaj oraz Retail Dive tutaj).

Historia Vegamour jest nie tylko inspirująca, ale także dowodzi, jak ogromny potencjał ma Shopify, umożliwiając obsługę ogromnych wolumenów sprzedaży bez problemów związanych z bezpieczeństwem i skalowalnością. Dla nas była to niezwykle motywująca przygoda i wielka satysfakcja, że mogliśmy być częścią tak niesamowitego sukcesu.

Allies of Skin

Kolejnym znaczącym projektem w naszym portfolio jest współpraca z globalną marką kosmetyczną Allies of Skin, która trwa od wielu lat. Nasza współpraca obejmuje nie tylko aspekty techniczne, ale również stały consulting, wsparcie branding, UX/UI oraz budowę aplikacji. Allies of Skin to marka o zasięgu międzynarodowym, działająca na wielu rynkach.

Założona w 2016 roku i mająca siedzibę w Singapurze, Allies Group Pte Ltd, znana pod marką Allies of Skin, to firma produkująca i sprzedająca produkty pielęgnacyjne, takie jak kosmetyki, produkty do pielęgnacji osobistej i skóry. Marka działa pod dwoma brandami: Allies of Skin oraz PSA (Purposeful Skincare by Allies), gdzie każdy produkt jest zaprojektowany, aby spełniać określoną funkcję. Firma oferuje szeroką gamę produktów, w tym środki do mycia twarzy, maseczki, serum, produkty do pielęgnacji skóry i wiele innych. Dodatkowo, dostępne są subskrypcje dla klientów chcących używać produktów przez dłuższy okres.

Kluczowym czynnikiem nawiązania współpracy było nasze wieloletnie doświadczenie z Adobe Magento oraz liczne migracje z tej platformy do Shopify. Nasza wiedza, optymalizacja kosztów oraz wykorzystanie potencjału Shopify w branży beauty były decydujące. Umożliwiliśmy Allies of Skin znalezienie przewag w porównaniu do kosztownego systemu Open Source Magento.

Allies of Skin jest dostępne w 36 krajach, a jej produkty są oferowane przez 40 partnerów detalicznych, takich jak Space NK, Mecca, Sephora i Cult Beauty. Marka, mająca siedzibę w Singapurze, planuje ekspansję na rynek amerykański po uzyskaniu dofinansowania w wysokości 20 milionów dolarów od Meaningful Partners. Stany Zjednoczone mają obecnie największy rynek kosmetyków i produktów pielęgnacyjnych na świecie, z prognozowanymi przychodami w wysokości 130 miliardów dolarów do 2030 roku. (Więcej informacji znajdziesz tutaj)

Allies of Skin jest doskonałym przykładem, jak skutecznie wykorzystać zalety Shopify w branży kosmetycznej. Choć Magento wciąż jest rekomendowane w niektórych procesach konsultacyjnych, szczególnie tam, gdzie może dostarczyć wartość, to jednak dla branży beauty Shopify oferuje szereg przewag, w tym niższe koszty całkowite posiadania (TCO) technologii e-commerce.

Santa Maria Novella

Budowa e-commerce dla jednej z najstarszych marek świata, Santa Maria Novella, to dla nas wyjątkowe wyróżnienie. Historia tej marki sięga XII wieku, co czyni ją jednym z najbardziej prestiżowych projektów w naszym portfolio. Officina Profumo-Farmaceutica di Santa Maria Novella została założona w 1221 roku przez dominikańskich mnichów we Florencji. To właśnie oni zaczęli uprawiać ogród, z którego czerpali surowce do produkcji farmaceutyków i naturalnych preparatów. Z czasem ich doświadczenie rozszerzyło się na kosmetyki, perfumy i produkty wellness.

Pierwsze wzmianki o produkcji wód zapachowych przez Santa Maria Novella pochodzą z 1381 roku. W czasie Czarnej Śmierci mnisi destylowali wodę różaną, która była używana do dezynfekcji pomieszczeń i pielęgnacji osobistej. Acqua della Regina, znana również jako Acqua di S.M. Novella, jest najstarszą perfumą marki, mającą świeży i cytrusowy bukiet. Na 800-lecie swojego istnienia marka stworzyła edycję Firenze 1221, będącą hołdem dla jej długiej i bogatej historii (znajdziesz ten produkt tutaj).

Współpraca z Santa Maria Novella jest dla nas szczególnie ważna, zwłaszcza z naszej polskiej perspektywy, kraju, który przeszedł przez wiele trudnych okresów, w tym czasy komunizmu i zanik wielu prywatnych działalności czy dziedzictwa kulturowego. Budowa sklepu internetowego dla marki z tak imponującym dziedzictwem jest dla naszej organizacji wielkim wyróżnieniem.

