Mały e-commerce na Shopify - dobre praktyki

Sunday, 28, Jan 2024

W ciągu ostatnich lat, szczególnie w okresie pandemii COVID-19, świat e-commerce przeszedł rewolucyjną transformację. Zwiększona popularność zakupów online, która narodziła się w obliczu ograniczonego dostępu do sklepów stacjonarnych, nie tylko przetrwała, ale i ewoluowała, adaptując się do zmieniających się potrzeb i oczekiwań klientów. Teraz, w czasach dynamicznego rozwoju technologii, zwłaszcza związanych z AI, mali przedsiębiorcy stają przed nowymi wyzwaniami i możliwościami w świecie cyfrowym.

Zrozumienie, jak kryzysowe sytuacje wpłynęły na e-commerce i jak te zmiany kontynuują swój rozwój, jest kluczowe dla małych przedsiębiorstw, które teraz więcej niż kiedykolwiek potrzebują efektywnego i ekonomicznego przejścia do świata online. Dzięki rozwojowi platform SaaS, takich jak Shopify, tworzenie sklepu internetowego stało się bardziej dostępne i mniej złożone, otwierając drzwi do szybkiego i przystępnego uruchomienia e-sklepu.

Chcemy uspokoić przedsiębiorców, którzy obawiają się, że każdy e-sklep musi być związany z wysokimi wydatkami. Dzisiejsze rozwiązania e-commerce, zwłaszcza te oparte na modelu SaaS, pozwalają na elastyczne i budżetowo przyjazne podejście do sprzedaży online. W tym wpisie podzielimy się praktycznymi poradami, informacjami i rozwiązaniami, które pomogą skutecznie i szybko wprowadzić Twój biznes w przestrzeń cyfrową, z naciskiem na prostotę użytkowania którą oferuje platforma Shopify.

Ogranicz koszty, rozbudowując e-commerce na Shopify etapowo

Zarządzanie sklepem internetowym na platformie Shopify oferuje znakomitą równowagę między funkcjonalnością a kosztami, czyniąc to idealnym rozwiązaniem dla małych przedsiębiorstw. Rozbudowa sklepu internetowego na Shopify może być realizowana etapowo, co pozwala na dostosowanie funkcji do rosnących potrzeb biznesu przy jednoczesnym kontrolowaniu wydatków. W podstawowej wersji, Shopify umożliwia:

 • wybór gotowych motywów sklepu lub budowanie czegoś bardziej spersonalizowanego
 • tworzenie nieograniczonej liczby produktów i kategorii
 • dodawanie produktów z wariantami, takimi jak waga, kolor czy materiał
 • przetwarzanie zamówień za pomocą intuicyjnego modułu sprzedażowego. Shopify posiada najlepiej konwertujący checkout, z przejrzystym procesem zakupowym, który średnio konwertuje o 15% lepiej niż inne platformy e-commerce
 • ustawienie podstawowych bramek płatności
 • ręczne tworzenie zamówień, pozwalające na tworzenie nowych zamówień i wprowadzanie szczegółów płatności bezpośrednio z panelu administracyjnego Shopify
 • konfigurację prostych opcji wysyłkowych
 • wbudowaną standardową analitykę, dostarczającą cennych danych dla lepszego zrozumienia zachowań klientów
 • wiele kanałów sprzedaży, pozwalających promować i sprzedawać produkty na takich platformach jak Instagram, TikTok czy Google
 • kody rabatowe, oferujące klientom stałą wartość, procentową zniżkę lub zniżkę na wysyłkę dla produktów lub kolekcji
 • karty podarunkowe, które pomagają rozszerzyć bazę obecnych klientów i przyciągnąć nowych
 • odzyskiwanie porzuconych koszyków, automatyzujące wysyłanie e-maili do klientów, którzy opuszczają sklep bez finalizacji procesu zakupowego
 • dostęp do ponad 8 000 aplikacji, które rozbudowują podstawowe funkcjonalności sklepu, oraz ogromnej społeczności Shopify

Właściciele sklepów, zwłaszcza na początku swojej przygody z e-commerce, często mają ambicje do wprowadzenia zaawansowanych funkcji, takich jak integracje z systemami ERP, CRM, czy zaawansowanymi narzędziami do zarządzania stanami magazynowymi. Jednak w przypadku Shopify, wiele z tych funkcji jest dostępnych w formie aplikacji lub natywnych rozwiązań, co pozwala na stopniowe rozwijanie sklepu bez konieczności znacznych inwestycji na wstępie.

