Czy warto migrować do platformy Shopify z polskich platform e-commerce SaaS

Thursday, 1, Feb 2024

W ostatnich latach rynek eCommerce w Polsce znacząco się zmienił. Tradycyjne platformy e-commerce o polskich korzeniach, takie jak Shoper, Shoplo, IdoSell Shop (dawniej IAI-Shop), oraz Redcart, przez długi czas dominowały jako najpopularniejsze technologie SaaS eCommerce w kraju, jak podaje BuiltWith. Jednak trend ten zaczyna ewoluować, a Shopify szybko zyskuje na popularności.

Wzrost migracji do Shopify w Polsce 

Na początku naszych dyskusji o migracji do Shopify, platforma ta była jeszcze mało znana w Polsce. Obecnie, na styczeń 2024, Shopify obsługuje już ponad 6 000 polskich sklepów, zdobywając około 6% udziału w rynku e-commerce w zakresie platform technologicznych - informacje na podstawie danych z BuiltWith tutaj.

ogólny udział platform e-commerce na polskim rynku

PHOTO DESCRIPTION TEXT TEST

BuiltWith rzuca światło na dynamikę konkurencji wśród dostawców usług e-commerce w Polsce, prezentując jakie technologie dominują na rynku i jak rozkłada się ich popularność wśród polskich przedsiębiorców. Grafika zaktualizowana na dzień 27 stycznia 2024.

W tym artykule postaramy się zbadać przyczyny tej dynamicznej zmiany i odpowiedzieć na pytanie, dlaczego coraz więcej właścicieli sklepów internetowych w Polsce rozważa Shopify jako preferowane rozwiązanie dla swojego biznesu online.

Mimo że polskie platformy SaaS jak Shoper, Shoplo, IdoSell i Redcart nadal oferują kluczowe funkcjonalności niezbędne do prowadzenia sprzedaży online w Polsce, takie jak integracje z bramkami płatności, kurierami, serwisami aukcyjnymi oraz systemami magazynowymi, wydaje się, że Shopify przyciąga uwagę dzięki unikalnym cechom, które idealnie wpisują się w potrzeby rosnącego rynku e-commerce w Polsce. W dalszej części artykułu szczegółowo omówimy, jakie czynniki przyczyniają się do wzrostu popularności Shopify i czy warto rozważyć migrację na tę platformę, jeśli obecnie działasz na innej platformie SaaS e-commerce.

Charakterystyka polskich platform sprzedażowych w modelu SaaS wobec rosnącej konkurencji Shopify

Polskie platformy SaaS takie jak Shoper, Shoplo, IdoSell i Redcart przez długi czas były fundamentem polskiego rynku e-commerce, umożliwiając szybkie uruchamianie sklepów internetowych bez potrzeby obszernych wdrożeń i dużych inwestycji finansowych.

udział platform saas e-commerce w polskim rynku

Grafikę zgodnie z danymi BuiltWith tutaj ukazuje procentowy udział różnych rozwiązań SaaS e-commerce na polskim rynku, aktualny na dzień 27 stycznia 2024 roku.

Model SaaS, w przeciwieństwie do rozwiązań Open Source, eliminuje obowiązki związane z instalacją, zarządzaniem, aktualizacją i pomocą techniczną, przenosząc je na dostawcę usługi. To wygodne rozwiązanie, które pozwala właścicielom sklepów skupić się na sprzedaży, nie martwiąc się o techniczne aspekty działania platformy.

Shoper znany jest z prostego i intuicyjnego kreatora sklepów internetowych, co sprawia, że jest łatwy w samodzielnej budowie e-sklepu. IdoSell, choć oferuje bogatsze możliwości konfiguracji, wymagają nieco więcej zaangażowania w proces tworzenia sklepu i można w łatwiejszy sposób skorzystać z planów wsparcia technicznego zespołów techncznych w ramach pakietów wdrożeniowych. Shoper, z kolei, poszerza swoje możliwości dla sklepów o większym wolumenie sprzedaży, oferując wersję Premium z autoskalowalną infrastrukturą.