Protocol Lab

W świecie beauty, gdzie wiele marek stara się wyróżnić unikalnymi cechami, często spotykamy się z powtarzanymi sloganami. Jednak Protocol Lab rzeczywiście posiada coś naprawdę wyjątkowego. Jednym z najbardziej wyjątkowych aspektów Protocol Lab jest sposób, w jaki przechowują swoje produkty. Składniki retinolu, które używają, są niezwykle delikatne i wymagają produkcji oraz butelkowania w środowisku całkowicie wolnym od tlenu i promieni UV. Zespół laboratoryjny Protocol korzysta z opatentowanej technologii pochodzącej z przemysłu nuklearnego i lotniczego, aby upewnić się, że każde serum powstaje bez narażenia na jakąkolwiek cząsteczkę tlenu czy promień światła. Sekretem, który to wszystko spaja, jest ich Little Orange Ingredient Fortress.Klinicznej jakości, całkowicie hermetyczny i UV-odporny flakon jest zaprojektowany jak wahadłowiec kosmiczny, aby chronić zaawansowane i delikatne składniki. Jakość produktu, który dostarcza, będzie widoczna od pierwszego użycia. Składniki są tylko tak dobre, jak butelka, która je zawiera. Hermetyczne, UV-odporne opakowanie FDA jakości, nazywane przez Protocol "małą pomarańczową twierdzą składników", jest wyposażone w wewnętrzny worek SpaceFoil, który kompresuje się przy każdym pompowaniu, zapewniając jednokierunkowy przepływ produktu. Pompa wydziela 62 precyzyjne dawki po 0,5 ml, co zapewnia pełne pokrycie na 60 dni stosowania. To nowatorskie rozwiązanie ustanowiło nowy standard w zakresie integralności i czystości składników.

Kolejna innowacja Protocol to Water Lock, pierwsza na świecie matowa, lekka substancja typu "slugging". Ta idealna tekstura została stworzona po latach molekularnych prac, łącząc dwie przeciwstawne cechy: całkowicie wodoodporną ochronę, która jednocześnie jest lekka i oddychająca. Produkt ten znajdziesz tutaj.


Protocol Lab współpracuje również z TerraCycle's Zero Waste Box, aby stworzyć program recyklingu Emptiez, który pozwala na super-recykling każdej ostatniej cząsteczki pustych kosmetyków. Produkty Protocol są w 100% nadające się do recyklingu i wykonane z medycznej jakości, zarejestrowanych przez FDA materiałów. W ostatnich latach, amerykańskie programy recyklingu, mimo najlepszych starań stają się coraz mniej skuteczne. Wiele z plastiku trafia na wysypiska lub do oceanów. To zainspirowało dyrektora laboratorium Protocol, Davisa, do znalezienia szczelnego rozwiązania, które zagwarantuje pełny i efektywny recykling i ponowne wykorzystanie każdego produktu i materiału.

Poprzez program Emptiez, Protocol przyjmuje do jednego funta pustych butelek kosmetycznych rocznie, niezależnie od tego, czy są to ich własne produkty, czy inne marki. Pokrywają koszty recyklingu każdego komponentu przez wysokiej jakości, prywatne zakłady recyklingu TerraCycle. Protocol Lab wyznacza nowe standardy w branży beauty, nie tylko poprzez innowacyjne technologie opakowań i formuły produktów, ale również przez swoje zaangażowanie w zrównoważony rozwój i recykling. Więcej informacji o tym programie recyklingu znajdziesz tutaj.

Pinalli

Nie mogło zabraknąć w naszej historii realizacji dla włoskiej sieci drogerii Pinalli, która jest pionierem w branży beauty we Włoszech. Pinalli dumnie nosi miano pierwszej włoskiej sieci perfumerii, a ich historia sięga 1984 roku, kiedy to w małej miejscowości Fiorenzuola D’Arda w prowincji Piacenza, Emilia-Romania, założono pierwszą perfumerię Pinalli. Od samego początku, było to miejsce ciepłe i przyjazne, gdzie można było uzyskać eksperckie i szczere porady.

Przez lata Pinalli rozwijało się i stało się marką z imponującymi liczbami. Dziś mają ponad 70 sklepów beauty usytuowanych w strategicznych lokalizacjach na północy i w centrum Włoch. Ich logistyka wewnętrzna obejmuje 5000 m², które zaopatrują wszystkie punkty sprzedaży. Co ciekawe, wszyscy pracownicy magazynów są zatrudnieni przez Pinalli i ściśle współpracują z pracownikami biurowymi, co firma nazywa nowoczesnością i postępem. Pinalli szczyci się również jedną z czołowych platform e-commerce na rynku beauty, docenianą za łatwość nawigacji, szeroki asortyment i wyjątkową dbałość o realizację zamówień. Dodatkowym atutem są próbki, które dostarczają do każdego zamówienia, zapewniając unikalne doświadczenie zakupowe.

Projekt, który dla nich zrealizowaliśmy, obejmował migrację danych na Shopify Plus – platformę o dedykowanej architekturze, która umożliwia szybsze i bardziej wydajne działanie witryny. Opracowaliśmy front-end na Shopify Plus oraz back-end za pośrednictwem naszego middleware SOH, aby sprostać specyficznym wymaganiom biznesowym Pinalli. Jednym z głównych wyzwań było zintegrowanie SOH z Shopify Plus w taki sposób, aby stworzyć spójną i efektywną platformę e-commerce. Projekt wymagał precyzyjnego dostosowania systemu do potrzeb Pinalli, w tym zarządzania wieloma magazynami, listami cen i informacjami o produktach.

Ta realizacja dla Pinalli była dla nas wyjątkowym doświadczeniem, pozwalając nam na pokazanie naszych umiejętności w zarządzaniu dużymi projektami e-commerce i dostosowywaniu platformy do specyficznych potrzeb klienta. Dzięki temu Pinalli może dalej rozwijać swoją działalność i utrzymywać pozycję lidera na rynku beauty we Włoszech.

Rilastil 

Rilastil, kolejna marka beauty w naszym portfolio z dumną historią. Historia marki sięga 1870 roku, kiedy to Domenico Ganassini, pełen pasji do chemii i biochemii, założył Instytut Ganassini w Mediolanie. Jego odkrycia, takie jak witamina PP (Niacyna), miały ogromny wpływ na dermatologię i kosmetologię. W 1965 roku Instytut Ganassini zyskał renomę dzięki swojej jakości i innowacyjności w farmakobiologii, a w 1972 roku narodziła się marka Rilastil, która stała się pionierem w dziedzinie elastyczności skóry.