Dla firm, które nie są pewne swojego początkowego budżetu lub preferują ostrożne podejście, zalecamy stopniowe wdrażanie funkcji, które są bezpośrednio powiązane z rosnącą sprzedażą i potrzebami klientów. Taka strategia pozwala na efektywne zarządzanie kosztami, jednocześnie umożliwiając stopniowe rozbudowywanie e-commerce w miarę rozwoju Twojego biznesu.

Shopify na bieżąco pomaga adaptować się do zmieniającego się rynku z wykorzystaniem AI i nowych technologii

Czas pandemii Covid-19 z dnia na dzień zmienił zachowania odbiorców. Łańcuch dostaw i logistyki był mocno przeciążony, wiele sklepów spożywczych musiało szybko adaptować się do zmieniającego się świata. Byliśmy tego świadkami i aktywnie wspieraliśmy przedsiębiorców w tym okresie.

Obecnie rozwój technologii, szczególnie w zakresie sztucznej inteligencji (AI), radykalnie zmienia krajobraz e-commerce. Adaptacja do tych zmian jest kluczowa nie tylko dla przetrwania, ale także dla rozwoju sklepów internetowych. Shopify, będąc platformą na czele innowacji w e-commerce, oferuje narzędzia i funkcje, które pozwalają na skuteczne wykorzystanie tych nowych możliwości.

Shopify, jako platforma e-commerce, dynamicznie włącza się w wykorzystanie sztucznej inteligencji (AI) do poprawy doświadczeń zakupowych online. Jednym z kluczowych elementów tej strategii jest implementacja AI w formie osobistego asystenta zakupowego, znana jako Shopify's ShopAI. Ta technologia, zasilana przez ChatGPT, ma na celu ulepszanie interakcji z klientami i personalizowanie doświadczeń zakupowych.

ShopAI wykorzystuje algorytmy uczenia maszynowego oraz przetwarzanie języka naturalnego do analizowania wymagań klientów i oferowania spersonalizowanych rekomendacji produktów. Umożliwia to klientom szybkie i intuicyjne znalezienie produktów, które najbardziej odpowiadają ich potrzebom i preferencjom. Dodatkowo, ShopAI obsługuje interfejs oparty na rozmowie, co sprawia, że zakupy stają się bardziej osobiste i ludzkie.

Shopify Magic, inny aspekt AI w Shopify, obejmuje szereg narzędzi i doświadczeń, które są dostępne bezpłatnie dla wszystkich sprzedawców Shopify, niezależnie od ich planu subskrypcji. Te narzędzia AI obejmują między innymi generowanie inteligentnych odpowiedzi na pytania klientów, personalizowane automatyczne odpowiedzi, generowanie treści e-maili oraz pomoc w zarządzaniu recenzjami aplikacji.

Oprócz wykorzystania AI i nowoczesnych technologii, ogromną wartość dla użytkowników Shopify stanowi jej globalna społeczność, która liczy ponad 600 000 członków, w tym sprzedawców, partnerów Shopify i programistów. To aktywna i zaangażowana grupa, która oferuje wsparcie, dzieli się wiedzą i doświadczeniami, co jest nieocenione w dynamicznie zmieniającym się świecie e-commerce.

W obecnych czasach, adaptacja do szybko zmieniających się realiów rynkowych z wykorzystaniem nowych technologii, takich jak AI, nie jest już wyborem, ale koniecznością. Shopify, jako platforma e-commerce, umożliwia właścicielom sklepów nie tylko nadążanie za tymi zmianami, ale także wykorzystanie ich jako szans na rozwój i zdobycie przewagi konkurencyjnej.