Jednakże, pojawienie się Shopify na polskim rynku wprowadza nową dynamikę. Platforma ta szybko zdobywa uznanie dzięki swojej globalnej reputacji, elastyczności oraz bogatemu ekosystemowi aplikacji i integracji.

trendy w wyszukiwaniu shopify w Polsce

W oparciu o dane z Google Trends z dnia 27 stycznia 2022 roku, dostępne aktualizacje można sprawdzić tutaj. Analiza trendów pokazuje, że już w 2023 roku Shopify zyskał znacząco większą popularność w porównaniu do innych wymienionych platform SaaS e-commerce. Ten wzrost zainteresowania podkreśla rosnącą pozycję Shopify na polskim rynku e-commerce, wyróżniając się spośród konkurencyjnych technologii.

Shopify staje się atrakcyjną alternatywą dla polskich platform SaaS, szczególnie w kontekście międzynarodowej ekspansji sklepów i potrzeby dostępu do nowoczesnych rozwiązań e-commerce. Platforma oferuje również rozbudowane API, które umożliwia dalszą personalizację i integrację z różnorodnymi narzędziami i usługami, co czyni ją konkurencyjną wobec tradycyjnych rozwiązań SaaS.

Zmieniający się krajobraz polskiego e-commerce, z coraz większym udziałem Shopify, podkreśla potrzebę szybkiej adaptacji i ewolucji zarówno w obszarze możliwości technologicznych, jak i w zakresie strategii rozwoju dla sklepów online. W kontekście długoterminowej perspektywy, konieczność rozważenia zarówno modeli SaaS, jak i Open Source staje się coraz bardziej istotna dla właścicieli sklepów internetowych w Polsce.

Dlaczego Shopify staje się silnym konkurentem dla polskich platform SaaS

Jeszcze do niedawna główną przewagą polskich rozwiązań SaaS eCommerce, takich jak Shoper czy IdoSell, nad Shopify była ich zdolność do integracji z lokalnymi systemami płatności, logistyką i ERP, takimi jak Comarch ERP, Asseco Wapro, czy Subiekt GT. Te lokalne integracje są niezmiernie ważne dla polskich przedsiębiorców, oferując dostosowanie do specyficznych potrzeb i wymagań krajowego rynku.

Jednakże, dynamika rynku szybko się zmienia, a Shopify nie pozostaje w tyle. Obecnie, Shopify rozwija swoje możliwości integracji, obejmując kluczowe usługi logistyczne, polskie systemy płatności, a także popularne lokalne platformy, takie jak serwis aukcyjny Allegro (między innymi poprzez Baselinker). Te postępy, choć na początku 2024 roku nie są jeszcze w pełni reprezentowane w oficjalnym sklepie aplikacji Shopify, pokazują kierunek, w którym platforma się rozwija. Oczekuje się, że takie integracje staną się coraz bardziej powszechne, co jeszcze bardziej zwiększy atrakcyjność Shopify dla polskich przedsiębiorców.

Zamieszczamy poniżej przykładowe polskie rozwiązania SaaS e-commerce i liczbę środowisk w Polskim e-commerce na podstawie danych BuiltWith:

Platforma e-commerce

Liczba środowisk w Polsce

Shoper

17 377

Shopify

5 996

IdoSell

4 130

Shop Gold

2 255

Sky Shop

2 126

Restaumatic

2 029

Take Drop

1 509

Sote

1 289

Comarch e-Sklep

872

RedCart

804

Shoplo

184

Źródło: BuiltWith, "Detections of eCommerce in Poland", ostatnia aktualizacja: 14 stycznia 2024. Rozkład użycia w eCommerce w Polsce.

Rozwój Shopify na rynku polskim jest już widoczny, a jego dalsza ekspansja zdaje się być nieunikniona. Dostęp do globalnego ekosystemu Shopify, połączony z rosnącą liczbą lokalnych integracji, sprawia, że platforma ta staje się coraz bardziej atrakcyjna dla polskich właścicieli sklepów internetowych. Ta zdolność do adaptacji i innowacji w obszarze integracji lokalnych i globalnych jest kluczem do dalszego wzrostu popularności Shopify w Polsce.