Rilastil od samego początku stawiał na badania dermatologiczne i nowoczesne składniki aktywne, co pozwoliło mu zdobyć dominującą pozycję na rynku kosmetycznym. W 1982 roku powstała fabryka Bioclin, która stała się sercem produkcji "made in Italy". Produkcja we Włoszech z wykwalifikowaną kadrą gwarantowała najwyższą jakość produktów, co było strategicznym atutem firmy.

W 2008 roku Rilastil przeszedł rebranding, który miał na celu nowoczesne i skuteczne komunikowanie wartości marki, takich jak badania farmakologiczne, skuteczność, zaufanie i bezpieczeństwo. Ten krok, inicjowany przez dr. Giuseppe Ganassini, miał na celu pokazanie marki w nowym, współczesnym świetle, zachowując jednocześnie jej autentyczność i bogatą historię.

W 2012 roku Rilastil otworzył siedzibę w Barcelonie, co było krokiem w stronę ekspansji międzynarodowej, umacniając swoją obecność w Europie i na świecie. Dziś Rilastil jest uznanym brandem na rynku włoskim, a intensywne badania, otwieranie nowych rynków i innowacyjne produkty są podstawą jego wzrostu.

W ramach dążenia do wzmocnienia swojej obecności online i usprawnienia procesów zarządzania, Rilastil podjęło decyzję o migracji swojego e-commerce na platformę Shopify. Projekt, realizowany we współpracy z nami, miał na celu nie tylko techniczne ulepszenie strony, ale także poprawę doświadczeń użytkowników poprzez dogłębną analizę UX. Migracja z WordPress na Shopify była wyzwaniem, które wymagało precyzyjnego planowania i wykonania. Dzięki temu Rilastil osiągnęło znaczną poprawę w zarządzaniu e-commerce, usprawniło procesy i zwiększyło konwersje, co pozwoliło na dalszy rozwój marki w środowisku online.

Science 4 Beauty

Jednym z ciekawszych projektów na polskim rynku, któremu mocno kibicujemy i cieszymy się, że obdarzono nas zaufaniem, jest Science 4 Beauty. Założone przez grupę czterech kobiet naukowców pod wizją Profesora Tomasza Ciacha w 2018 roku, Science 4 Beauty zrewolucjonizowało branżę kosmetyczną dzięki wykorzystaniu konotoksyny z jadu ślimaków morskich Conus w swoim flagowym produkcie - kremie MIORELAXANT MAGIC.

Od samego początku, firma dążyła do stworzenia kosmetyków opartych na solidnych badaniach naukowych i inżynierii genetycznej. Rozpoczynając od pomysłu, przez uzyskanie dotacji unijnej, aż po wprowadzenie produktu na rynek klinik medycyny estetycznej w 2023 roku, Science 4 Beauty konsekwentnie realizowało swoją wizję. Siłą firmy jest zespół doświadczonych inżynierów genetyków, biotechnologów i menedżerów, którzy połączyli swoje umiejętności, aby stworzyć produkty odzwierciedlające ich osobiste pragnienia. Wierzą, że piękno może i powinno być inteligentne, dlatego ich formuły opierają się na precyzyjnych badaniach naukowych.

Wyzwaniem dla Science 4 Beauty było stworzenie e-commerce, który odzwierciedlałby unikalność i innowacyjność marki, jednocześnie będąc efektywnym narzędziem sprzedaży. Nasze wsparcie polegało na wykorzystaniu potencjału Shopify, aby w optymalnym budżecie dostarczyć niezbędne MVP, które można rozbudowywać wraz ze wzrostem sprzedaży. Dzięki 80% standardowych rozwiązań in-the-box platformy Shopify i dodaniu 20% unikalnej wiedzy oraz wartości, stworzyliśmy efektywną i elastyczną platformę, która nie generowała zbędnych początkowych kosztów.

Współpraca z Science 4 Beauty to dla nas niezwykle inspirujące doświadczenie. Z niecierpliwością obserwujemy dalszy rozwój tej innowacyjnej marki, która dzięki nowoczesnym technologiom i solidnym badaniom naukowym, z pewnością będzie kontynuować rewolucję w polskiej branży kosmetycznej.

Wytrzymałość branży beauty w trudnych czasach

Podczas gdy myśli o inflacji ograniczającej wydatki konsumentów i zbliżającej się recesji przerażają wielu detalistów, e-commerce w branży beauty wykazuje niezwykłą odporność. Branża kosmetyczna online nie tylko utrzymuje się na powierzchni, ale także rozwija się, pokazując, że potrzeba dbania o urodę i dobre samopoczucie pozostaje silna nawet w trudnych ekonomicznie czasach.

W dobie rosnących kosztów i niepewności gospodarczej, konsumenci wciąż chętnie inwestują w produkty beauty, co świadczy o ich postrzeganiu tych produktów jako istotnego elementu codziennej pielęgnacji i luksusu, na który wciąż są gotowi wydawać pieniądze.

Podsumowanie

Platforma Shopify okazała się idealnym rozwiązaniem dla branży beauty, zapewniając elastyczność, skalowalność oraz zaawansowane narzędzia do personalizacji, które są kluczowe dla sukcesu na współczesnym rynku e-commerce. Migracja z innych platform, takich jak Magento, przyniosła naszym klientom z sektora kosmetycznego znaczące oszczędności i możliwość skoncentrowania się na działaniach marketingowych i sprzedażowych.