Polskie platformy e-commerce SaaS, chociaż mogą oferować wysokiej jakości usługi dostosowane do lokalnego rynku, często nie dysponują tak zaawansowanymi narzędziami AI jak Shopify, ani nie mają tak szerokiej i aktywnej globalnej społeczności. To sprawia, że Shopify wyróżnia się na tle konkurencji, oferując przedsiębiorcom narzędzia i wsparcie społeczności, które mogą być decydujące dla sukcesu w szybko zmieniającym się cyfrowym świecie.

Rozwijaj e-commerce na Shopify, kierując się konwersją

W rozwoju sklepu internetowego na platformie Shopify, kluczowe jest zrozumienie, że każda nowa funkcja lub technologia powinna odpowiadać na realne potrzeby rynku. Przy podejmowaniu decyzji o wprowadzeniu nowych elementów, warto zadać sobie następujące pytania:

 • Potrzeba i użyteczność: czy wprowadzana funkcja rozwiązuje konkretny problem lub potrzebę naszych klientów? Czy jest to coś, czego oni rzeczywiście poszukują?
 • Realizacja i technologia: czy mamy odpowiednie zasoby i umiejętności techniczne, by wdrożyć tę funkcję? Czy wyzwania technologiczne, z którymi możemy się zmierzyć, są do przezwyciężenia w ramach naszych możliwości?
 • Wspieranie modelu biznesowego: czy nowa funkcja wspiera nasz model biznesowy i przyczyni się do wzrostu finansowego sklepu? Czy wprowadzenie jej przyniesie korzyści biznesowe, które przekładają się na realny wzrost przychodów?

Shopify jako platforma oferuje szereg narzędzi i funkcji, które mogą pomóc w odpowiedzi na te pytania. Z jej bogatą bazą aplikacji, intuicyjnym interfejsem użytkownika i możliwościami dostosowania, Shopify umożliwia sprzedawcom elastyczne dopasowanie funkcjonalności sklepu do potrzeb i oczekiwań klientów, jednocześnie zachowując wysoką jakość doświadczenia zakupowego.

Jednakże, nie wszystkie nowe funkcje są zawsze odpowiednie dla każdego sklepu. Należy dokładnie ocenić, które z nich przyczynią się do poprawy konwersji i lepszego zrozumienia klientów. W przypadku wątpliwości, konsultacje z doświadczonymi agencjami e-commerce mogą być nieocenioną pomocą w podejmowaniu właściwych decyzji.

Rozwój sklepu na Shopify powinien być procesem przemyślanym i skoncentrowanym na efektywności biznesowej. Odpowiadając na realne potrzeby klientów, dostosowując technologię i dbając o model biznesowy, możesz skutecznie rozwijać swój e-commerce w kierunku zwiększenia konwersji i wzrostu przychodów.

Działanie z empatią w Shopify – klucz do budowania zaufania i lojalności klientów

Empatia w biznesie e-commerce nie wymaga dużych inwestycji finansowych, a jednak ma fundamentalne znaczenie dla budowania trwałych relacji z klientami. Na platformie Shopify można to osiągnąć poprzez kilka prostych, ale skutecznych działań:

 • Dokładne opisy produktów: upewnij się, że każdy produkt w Twoim sklepie Shopify jest dokładnie i szczegółowo opisany, szczególnie jeśli sprzedajesz produkty spożywcze lub kosmetyki. Informacje o składzie i właściwościach powinny być łatwo dostępne dla klientów
 • Bezpieczeństwo transakcji: zapewnienie bezpieczeństwa transakcji przez instalację certyfikatu SSL na Twojej stronie Shopify jest kluczowe dla zwiększenia zaufania klientów
 • Uproszczone zakupy: umożliwienie klientom zakupów bez konieczności rejestracji lub podawania nadmiarowych danych osobowych może znacząco poprawić ich doświadczenie zakupowe
 • Przejrzystość zgód i informacji prawnych: upewnij się, że wszelkie zgody wymagane w procesie zamówienia są jasno oznaczone i opisane. Ponadto, w łatwo dostępnym miejscu zamieść wszystkie istotne informacje prawne, takie jak regulamin, polityka zwrotów, metody dostawy i wysyłki
 • Automatyzacja powiadomień: zautomatyzuj powiadomienia o statusie zamówienia, płatności i wysyłki, aby klient zawsze był na bieżąco z procesem realizacji jego zamówienia
 • Komunikacja o opóźnieniach i brakach w magazynie: bądź transparentny w komunikacji z klientami o wszelkich opóźnieniach w dostawach lub brakach produktów w magazynie
 • Reagowanie na błędy: w przypadku błędów po Twojej stronie, zapewnij choć minimalną rekompensatę dla klienta, jak przeprosiny czy drobny gratis. To pokazuje, że dbasz o dobro klienta i jesteś gotów przyznać się do błędów

Te działania, choć proste, mają ogromny wpływ na postrzeganie Twojego sklepu przez klientów. Pamiętaj, że zdobycie nowego klienta jest znacznie droższe niż utrzymanie obecnego, dlatego empatyczne podejście do obsługi klienta na Shopify to inwestycja w długotrwałe relacje i lojalność.

Jak możemy pomóc?

W Startup Ecommerce rozumiemy unikalne wyzwania i możliwości, jakie niesie ze sobą prowadzenie e-sklepu na Shopify. Nasz zespół specjalistów od e-commerce jest przygotowany, aby wesprzeć Cię na każdym kroku tej cyfrowej podróży - od początkowej koncepcji po optymalizację i rozwój.

Więcej artykułów

Friday, 12, Jul 2024

Sprawdź najciekawsze wydarzenia marketingowe Q3 2024 Polska

Tuesday, 9, Jul 2024

Limity automatycznych rabatów/discountów na Shopify

Sunday, 7, Jul 2024

Sklepy kosmetyczne/beauty na Shopify

Sunday, 28, Jan 2024

Mały e-commerce na Shopify - dobre praktyki

W ciągu ostatnich lat, szczególnie w okresie pandemii COVID-19, świat e-commerce przeszedł rewolucyjną transformację. Zwiększona popularność zakupów online, która narodziła się w obliczu ograniczonego dostępu do sklepów stacjonarnych, nie tylko przetrwała, ale i ewoluowała, adaptując się do zmieniających się potrzeb i oczekiwań klientów. Teraz, w czasach dynamicznego rozwoju technologii, zwłaszcza związanych z AI, mali przedsiębiorcy stają przed nowymi wyzwaniami i możliwościami w świecie cyfrowym.

Zrozumienie, jak kryzysowe sytuacje wpłynęły na e-commerce i jak te zmiany kontynuują swój rozwój, jest kluczowe dla małych przedsiębiorstw, które teraz więcej niż kiedykolwiek potrzebują efektywnego i ekonomicznego przejścia do świata online. Dzięki rozwojowi platform SaaS, takich jak Shopify, tworzenie sklepu internetowego stało się bardziej dostępne i mniej złożone, otwierając drzwi do szybkiego i przystępnego uruchomienia e-sklepu.

Chcemy uspokoić przedsiębiorców, którzy obawiają się, że każdy e-sklep musi być związany z wysokimi wydatkami. Dzisiejsze rozwiązania e-commerce, zwłaszcza te oparte na modelu SaaS, pozwalają na elastyczne i budżetowo przyjazne podejście do sprzedaży online. W tym wpisie podzielimy się praktycznymi poradami, informacjami i rozwiązaniami, które pomogą skutecznie i szybko wprowadzić Twój biznes w przestrzeń cyfrową, z naciskiem na prostotę użytkowania którą oferuje platforma Shopify.