W następnych sekcjach artykułu dokładniej przeanalizujemy, jakie czynniki przyczyniają się do wzrostu Shopify w Polsce i dlaczego właściciele sklepów powinni rozważyć migrację na tę platformę, szczególnie w kontekście długoterminowego rozwoju i skalowania swojego biznesu.

Znaczenie skalowalności i adaptacji w świecie SaaS eCommerce: perspektywa Shopify

Model SaaS (Software as a Service) tradycyjnie oferuje łatwy dostęp do najnowszych technologii informatycznych, umożliwiając szybką realizację pomysłów biznesowych (Time to Market) bez konieczności angażowania znacznych środków finansowych w długotrwałe wdrożenia. Ale w miarę jak rynek e-commerce ewoluuje, równie ważna staje się zdolność do skalowania i adaptacji do zmieniających się wymagań rynkowych.

W modelu SaaS kupujemy rozwiązanie o określonej funkcjonalności, ale ważne jest, aby pamiętać, że dynamiczny rozwój biznesu online może wymagać funkcjonalności i integracji wykraczających poza standardowe możliwości danej platformy SaaS. Tu na pierwszy plan wysuwa się znaczenie takich aspektów jak rozmiar społeczności wspierającej platformę i jakość dostępnego API.

Społeczność użytkowników i deweloperów Shopify znacząco przewyższa te skupione wokół lokalnych platform jak Shoper, Shoplo, IdoSell i Redcart. Ta globalna i aktywna społeczność przekłada się na większą elastyczność i innowacyjność Shopify, co jest szczególnie ważne dla sklepów dążących do międzynarodowej ekspansji. Nowoczesne integracje i rozwiązania technologiczne pojawiają się na Shopify znacznie szybciej niż na innych polskich platformach SaaS, co pokazuje jego przewagę w szybkim dostosowywaniu się do zmieniających się wymagań rynkowych.

Kluczowe jest także wsparcie ze strony partnerów biznesowych. Ilość i jakość firm partnerskich współpracujących z daną platformą SaaS może decydować o stopniu uzależnienia od wąskiego grona specjalistów danej technologii. W przypadku Shopify, szeroka sieć globalnych partnerów oferuje różnorodność kompetencji i rozwiązań, co umożliwia znalezienie odpowiednich ekspertów i technologii dostosowanych do indywidualnych potrzeb biznesowych.

Dodatkowo, doświadczenie kluczowego personelu w agencjach e-commerce pokazuje trend pracy na skalowalnych technologiach globalnych. Dzięki temu firmy mogą łatwiej dostosować się do wymagań międzynarodowego rynku i szybko reagować na zmiany w branży.

Podsumowując, rola skali i możliwości adaptacji w modelu SaaS jest kluczowa dla długoterminowego sukcesu w e-commerce. Właśnie dlatego coraz więcej polskich przedsiębiorców zwraca uwagę na Shopify, który oferuje nie tylko technologiczną elastyczność, ale również wsparcie rozległej globalnej społeczności.

API – klucz do zindywidualizowanego e-commerce

W erze cyfrowej, gdzie każda firma coraz bardziej przypomina firmę software'ową, API (Application Programming Interface) staje się nieodzownym elementem. Shopify, poprzez swoje zaawansowane API, umożliwia tworzenie wysoce spersonalizowanych rozwiązań e-commerce. Dzięki Shopify Storefront API, JavaScript SDK i Shopify Mobile Buy SDK, przedsiębiorcy mogą dostosować swoje sklepy do unikalnych potrzeb rynkowych, wykorzystując różnorodne języki programowania takie jak PHP, .Net, Java, Angular, React czy Node.js.