Nasze doświadczenie w realizacji setek projektów w branży beauty i fashion pozwala nam na dostarczanie najwyższej jakości usług, które pomagają markom osiągać i przekraczać ich cele biznesowe. Dzięki naszemu wsparciu, marki kosmetyczne mogą tworzyć unikalne, spersonalizowane doświadczenia zakupowe, co przyczynia się do zwiększenia lojalności klientów oraz wzrostu przychodów.

Jako oficjalny partner Shopify Plus oraz Shopify Experts, jesteśmy gotowi pomóc Ci w każdym etapie tworzenia i rozwijania Twojego sklepu na platformie Shopify. Od migracji z innych platform, przez optymalizację i personalizację, aż po wsparcie w ekspansji na rynki zagraniczne - nasze kompleksowe podejście gwarantuje sukces Twojego biznesu.

Dzięki współpracy z Startup Ecommerce, zyskujesz dostęp do najnowszych technologii i najlepszych praktyk w branży, co pozwala Ci wyprzedzać konkurencję i skutecznie rozwijać swoją markę. Skontaktuj się z nami już dziś i dowiedz się, jak możemy pomóc Twojej marce beauty osiągnąć nowy poziom sukcesu na Shopify.

Więcej artykułów

Friday, 12, Jul 2024

Sprawdź najciekawsze wydarzenia marketingowe Q3 2024 Polska

Tuesday, 9, Jul 2024

Limity automatycznych rabatów/discountów na Shopify

Sunday, 7, Jul 2024

Sklepy kosmetyczne/beauty na Shopify

Sunday, 7, Jul 2024

Sklepy kosmetyczne/beauty na Shopify

Nasza droga do specjalizacji na platformie Shopify ściśle wiąże się z branżą beauty, a także ekspertyzą sięgającą branży modowej. W okresie intensywnych przemian rynkowych związanych z Open Source Magento (przejście na wersję Magento 2 oraz przejęcie Magento przez Adobe), przeprowadziliśmy liczne migracje na platformę Shopify, zwłaszcza na rynkach Europy Zachodniej, obejmując różnorodne marki beauty. Obecnie podobny trend widzimy w Polsce, gdzie wiele marek kosmetycznych migruje do Shopify nie tylko z platform Open Source jak Magento, WordPress czy Presta Shop, ale również z licznych polskich platform SaaS jak Shoper, IdoSell, RedCart, Atomstore.

Geneza specjalizacji w Shopify Beauty

Klienci, którzy dotychczas korzystali z platformy Magento, zważywszy na znaczne koszty migracji do Magento 2, zaczęli rozglądać się za alternatywnymi rozwiązaniami. Duży wpływ miały również późniejsze koszty utrzymania platformy, zwłaszcza problemy infrastrukturalne (oraz wyzwania związane z szczytami sprzedaży w okresie Black Friday/Cyber Monday, bez odpowiedniej infrastruktury i wsparcia technicznego doprowadzało to wielokrotnie do ryzykownych sytuacji z zapewnieniem sprzedaży online).

Choć w tamtym okresie Shopify miało pewne ograniczenia funkcjonalne w porównaniu do Magento, Prestashop czy WooCommerce, klienci decydujący się na pewne kompromisy mogli zarządzać swoją platformą e-commerce na Shopify w sposób bardziej płynny i efektywny. Zamiast przeznaczać znaczną część budżetu na prace utrzymaniowe, mogli inwestować w działania marketingowe i sprzedażowe, co przyczyniło się do wzrostu ich działalności.

Okazało się, że przejście na Shopify umożliwiło większości naszych klientów z branży beauty znaczną optymalizację kosztów związanych z prowadzeniem działalności e-commerce. Dzięki temu przeprowadziliśmy już wiele projektów na platformie Shopify w branży beauty, zdobywając unikalną specjalizację, która wyróżnia nas na tle konkurencyjnych firm.

Jako Sintra/Startup Ecommerce wdrożyliśmy w całej historii naszej działaności już setki projektów w branży beauty i fashion. W tym wpisie zaprezentujemy jedynie wybrane realizacje te, które dotyczą Shopify.

Zalety Shopify dla branży beauty w Polsce

Shopify jest jednym z najpopularniejszych wyborów dla sklepów kosmetycznych, w szczególności w kategoriach takich jak skincare, haircare, makeup oraz fragrances. Posiada wiele zalet, które czynią go wyjątkowo konkurencyjnym na rynku e-commerce, zwłaszcza w porównaniu do polskich platform SaaS, które mają znacznie bardziej ograniczone funkcjonalności dla branży beauty.