Ogranicz koszty, rozbudowując e-commerce na Shopify etapowo

Zarządzanie sklepem internetowym na platformie Shopify oferuje znakomitą równowagę między funkcjonalnością a kosztami, czyniąc to idealnym rozwiązaniem dla małych przedsiębiorstw. Rozbudowa sklepu internetowego na Shopify może być realizowana etapowo, co pozwala na dostosowanie funkcji do rosnących potrzeb biznesu przy jednoczesnym kontrolowaniu wydatków. W podstawowej wersji, Shopify umożliwia:

 • wybór gotowych motywów sklepu lub budowanie czegoś bardziej spersonalizowanego
 • tworzenie nieograniczonej liczby produktów i kategorii
 • dodawanie produktów z wariantami, takimi jak waga, kolor czy materiał
 • przetwarzanie zamówień za pomocą intuicyjnego modułu sprzedażowego. Shopify posiada najlepiej konwertujący checkout, z przejrzystym procesem zakupowym, który średnio konwertuje o 15% lepiej niż inne platformy e-commerce
 • ustawienie podstawowych bramek płatności
 • ręczne tworzenie zamówień, pozwalające na tworzenie nowych zamówień i wprowadzanie szczegółów płatności bezpośrednio z panelu administracyjnego Shopify
 • konfigurację prostych opcji wysyłkowych
 • wbudowaną standardową analitykę, dostarczającą cennych danych dla lepszego zrozumienia zachowań klientów
 • wiele kanałów sprzedaży, pozwalających promować i sprzedawać produkty na takich platformach jak Instagram, TikTok czy Google
 • kody rabatowe, oferujące klientom stałą wartość, procentową zniżkę lub zniżkę na wysyłkę dla produktów lub kolekcji
 • karty podarunkowe, które pomagają rozszerzyć bazę obecnych klientów i przyciągnąć nowych
 • odzyskiwanie porzuconych koszyków, automatyzujące wysyłanie e-maili do klientów, którzy opuszczają sklep bez finalizacji procesu zakupowego
 • dostęp do ponad 8 000 aplikacji, które rozbudowują podstawowe funkcjonalności sklepu, oraz ogromnej społeczności Shopify

Właściciele sklepów, zwłaszcza na początku swojej przygody z e-commerce, często mają ambicje do wprowadzenia zaawansowanych funkcji, takich jak integracje z systemami ERP, CRM, czy zaawansowanymi narzędziami do zarządzania stanami magazynowymi. Jednak w przypadku Shopify, wiele z tych funkcji jest dostępnych w formie aplikacji lub natywnych rozwiązań, co pozwala na stopniowe rozwijanie sklepu bez konieczności znacznych inwestycji na wstępie.

Dla firm, które nie są pewne swojego początkowego budżetu lub preferują ostrożne podejście, zalecamy stopniowe wdrażanie funkcji, które są bezpośrednio powiązane z rosnącą sprzedażą i potrzebami klientów. Taka strategia pozwala na efektywne zarządzanie kosztami, jednocześnie umożliwiając stopniowe rozbudowywanie e-commerce w miarę rozwoju Twojego biznesu.

Shopify na bieżąco pomaga adaptować się do zmieniającego się rynku z wykorzystaniem AI i nowych technologii

Czas pandemii Covid-19 z dnia na dzień zmienił zachowania odbiorców. Łańcuch dostaw i logistyki był mocno przeciążony, wiele sklepów spożywczych musiało szybko adaptować się do zmieniającego się świata. Byliśmy tego świadkami i aktywnie wspieraliśmy przedsiębiorców w tym okresie.

Obecnie rozwój technologii, szczególnie w zakresie sztucznej inteligencji (AI), radykalnie zmienia krajobraz e-commerce. Adaptacja do tych zmian jest kluczowa nie tylko dla przetrwania, ale także dla rozwoju sklepów internetowych. Shopify, będąc platformą na czele innowacji w e-commerce, oferuje narzędzia i funkcje, które pozwalają na skuteczne wykorzystanie tych nowych możliwości.