Trendy PWA i Headless Commerce

Shopify idzie o krok dalej, wykorzystując technologię Progressive Web Applications (PWA) do budowania tzw. headless commerce. PWA umożliwiają stworzenie aplikacji mobilnych działających jak strony internetowe, lecz oferujących doświadczenia zbliżone do natywnych aplikacji mobilnych czy desktopowych. To podejście zapewnia szybkość, elastyczność i optymalizację doświadczeń użytkowników na różnych urządzeniach.

W celu przyspieszenia rozwoju i ułatwienia implementacji sklepów headless, Shopify wprowadziło technologie Hydrogen i Oxygen. Hydrogen to nowoczesny framework dla deweloperów, umożliwiający budowanie dynamicznych, bogatych w funkcje sklepów z wykorzystaniem technologii PWA. Oxygen natomiast, jest środowiskiem hostingowym zoptymalizowanym pod kątem aplikacji Hydrogen, zapewniającym szybkie ładowanie i niezawodność działania sklepów internetowych.

Jednakże, dla wielu przedsiębiorców e-commerce, w pełni wystarczającym i bardziej opłacalnym rozwiązaniem może być skorzystanie ze standardowego szablonu Shopify, takiego jak Dawn. Szablon Dawn, będący bazą dla tradycyjnych sklepów Shopify, oferuje świetne wyniki zarówno w zakresie szybkości ładowania, jak i optymalizacji doświadczeń użytkownika. Co ważne, podejście to jest znacznie tańsze w porównaniu do zaawansowanych rozwiązań headless, jednocześnie zapewniając wysoką jakość i efektywność sklepu internetowego.

Omnichannel – przyszłość sprzedaży cyfrowej

Przejście od multichannel do omnichannel jest nie tylko trendem, ale również koniecznością w dzisiejszym zróżnicowanym świecie e-commerce. Shopify stawia na czele tę ewolucję, oferując zaawansowane rozwiązania omnichannel, które umożliwiają sprzedaż produktów na różnych urządzeniach i platformach, a także integrację z narzędziami biznesowymi takimi jak ERP, PIM, CRM czy CMS.

Dane Marketing Week wskazują, że obecni klienci korzystają średnio z sześciu różnych kanałów zakupowych, a niemal połowa z nich regularnie używa więcej niż czterech. Shopify, dzięki swoim funkcjom omnichannel, jest w stanie sprostać tym zmieniającym się wymaganiom konsumentów, oferując im płynne i spójne doświadczenia zakupowe, niezależnie od wybranego kanału.

W porównaniu z innymi platformami SaaS oraz rozwiązaniami Open Source, takimi jak Magento, WooCommerce czy PrestaShop, Shopify wyróżnia się dzięki swoim bogatym możliwościom integracyjnym i adaptacyjnym, stawiając przedsiębiorców w centrum cyfrowej transformacji handlu.

Nasza integracja w wykonaniu Grupy Sintra dla Shopify z Pimcore to tylko jeden z przykładów, jak można wykorzystać te zaawansowane funkcje do budowy zintegrowanych, wielokanałowych rozwiązań sprzedażowych, które odpowiadają na współczesne wyzwania rynkowe. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Migracja z platformy SaaS do Shopify – praktyczne perspektywy

W kontekście planowania długoterminowego rozwoju e-commerce, migracja z jednej platformy SaaS na inną może okazać się kluczowa, zwłaszcza gdy biznes zaczyna się dynamicznie rozwijać. Istotne jest, aby właściciele sklepów rozważyli możliwości rozbudowy i integracji oferowane przez różne platformy SaaS. W tym procesie mogą napotkać na dwa główne wyzwania:

 • a) Ograniczenia w funkcjonalnościach lub integracjach na obecnej platformie SaaS, które mogą hamować rozwój biznesu.
 • b) Wyższe koszty i większy nakład czasu na rozwój na obecnej platformie w porównaniu do alternatywnych rozwiązań, w tym Open Source.

Ważne jest, aby przedsiębiorcy zwrócili uwagę na elastyczność i łatwość przyszłej migracji z ich obecnej platformy SaaS na inną technologię. Obejmuje to zrozumienie warunków korzystania z platformy, a także możliwości eksportowania i importowania danych, takich jak informacje o klientach, produkty i zamówienia.