  • Bezpieczeństwo i łatwość zarządzania: Shopify pozwala markom skupić się na sprzedaży i marketingu, a nie na aspektach technicznych związanych z utrzymaniem infrastruktury. Automatyczne aktualizacje i wsparcie techniczne pozwalają na minimalizację kosztów związanych z utrzymaniem, dzięki czemu większa część budżetu może być przeznaczona na rozwój biznesu.
  • Skalowalność i ekspansja międzynarodowa: Shopify jest znacznie łatwiej skalować, a sprzedaż na rynkach zagranicznych jest bardziej dostępna dla rozwijających się biznesów. Jednak warto zwrócić uwagę na pewne ograniczenia związane z internacjonalizacją, takie jak brak Shopify Payments w Polsce, co wiąże się z wyższymi kosztami prowizyjnymi za dostępne bramki płatności.
  • Personalizacja doświadczeń zakupowych: marki kosmetyczne, które nie oferują indywidualnie dostosowanych doświadczeń, ryzykują utratę potencjalnych zysków oraz klientów. Platforma Shopify, dzięki zaawansowanym narzędziom do personalizacji, umożliwia markom beauty tworzenie unikalnych i dostosowanych doświadczeń zakupowych. Programy lojalnościowe, quizy, automatyzacja marketingu, analiza danych klientów oraz spersonalizowane komunikaty pozwalają na skuteczne spełnianie oczekiwań konsumentów, co przekłada się na wzrost lojalności i przychodów.
  • Omnichannel: Shopify, wyposażone w zaawansowane narzędzia do zarządzania sprzedażą online i offline, pozwala markom beauty na skuteczne łączenie tych dwóch kanałów. Tworzenie płynnych doświadczeń omnichannel pomaga markom dostarczać klientom spójne zakupy, niezależnie od tego, czy dokonują ich online, czy w sklepie stacjonarnym.
  • Subskrypcyjne boxy beauty: bubskrypcyjne boxy beauty pozostają doskonałym sposobem dla branży kosmetycznej na utrzymanie lojalnych klientów w dłuższej perspektywie. Shopify, wyposażona w zaawansowane funkcje do zarządzania subskrypcjami, umożliwia markom beauty skuteczne zarządzanie programami subskrypcyjnymi.

Nasze realizacje sklepów na platformie Shopify w branży beauty

W nadchodzącym paragrafie przedstawimy nasze wybrane realizacje projektów w branży beauty na platformie Shopify. Przykłady te ukazują nasze doświadczenie i specjalizację, która pozwala nam skutecznie wspierać klientów w ich działaniach e-commerce.

Vegamour

VEGAMOUR przyjmuje holistyczne podejście do zdrowia włosów, wykorzystując potężne fitoaktywne składniki, które współdziałają, aby przeciwdziałać zarówno objawom, jak i podstawowym przyczynom widocznych uszkodzeń, przerzedzania się i wypadania włosów. Podejście Vegamour uwzględnia zdrowie całego ekosystemu mieszków włosowych i dąży do stworzenia zdrowego środowiska, w którym włosy mogą naturalnie rosnąć.

To jest nasz flagowy projekt nie tylko w branży beauty na Shopify, ale również moment, w którym zrozumieliśmy, jak ogromny potencjał ma Shopify (szczególnie Shopify Plus). Były to czasy, gdy intensywnie pracowaliśmy na rynku włoskim z Shopify, realizując prace backendowe przy integracjach i zaczynając pierwsze większe projekty na globalnych rynkach. Pojawiło się zapytanie od Dana Hodgona, czy podołamy tak dużemu wyzwaniu.

W tamtym okresie dominowało przekonanie, że Shopify nie będzie w stanie obsłużyć tak dużego wolumenu sprzedaży. Byliśmy jednak świadkami szybkiego wzrostu sprzedaży, który na przestrzeni kwartałów zwiększał się kilkukrotnie. Ogromna popularność modelu subskrypcyjnego, doskonałe wykorzystanie programów lojalnościowych oraz funkcji takich jak quizy, przyczyniły się do tego sukcesu.

W 2020 roku przychody Vegamour wzrosły o 800% w porównaniu do roku 2019, a w 2021 roku firma planowała osiągnąć co najmniej 300% wzrostu w porównaniu do 2020 roku. Wzrost Vegamour wynika głównie z lojalnych klientów, z których 60% wraca po kolejne zakupy. Niezależna ankieta wykazała, że 90% klientów ponownie zakupi produkty Vegamour, 88% uważa je za najlepsze w swojej kategorii, a 85% twierdzi, że ich doświadczenie z produktami Vegamour było przełomowe. (Źródło Forbes: tutaj)

Podczas tego szybkiego wzrostu Vegamour pozyskał znaczące dofinansowanie od General Atlantic, wiodącej globalnej firmy inwestycyjnej. Firma ogłosiła $80 milionów finansowania, które zostaną przeznaczone na dalszy rozwój e-commerce, wprowadzenie nowych produktów oraz ekspansję na nowe kanały i rynki geograficzne. (Źródło Business Wire: tutaj). Wśród inwestorów znalazła się również Nicole Kidman, która została ambasadorką marki i inwestorem Vegamour. (Źródło: PR Newswire tutaj oraz CB Insights tutaj).Obecnie Vegamour rozwija swoją obecność wielokanałową i współpracę z detalistami, a wymiernym znakiem sukcesu jest wejście do sieci Sephora na wybranych rynkach (Źródło: Yahoo! Finance tutaj oraz Retail Dive tutaj).

Historia Vegamour jest nie tylko inspirująca, ale także dowodzi, jak ogromny potencjał ma Shopify, umożliwiając obsługę ogromnych wolumenów sprzedaży bez problemów związanych z bezpieczeństwem i skalowalnością. Dla nas była to niezwykle motywująca przygoda i wielka satysfakcja, że mogliśmy być częścią tak niesamowitego sukcesu.

Allies of Skin

Kolejnym znaczącym projektem w naszym portfolio jest współpraca z globalną marką kosmetyczną Allies of Skin, która trwa od wielu lat. Nasza współpraca obejmuje nie tylko aspekty techniczne, ale również stały consulting, wsparcie branding, UX/UI oraz budowę aplikacji. Allies of Skin to marka o zasięgu międzynarodowym, działająca na wielu rynkach.