Shopify, jako platforma e-commerce, dynamicznie włącza się w wykorzystanie sztucznej inteligencji (AI) do poprawy doświadczeń zakupowych online. Jednym z kluczowych elementów tej strategii jest implementacja AI w formie osobistego asystenta zakupowego, znana jako Shopify's ShopAI. Ta technologia, zasilana przez ChatGPT, ma na celu ulepszanie interakcji z klientami i personalizowanie doświadczeń zakupowych.

ShopAI wykorzystuje algorytmy uczenia maszynowego oraz przetwarzanie języka naturalnego do analizowania wymagań klientów i oferowania spersonalizowanych rekomendacji produktów. Umożliwia to klientom szybkie i intuicyjne znalezienie produktów, które najbardziej odpowiadają ich potrzebom i preferencjom. Dodatkowo, ShopAI obsługuje interfejs oparty na rozmowie, co sprawia, że zakupy stają się bardziej osobiste i ludzkie.

Shopify Magic, inny aspekt AI w Shopify, obejmuje szereg narzędzi i doświadczeń, które są dostępne bezpłatnie dla wszystkich sprzedawców Shopify, niezależnie od ich planu subskrypcji. Te narzędzia AI obejmują między innymi generowanie inteligentnych odpowiedzi na pytania klientów, personalizowane automatyczne odpowiedzi, generowanie treści e-maili oraz pomoc w zarządzaniu recenzjami aplikacji.

Oprócz wykorzystania AI i nowoczesnych technologii, ogromną wartość dla użytkowników Shopify stanowi jej globalna społeczność, która liczy ponad 600 000 członków, w tym sprzedawców, partnerów Shopify i programistów. To aktywna i zaangażowana grupa, która oferuje wsparcie, dzieli się wiedzą i doświadczeniami, co jest nieocenione w dynamicznie zmieniającym się świecie e-commerce.

W obecnych czasach, adaptacja do szybko zmieniających się realiów rynkowych z wykorzystaniem nowych technologii, takich jak AI, nie jest już wyborem, ale koniecznością. Shopify, jako platforma e-commerce, umożliwia właścicielom sklepów nie tylko nadążanie za tymi zmianami, ale także wykorzystanie ich jako szans na rozwój i zdobycie przewagi konkurencyjnej.

Polskie platformy e-commerce SaaS, chociaż mogą oferować wysokiej jakości usługi dostosowane do lokalnego rynku, często nie dysponują tak zaawansowanymi narzędziami AI jak Shopify, ani nie mają tak szerokiej i aktywnej globalnej społeczności. To sprawia, że Shopify wyróżnia się na tle konkurencji, oferując przedsiębiorcom narzędzia i wsparcie społeczności, które mogą być decydujące dla sukcesu w szybko zmieniającym się cyfrowym świecie.

Rozwijaj e-commerce na Shopify, kierując się konwersją

W rozwoju sklepu internetowego na platformie Shopify, kluczowe jest zrozumienie, że każda nowa funkcja lub technologia powinna odpowiadać na realne potrzeby rynku. Przy podejmowaniu decyzji o wprowadzeniu nowych elementów, warto zadać sobie następujące pytania:

 • Potrzeba i użyteczność: czy wprowadzana funkcja rozwiązuje konkretny problem lub potrzebę naszych klientów? Czy jest to coś, czego oni rzeczywiście poszukują?
 • Realizacja i technologia: czy mamy odpowiednie zasoby i umiejętności techniczne, by wdrożyć tę funkcję? Czy wyzwania technologiczne, z którymi możemy się zmierzyć, są do przezwyciężenia w ramach naszych możliwości?
 • Wspieranie modelu biznesowego: czy nowa funkcja wspiera nasz model biznesowy i przyczyni się do wzrostu finansowego sklepu? Czy wprowadzenie jej przyniesie korzyści biznesowe, które przekładają się na realny wzrost przychodów?