W przeciwieństwie do rozwiązań Open Source, gdzie użytkownik ma pełną kontrolę nad oprogramowaniem, modele SaaS często wiążą się z pewnym stopniem zależności od dostawcy usług. Dlatego też, w przypadku migracji, kluczowe jest posiadanie dostępu do pełnego zestawu danych sklepu, aby zapewnić ciągłość działalności i bezpieczeństwo informacji.

Shopify wyróżnia się na tle innych platform SaaS, oferując znaczne ułatwienia w zakresie migracji. Platforma ta umożliwia łatwy eksport kluczowych danych sklepu i ich import z różnych źródeł, co daje przedsiębiorcom większą kontrolę i elastyczność w zarządzaniu ich cyfrowym biznesem. Ponadto, dostępne na rynku aplikacje wspierające Shopify pozwalają na dodatkowe zabezpieczenie i archiwizację danych poza ekosystemem platformy.

Czy Shopify zdobywa polski rynek e-Commerce?

Obserwując rozwój rynku e-commerce w Polsce, staje się coraz bardziej widoczne, że Shopify szybko zdobywa na znaczeniu. Polski rynek, charakteryzujący się dynamicznym rozwojem i rosnącą liczbą przedsiębiorców, stanowi doskonałe środowisko dla ekspansji Shopify. Dane z platformy BuiltWith wskazują, że około jednej trzeciej właścicieli sklepów internetowych w Polsce korzysta już z modelu SaaS, a Shopify zyskuje coraz większą część tego rynku (dane na początku 2024 roku).

Shopify staje się więc nie tylko alternatywą dla innych globalnych platform Open Source, ale także dla mniej elastycznych modeli SaaS, które były dotąd popularne na polskim rynku. Kluczowymi czynnikami, które będą miały wpływ na sukces Shopify w Polsce, są dostosowanie do lokalnych potrzeb, wprowadzenie kluczowych integracji z polskimi usługami oraz konkurencyjność cenowa.

Kategoria

Polskie platformy SaaS E-commerce

Shopify

Koszty

Zróżnicowane w zależności od usług i funkcji

Zróżnicowane plany, często z miesięczną opłatą subskrypcyjną

Marketplace

Ograniczone lub brak

Rozbudowany marketplace z szeroką gamą aplikacji, ponad 8 000

Szablony

Zazwyczaj ograniczona liczba dostępnych szablonów

Rozległa biblioteka szablonów, zarówno darmowych, jak i płatnych

Możliwość modyfikacji warstwy frontowej

Zależy od platformy; często ograniczona

Szerokie możliwości dostosowania front-endu

API

Różne poziomy dostępu i elastyczności

Rozbudowane i elastyczne API

Społeczność

Zazwyczaj lokalna i mniejsza. Niewielki wybór agencji partnerskich, w dużym stopniu uzależnienie od usług dostawcy rozwiązania SaaS

Duża, globalna społeczność deweloperów i użytkowników, ponad 600 000

Renoma

Dobrze znane lokalnie

Silna globalna marka i renoma

Konwersja Checkout

Zależy od platformy; różne możliwości optymalizacji

Wysoko optymalizowany proces checkout 

Możliwość szybkiego skalowania na rynki zagraniczne

Ograniczone w zależności od platformy

Łatwe skalowanie dzięki globalnej obecności i wsparciu wielojęzycznym

SLA, Uptime

Zależy od platformy

Wysoki uptime, profesjonalne umowy SLA dostępne w Shopify Plus

Rozwiązania Enterprise

Dostępne na niektórych platformach

Shopify Plus oferuje zaawansowane funkcje dla dużych przedsiębiorstw

Zmiany na rynku e-commerce są nieuniknione, a Shopify zdaje się być dobrze przygotowany, aby wykorzystać te zmiany i zaspokoić potrzeby polskich przedsiębiorców. Wraz z dalszym rozwojem i adaptacją do polskiego rynku, Shopify ma potencjał, aby stać się jedną z czołowych platform e-commerce w Polsce.