Założona w 2016 roku i mająca siedzibę w Singapurze, Allies Group Pte Ltd, znana pod marką Allies of Skin, to firma produkująca i sprzedająca produkty pielęgnacyjne, takie jak kosmetyki, produkty do pielęgnacji osobistej i skóry. Marka działa pod dwoma brandami: Allies of Skin oraz PSA (Purposeful Skincare by Allies), gdzie każdy produkt jest zaprojektowany, aby spełniać określoną funkcję. Firma oferuje szeroką gamę produktów, w tym środki do mycia twarzy, maseczki, serum, produkty do pielęgnacji skóry i wiele innych. Dodatkowo, dostępne są subskrypcje dla klientów chcących używać produktów przez dłuższy okres.

Kluczowym czynnikiem nawiązania współpracy było nasze wieloletnie doświadczenie z Adobe Magento oraz liczne migracje z tej platformy do Shopify. Nasza wiedza, optymalizacja kosztów oraz wykorzystanie potencjału Shopify w branży beauty były decydujące. Umożliwiliśmy Allies of Skin znalezienie przewag w porównaniu do kosztownego systemu Open Source Magento.

Allies of Skin jest dostępne w 36 krajach, a jej produkty są oferowane przez 40 partnerów detalicznych, takich jak Space NK, Mecca, Sephora i Cult Beauty. Marka, mająca siedzibę w Singapurze, planuje ekspansję na rynek amerykański po uzyskaniu dofinansowania w wysokości 20 milionów dolarów od Meaningful Partners. Stany Zjednoczone mają obecnie największy rynek kosmetyków i produktów pielęgnacyjnych na świecie, z prognozowanymi przychodami w wysokości 130 miliardów dolarów do 2030 roku. (Więcej informacji znajdziesz tutaj)

Allies of Skin jest doskonałym przykładem, jak skutecznie wykorzystać zalety Shopify w branży kosmetycznej. Choć Magento wciąż jest rekomendowane w niektórych procesach konsultacyjnych, szczególnie tam, gdzie może dostarczyć wartość, to jednak dla branży beauty Shopify oferuje szereg przewag, w tym niższe koszty całkowite posiadania (TCO) technologii e-commerce.

Santa Maria Novella

Budowa e-commerce dla jednej z najstarszych marek świata, Santa Maria Novella, to dla nas wyjątkowe wyróżnienie. Historia tej marki sięga XII wieku, co czyni ją jednym z najbardziej prestiżowych projektów w naszym portfolio. Officina Profumo-Farmaceutica di Santa Maria Novella została założona w 1221 roku przez dominikańskich mnichów we Florencji. To właśnie oni zaczęli uprawiać ogród, z którego czerpali surowce do produkcji farmaceutyków i naturalnych preparatów. Z czasem ich doświadczenie rozszerzyło się na kosmetyki, perfumy i produkty wellness.

Pierwsze wzmianki o produkcji wód zapachowych przez Santa Maria Novella pochodzą z 1381 roku. W czasie Czarnej Śmierci mnisi destylowali wodę różaną, która była używana do dezynfekcji pomieszczeń i pielęgnacji osobistej. Acqua della Regina, znana również jako Acqua di S.M. Novella, jest najstarszą perfumą marki, mającą świeży i cytrusowy bukiet. Na 800-lecie swojego istnienia marka stworzyła edycję Firenze 1221, będącą hołdem dla jej długiej i bogatej historii (znajdziesz ten produkt tutaj).

Współpraca z Santa Maria Novella jest dla nas szczególnie ważna, zwłaszcza z naszej polskiej perspektywy, kraju, który przeszedł przez wiele trudnych okresów, w tym czasy komunizmu i zanik wielu prywatnych działalności czy dziedzictwa kulturowego. Budowa sklepu internetowego dla marki z tak imponującym dziedzictwem jest dla naszej organizacji wielkim wyróżnieniem.

Protocol Lab

W świecie beauty, gdzie wiele marek stara się wyróżnić unikalnymi cechami, często spotykamy się z powtarzanymi sloganami. Jednak Protocol Lab rzeczywiście posiada coś naprawdę wyjątkowego. Jednym z najbardziej wyjątkowych aspektów Protocol Lab jest sposób, w jaki przechowują swoje produkty. Składniki retinolu, które używają, są niezwykle delikatne i wymagają produkcji oraz butelkowania w środowisku całkowicie wolnym od tlenu i promieni UV. Zespół laboratoryjny Protocol korzysta z opatentowanej technologii pochodzącej z przemysłu nuklearnego i lotniczego, aby upewnić się, że każde serum powstaje bez narażenia na jakąkolwiek cząsteczkę tlenu czy promień światła. Sekretem, który to wszystko spaja, jest ich Little Orange Ingredient Fortress.Klinicznej jakości, całkowicie hermetyczny i UV-odporny flakon jest zaprojektowany jak wahadłowiec kosmiczny, aby chronić zaawansowane i delikatne składniki. Jakość produktu, który dostarcza, będzie widoczna od pierwszego użycia. Składniki są tylko tak dobre, jak butelka, która je zawiera. Hermetyczne, UV-odporne opakowanie FDA jakości, nazywane przez Protocol "małą pomarańczową twierdzą składników", jest wyposażone w wewnętrzny worek SpaceFoil, który kompresuje się przy każdym pompowaniu, zapewniając jednokierunkowy przepływ produktu. Pompa wydziela 62 precyzyjne dawki po 0,5 ml, co zapewnia pełne pokrycie na 60 dni stosowania. To nowatorskie rozwiązanie ustanowiło nowy standard w zakresie integralności i czystości składników.

Kolejna innowacja Protocol to Water Lock, pierwsza na świecie matowa, lekka substancja typu "slugging". Ta idealna tekstura została stworzona po latach molekularnych prac, łącząc dwie przeciwstawne cechy: całkowicie wodoodporną ochronę, która jednocześnie jest lekka i oddychająca. Produkt ten znajdziesz tutaj.