Shopify jako platforma oferuje szereg narzędzi i funkcji, które mogą pomóc w odpowiedzi na te pytania. Z jej bogatą bazą aplikacji, intuicyjnym interfejsem użytkownika i możliwościami dostosowania, Shopify umożliwia sprzedawcom elastyczne dopasowanie funkcjonalności sklepu do potrzeb i oczekiwań klientów, jednocześnie zachowując wysoką jakość doświadczenia zakupowego.

Jednakże, nie wszystkie nowe funkcje są zawsze odpowiednie dla każdego sklepu. Należy dokładnie ocenić, które z nich przyczynią się do poprawy konwersji i lepszego zrozumienia klientów. W przypadku wątpliwości, konsultacje z doświadczonymi agencjami e-commerce mogą być nieocenioną pomocą w podejmowaniu właściwych decyzji.

Rozwój sklepu na Shopify powinien być procesem przemyślanym i skoncentrowanym na efektywności biznesowej. Odpowiadając na realne potrzeby klientów, dostosowując technologię i dbając o model biznesowy, możesz skutecznie rozwijać swój e-commerce w kierunku zwiększenia konwersji i wzrostu przychodów.

Działanie z empatią w Shopify – klucz do budowania zaufania i lojalności klientów

Empatia w biznesie e-commerce nie wymaga dużych inwestycji finansowych, a jednak ma fundamentalne znaczenie dla budowania trwałych relacji z klientami. Na platformie Shopify można to osiągnąć poprzez kilka prostych, ale skutecznych działań:

 • Dokładne opisy produktów: upewnij się, że każdy produkt w Twoim sklepie Shopify jest dokładnie i szczegółowo opisany, szczególnie jeśli sprzedajesz produkty spożywcze lub kosmetyki. Informacje o składzie i właściwościach powinny być łatwo dostępne dla klientów
 • Bezpieczeństwo transakcji: zapewnienie bezpieczeństwa transakcji przez instalację certyfikatu SSL na Twojej stronie Shopify jest kluczowe dla zwiększenia zaufania klientów
 • Uproszczone zakupy: umożliwienie klientom zakupów bez konieczności rejestracji lub podawania nadmiarowych danych osobowych może znacząco poprawić ich doświadczenie zakupowe
 • Przejrzystość zgód i informacji prawnych: upewnij się, że wszelkie zgody wymagane w procesie zamówienia są jasno oznaczone i opisane. Ponadto, w łatwo dostępnym miejscu zamieść wszystkie istotne informacje prawne, takie jak regulamin, polityka zwrotów, metody dostawy i wysyłki
 • Automatyzacja powiadomień: zautomatyzuj powiadomienia o statusie zamówienia, płatności i wysyłki, aby klient zawsze był na bieżąco z procesem realizacji jego zamówienia
 • Komunikacja o opóźnieniach i brakach w magazynie: bądź transparentny w komunikacji z klientami o wszelkich opóźnieniach w dostawach lub brakach produktów w magazynie
 • Reagowanie na błędy: w przypadku błędów po Twojej stronie, zapewnij choć minimalną rekompensatę dla klienta, jak przeprosiny czy drobny gratis. To pokazuje, że dbasz o dobro klienta i jesteś gotów przyznać się do błędów

Te działania, choć proste, mają ogromny wpływ na postrzeganie Twojego sklepu przez klientów. Pamiętaj, że zdobycie nowego klienta jest znacznie droższe niż utrzymanie obecnego, dlatego empatyczne podejście do obsługi klienta na Shopify to inwestycja w długotrwałe relacje i lojalność.

Jak możemy pomóc?

W Startup Ecommerce rozumiemy unikalne wyzwania i możliwości, jakie niesie ze sobą prowadzenie e-sklepu na Shopify. Nasz zespół specjalistów od e-commerce jest przygotowany, aby wesprzeć Cię na każdym kroku tej cyfrowej podróży - od początkowej koncepcji po optymalizację i rozwój.

Więcej artykułów