Czy teraz jest odpowiedni moment na migrację do Shopify?

W obliczu szybko rozwijającego się rynku e-commerce w Polsce, wielu przedsiębiorców zastanawia się, czy już teraz jest odpowiedni czas na migrację do Shopify. Chociaż na Shopify brakuje jeszcze kilku kluczowych integracji specyficznych dla polskiego rynku, między innymi z polskimi hurtownikami, przewiduje się, że w najbliższej przyszłości platforma ta zaznaczy silną obecność w Polsce.

Aspekt

Polskie Platformy SaaS

Shopify

Płatności

Integracje z lokalnymi dostawcami

Pojawiły się kluczowe polskie płatności; brak Shopify Payments w Polsce, ale dostępne alternatywne opcje z niewielkimi kosztami transakcyjnymi

Kurierzy

Standardowe integracje

Darmowa, oficjalna integracja z InPost oraz dostęp do innych kluczowych kurierów

Społeczność

Ograniczona do lokalnego rynku

Dynamicznie rosnąca, przekracza wsparcie lokalnych platform; dostęp do międzynarodowych ekspertów Shopify

Centrum pomocy

Zazwyczaj w języku polskim

Uruchomione w języku polskim, z dostępnymi tłumaczeniami

Funkcjonalności

Często ograniczone do podstawowych potrzeb

Bogate funkcjonalności "in-the-box", przewyższające ofertę lokalnych platform

Skalowanie

Ograniczone możliwości wejścia na rynki zagraniczne

Ułatwione wejście na rynki zagraniczne, np. Niemiecki czy UK, dzięki globalnej obecności i wsparciu

Shopify, znane ze swojej globalnej renomy, popularności oraz solidności jako rozwiązanie e-commerce, stopniowo zwiększa swoje wpływy w Polsce. Początkowo skupiając się na rynkach Europy Zachodniej, teraz Shopify zaczyna coraz śmielej wchodzić na rynek polski. Wśród polskich przedsiębiorców, szczególne zainteresowanie Shopify obserwuje się wśród użytkowników platform takich jak Magento, którzy dostrzegają korzyści płynące z migracji na bardziej elastyczną i skalowalną platformę.

Warto rozważyć migrację do Shopify w następujących przypadkach:

 • Dla sklepów pragnących większej elastyczności i skalowalności: przedsiębiorcy, którzy napotykają ograniczenia w rozwoju na mniej elastycznych platformach SaaS, mogą znaleźć w Shopify potrzebne narzędzia do dalszego skalowania swojego biznesu.
 • Dla e-commerce szukających bezpieczniejszych rozwiązań: Shopify oferuje stabilne i bezpieczne środowisko dla sklepów internetowych, będąc atrakcyjną alternatywą dla platform takich jak WooCommerce czy PrestaShop.
 • Dla innowacyjnych przedsiębiorstw i startupów: Shopify jest idealnym rozwiązaniem dla nowoczesnych, innowacyjnych firm e-commerce oraz startupów, które potrzebują szybkiego Time to Market i chcą wprowadzać swoje produkty na różne rynki międzynarodowe.

Reputacja Shopify jako sprawdzonego rozwiązania e-commerce, wraz z jego coraz większą obecnością na polskim rynku, sprawia, że dla wielu firm staje się on wiarygodnym wyborem.

Decyzja o migracji powinna jednak być poprzedzona staranną analizą specyficznych potrzeb biznesowych i możliwości, jakie oferuje Shopify, zwłaszcza w kontekście lokalnych integracji i adaptacji do polskich warunków rynkowych.

Podsumowanie: dlaczego Shopify zyskuje na popularności w Polsce?