Protocol Lab współpracuje również z TerraCycle's Zero Waste Box, aby stworzyć program recyklingu Emptiez, który pozwala na super-recykling każdej ostatniej cząsteczki pustych kosmetyków. Produkty Protocol są w 100% nadające się do recyklingu i wykonane z medycznej jakości, zarejestrowanych przez FDA materiałów. W ostatnich latach, amerykańskie programy recyklingu, mimo najlepszych starań stają się coraz mniej skuteczne. Wiele z plastiku trafia na wysypiska lub do oceanów. To zainspirowało dyrektora laboratorium Protocol, Davisa, do znalezienia szczelnego rozwiązania, które zagwarantuje pełny i efektywny recykling i ponowne wykorzystanie każdego produktu i materiału.

Poprzez program Emptiez, Protocol przyjmuje do jednego funta pustych butelek kosmetycznych rocznie, niezależnie od tego, czy są to ich własne produkty, czy inne marki. Pokrywają koszty recyklingu każdego komponentu przez wysokiej jakości, prywatne zakłady recyklingu TerraCycle. Protocol Lab wyznacza nowe standardy w branży beauty, nie tylko poprzez innowacyjne technologie opakowań i formuły produktów, ale również przez swoje zaangażowanie w zrównoważony rozwój i recykling. Więcej informacji o tym programie recyklingu znajdziesz tutaj.

Pinalli

Nie mogło zabraknąć w naszej historii realizacji dla włoskiej sieci drogerii Pinalli, która jest pionierem w branży beauty we Włoszech. Pinalli dumnie nosi miano pierwszej włoskiej sieci perfumerii, a ich historia sięga 1984 roku, kiedy to w małej miejscowości Fiorenzuola D’Arda w prowincji Piacenza, Emilia-Romania, założono pierwszą perfumerię Pinalli. Od samego początku, było to miejsce ciepłe i przyjazne, gdzie można było uzyskać eksperckie i szczere porady.

Przez lata Pinalli rozwijało się i stało się marką z imponującymi liczbami. Dziś mają ponad 70 sklepów beauty usytuowanych w strategicznych lokalizacjach na północy i w centrum Włoch. Ich logistyka wewnętrzna obejmuje 5000 m², które zaopatrują wszystkie punkty sprzedaży. Co ciekawe, wszyscy pracownicy magazynów są zatrudnieni przez Pinalli i ściśle współpracują z pracownikami biurowymi, co firma nazywa nowoczesnością i postępem. Pinalli szczyci się również jedną z czołowych platform e-commerce na rynku beauty, docenianą za łatwość nawigacji, szeroki asortyment i wyjątkową dbałość o realizację zamówień. Dodatkowym atutem są próbki, które dostarczają do każdego zamówienia, zapewniając unikalne doświadczenie zakupowe.

Projekt, który dla nich zrealizowaliśmy, obejmował migrację danych na Shopify Plus – platformę o dedykowanej architekturze, która umożliwia szybsze i bardziej wydajne działanie witryny. Opracowaliśmy front-end na Shopify Plus oraz back-end za pośrednictwem naszego middleware SOH, aby sprostać specyficznym wymaganiom biznesowym Pinalli. Jednym z głównych wyzwań było zintegrowanie SOH z Shopify Plus w taki sposób, aby stworzyć spójną i efektywną platformę e-commerce. Projekt wymagał precyzyjnego dostosowania systemu do potrzeb Pinalli, w tym zarządzania wieloma magazynami, listami cen i informacjami o produktach.

Ta realizacja dla Pinalli była dla nas wyjątkowym doświadczeniem, pozwalając nam na pokazanie naszych umiejętności w zarządzaniu dużymi projektami e-commerce i dostosowywaniu platformy do specyficznych potrzeb klienta. Dzięki temu Pinalli może dalej rozwijać swoją działalność i utrzymywać pozycję lidera na rynku beauty we Włoszech.

Rilastil 

Rilastil, kolejna marka beauty w naszym portfolio z dumną historią. Historia marki sięga 1870 roku, kiedy to Domenico Ganassini, pełen pasji do chemii i biochemii, założył Instytut Ganassini w Mediolanie. Jego odkrycia, takie jak witamina PP (Niacyna), miały ogromny wpływ na dermatologię i kosmetologię. W 1965 roku Instytut Ganassini zyskał renomę dzięki swojej jakości i innowacyjności w farmakobiologii, a w 1972 roku narodziła się marka Rilastil, która stała się pionierem w dziedzinie elastyczności skóry.

Rilastil od samego początku stawiał na badania dermatologiczne i nowoczesne składniki aktywne, co pozwoliło mu zdobyć dominującą pozycję na rynku kosmetycznym. W 1982 roku powstała fabryka Bioclin, która stała się sercem produkcji "made in Italy". Produkcja we Włoszech z wykwalifikowaną kadrą gwarantowała najwyższą jakość produktów, co było strategicznym atutem firmy.

W 2008 roku Rilastil przeszedł rebranding, który miał na celu nowoczesne i skuteczne komunikowanie wartości marki, takich jak badania farmakologiczne, skuteczność, zaufanie i bezpieczeństwo. Ten krok, inicjowany przez dr. Giuseppe Ganassini, miał na celu pokazanie marki w nowym, współczesnym świetle, zachowując jednocześnie jej autentyczność i bogatą historię.

W 2012 roku Rilastil otworzył siedzibę w Barcelonie, co było krokiem w stronę ekspansji międzynarodowej, umacniając swoją obecność w Europie i na świecie. Dziś Rilastil jest uznanym brandem na rynku włoskim, a intensywne badania, otwieranie nowych rynków i innowacyjne produkty są podstawą jego wzrostu.

W ramach dążenia do wzmocnienia swojej obecności online i usprawnienia procesów zarządzania, Rilastil podjęło decyzję o migracji swojego e-commerce na platformę Shopify. Projekt, realizowany we współpracy z nami, miał na celu nie tylko techniczne ulepszenie strony, ale także poprawę doświadczeń użytkowników poprzez dogłębną analizę UX. Migracja z WordPress na Shopify była wyzwaniem, które wymagało precyzyjnego planowania i wykonania. Dzięki temu Rilastil osiągnęło znaczną poprawę w zarządzaniu e-commerce, usprawniło procesy i zwiększyło konwersje, co pozwoliło na dalszy rozwój marki w środowisku online.

Science 4 Beauty

Jednym z ciekawszych projektów na polskim rynku, któremu mocno kibicujemy i cieszymy się, że obdarzono nas zaufaniem, jest Science 4 Beauty. Założone przez grupę czterech kobiet naukowców pod wizją Profesora Tomasza Ciacha w 2018 roku, Science 4 Beauty zrewolucjonizowało branżę kosmetyczną dzięki wykorzystaniu konotoksyny z jadu ślimaków morskich Conus w swoim flagowym produkcie - kremie MIORELAXANT MAGIC.

Od samego początku, firma dążyła do stworzenia kosmetyków opartych na solidnych badaniach naukowych i inżynierii genetycznej. Rozpoczynając od pomysłu, przez uzyskanie dotacji unijnej, aż po wprowadzenie produktu na rynek klinik medycyny estetycznej w 2023 roku, Science 4 Beauty konsekwentnie realizowało swoją wizję. Siłą firmy jest zespół doświadczonych inżynierów genetyków, biotechnologów i menedżerów, którzy połączyli swoje umiejętności, aby stworzyć produkty odzwierciedlające ich osobiste pragnienia. Wierzą, że piękno może i powinno być inteligentne, dlatego ich formuły opierają się na precyzyjnych badaniach naukowych.

Wyzwaniem dla Science 4 Beauty było stworzenie e-commerce, który odzwierciedlałby unikalność i innowacyjność marki, jednocześnie będąc efektywnym narzędziem sprzedaży. Nasze wsparcie polegało na wykorzystaniu potencjału Shopify, aby w optymalnym budżecie dostarczyć niezbędne MVP, które można rozbudowywać wraz ze wzrostem sprzedaży. Dzięki 80% standardowych rozwiązań in-the-box platformy Shopify i dodaniu 20% unikalnej wiedzy oraz wartości, stworzyliśmy efektywną i elastyczną platformę, która nie generowała zbędnych początkowych kosztów.

Współpraca z Science 4 Beauty to dla nas niezwykle inspirujące doświadczenie. Z niecierpliwością obserwujemy dalszy rozwój tej innowacyjnej marki, która dzięki nowoczesnym technologiom i solidnym badaniom naukowym, z pewnością będzie kontynuować rewolucję w polskiej branży kosmetycznej.

Wytrzymałość branży beauty w trudnych czasach

Podczas gdy myśli o inflacji ograniczającej wydatki konsumentów i zbliżającej się recesji przerażają wielu detalistów, e-commerce w branży beauty wykazuje niezwykłą odporność. Branża kosmetyczna online nie tylko utrzymuje się na powierzchni, ale także rozwija się, pokazując, że potrzeba dbania o urodę i dobre samopoczucie pozostaje silna nawet w trudnych ekonomicznie czasach.

W dobie rosnących kosztów i niepewności gospodarczej, konsumenci wciąż chętnie inwestują w produkty beauty, co świadczy o ich postrzeganiu tych produktów jako istotnego elementu codziennej pielęgnacji i luksusu, na który wciąż są gotowi wydawać pieniądze.

Podsumowanie

Platforma Shopify okazała się idealnym rozwiązaniem dla branży beauty, zapewniając elastyczność, skalowalność oraz zaawansowane narzędzia do personalizacji, które są kluczowe dla sukcesu na współczesnym rynku e-commerce. Migracja z innych platform, takich jak Magento, przyniosła naszym klientom z sektora kosmetycznego znaczące oszczędności i możliwość skoncentrowania się na działaniach marketingowych i sprzedażowych.

Nasze doświadczenie w realizacji setek projektów w branży beauty i fashion pozwala nam na dostarczanie najwyższej jakości usług, które pomagają markom osiągać i przekraczać ich cele biznesowe. Dzięki naszemu wsparciu, marki kosmetyczne mogą tworzyć unikalne, spersonalizowane doświadczenia zakupowe, co przyczynia się do zwiększenia lojalności klientów oraz wzrostu przychodów.

Jako oficjalny partner Shopify Plus oraz Shopify Experts, jesteśmy gotowi pomóc Ci w każdym etapie tworzenia i rozwijania Twojego sklepu na platformie Shopify. Od migracji z innych platform, przez optymalizację i personalizację, aż po wsparcie w ekspansji na rynki zagraniczne - nasze kompleksowe podejście gwarantuje sukces Twojego biznesu.

Dzięki współpracy z Startup Ecommerce, zyskujesz dostęp do najnowszych technologii i najlepszych praktyk w branży, co pozwala Ci wyprzedzać konkurencję i skutecznie rozwijać swoją markę. Skontaktuj się z nami już dziś i dowiedz się, jak możemy pomóc Twojej marce beauty osiągnąć nowy poziom sukcesu na Shopify.

Więcej artykułów