W ciągu ostatnich lat, Shopify zyskało znacząco na znaczeniu na polskim rynku e-commerce. Oto główne czynniki, które przemawiają za rozwojem Shopify w Polsce:

 • Rośnie społeczność Shopify: aktywna i rosnąca społeczność użytkowników i deweloperów Shopify w Polsce jest znaczącym atutem, zapewniając wsparcie, wymianę doświadczeń i tworzenie dedykowanych rozwiązań.
 • Wzrost integracji na rynku polskim: Shopify stopniowo wprowadza integracje z lokalnymi usługami i narzędziami, co czyni tę platformę coraz bardziej dostosowaną do specyficznych potrzeb polskich przedsiębiorców.
 • Dostęp do globalnego ekosystemu Shopify: platforma oferuje szeroki zakres zewnętrznych aplikacji i rozwiązań, co umożliwia przedsiębiorcom dostęp do innowacyjnych narzędzi i funkcji.
 • Potężne API: Shopify oferuje rozbudowane możliwości integracyjne dzięki swojemu API, umożliwiając tworzenie spersonalizowanych i złożonych rozwiązań e-commerce.
 • Elastyczność w personalizacji: możliwość głębokiej personalizacji szablonów i grafiki pozwala na dostosowanie wyglądu sklepu do indywidualnych preferencji i potrzeb marki.
 • Szybki Time to Market: Shopify umożliwia szybkie wdrożenie sklepu internetowego, co jest kluczowe dla firm pragnących szybko reagować na zmieniające się trendy rynkowe.
 • Shopify Plus dla klientów Enterprise: Rozwiązanie Shopify Plus jest specjalnie zaprojektowane dla większych przedsiębiorstw, oferując dodatkowe funkcjonalności, wyższą skalowalność i zaawansowane opcje personalizacji.

W miarę jak Shopify będzie wprowadzać więcej integracji dostosowanych do polskiego rynku, możemy oczekiwać dalszego wzrostu jego popularności. Przedsiębiorcy, którzy rozważają migrację na Shopify, mogą korzystać z licznych korzyści tej platformy, dostosowując ją do swoich specyficznych potrzeb biznesowych.

Zachęcamy do zapoznania się z najnowszymi opiniami i doświadczeniami polskich użytkowników Shopify, aby lepiej zrozumieć, jak platforma ta może wspierać rozwój Twojego biznesu. Jeśli masz pytania lub wątpliwości dotyczące migracji na Shopify, skorzystaj z naszych konsultacji, aby dowiedzieć się, czy jest to optymalne rozwiązanie dla Twojej firmy.

Więcej artykułów

Friday, 7, Jun 2024

Mollie wprowadza nowe metody płatności w 2024 roku

Thursday, 23, May 2024

Shopify w badaniu Forrester Wave™ - najlepszy TCO w branży e-commerce

Monday, 27, May 2024

Metody płatności na Shopify w Polsce

Thursday, 1, Feb 2024

Czy warto migrować do platformy Shopify z polskich platform e-commerce SaaS

W ostatnich latach rynek eCommerce w Polsce znacząco się zmienił. Tradycyjne platformy e-commerce o polskich korzeniach, takie jak Shoper, Shoplo, IdoSell Shop (dawniej IAI-Shop), oraz Redcart, przez długi czas dominowały jako najpopularniejsze technologie SaaS eCommerce w kraju, jak podaje BuiltWith. Jednak trend ten zaczyna ewoluować, a Shopify szybko zyskuje na popularności.

Wzrost migracji do Shopify w Polsce 

Na początku naszych dyskusji o migracji do Shopify, platforma ta była jeszcze mało znana w Polsce. Obecnie, na styczeń 2024, Shopify obsługuje już ponad 6 000 polskich sklepów, zdobywając około 6% udziału w rynku e-commerce w zakresie platform technologicznych - informacje na podstawie danych z BuiltWith tutaj.

ogólny udział platform e-commerce na polskim rynku

<desc>PHOTO DESCRIPTION TEXT TEST</desc>

BuiltWith rzuca światło na dynamikę konkurencji wśród dostawców usług e-commerce w Polsce, prezentując jakie technologie dominują na rynku i jak rozkłada się ich popularność wśród polskich przedsiębiorców. Grafika zaktualizowana na dzień 27 stycznia 2024.

W tym artykule postaramy się zbadać przyczyny tej dynamicznej zmiany i odpowiedzieć na pytanie, dlaczego coraz więcej właścicieli sklepów internetowych w Polsce rozważa Shopify jako preferowane rozwiązanie dla swojego biznesu online.

Mimo że polskie platformy SaaS jak Shoper, Shoplo, IdoSell i Redcart nadal oferują kluczowe funkcjonalności niezbędne do prowadzenia sprzedaży online w Polsce, takie jak integracje z bramkami płatności, kurierami, serwisami aukcyjnymi oraz systemami magazynowymi, wydaje się, że Shopify przyciąga uwagę dzięki unikalnym cechom, które idealnie wpisują się w potrzeby rosnącego rynku e-commerce w Polsce. W dalszej części artykułu szczegółowo omówimy, jakie czynniki przyczyniają się do wzrostu popularności Shopify i czy warto rozważyć migrację na tę platformę, jeśli obecnie działasz na innej platformie SaaS e-commerce.

Charakterystyka polskich platform sprzedażowych w modelu SaaS wobec rosnącej konkurencji Shopify

Polskie platformy SaaS takie jak Shoper, Shoplo, IdoSell i Redcart przez długi czas były fundamentem polskiego rynku e-commerce, umożliwiając szybkie uruchamianie sklepów internetowych bez potrzeby obszernych wdrożeń i dużych inwestycji finansowych.

udział platform saas e-commerce w polskim rynku

Grafikę zgodnie z danymi BuiltWith tutaj ukazuje procentowy udział różnych rozwiązań SaaS e-commerce na polskim rynku, aktualny na dzień 27 stycznia 2024 roku.

Model SaaS, w przeciwieństwie do rozwiązań Open Source, eliminuje obowiązki związane z instalacją, zarządzaniem, aktualizacją i pomocą techniczną, przenosząc je na dostawcę usługi. To wygodne rozwiązanie, które pozwala właścicielom sklepów skupić się na sprzedaży, nie martwiąc się o techniczne aspekty działania platformy.

Shoper znany jest z prostego i intuicyjnego kreatora sklepów internetowych, co sprawia, że jest łatwy w samodzielnej budowie e-sklepu. IdoSell, choć oferuje bogatsze możliwości konfiguracji, wymagają nieco więcej zaangażowania w proces tworzenia sklepu i można w łatwiejszy sposób skorzystać z planów wsparcia technicznego zespołów techncznych w ramach pakietów wdrożeniowych. Shoper, z kolei, poszerza swoje możliwości dla sklepów o większym wolumenie sprzedaży, oferując wersję Premium z autoskalowalną infrastrukturą.

Jednakże, pojawienie się Shopify na polskim rynku wprowadza nową dynamikę. Platforma ta szybko zdobywa uznanie dzięki swojej globalnej reputacji, elastyczności oraz bogatemu ekosystemowi aplikacji i integracji.

trendy w wyszukiwaniu shopify w Polsce

W oparciu o dane z Google Trends z dnia 27 stycznia 2022 roku, dostępne aktualizacje można sprawdzić tutaj. Analiza trendów pokazuje, że już w 2023 roku Shopify zyskał znacząco większą popularność w porównaniu do innych wymienionych platform SaaS e-commerce. Ten wzrost zainteresowania podkreśla rosnącą pozycję Shopify na polskim rynku e-commerce, wyróżniając się spośród konkurencyjnych technologii.

Shopify staje się atrakcyjną alternatywą dla polskich platform SaaS, szczególnie w kontekście międzynarodowej ekspansji sklepów i potrzeby dostępu do nowoczesnych rozwiązań e-commerce. Platforma oferuje również rozbudowane API, które umożliwia dalszą personalizację i integrację z różnorodnymi narzędziami i usługami, co czyni ją konkurencyjną wobec tradycyjnych rozwiązań SaaS.

Zmieniający się krajobraz polskiego e-commerce, z coraz większym udziałem Shopify, podkreśla potrzebę szybkiej adaptacji i ewolucji zarówno w obszarze możliwości technologicznych, jak i w zakresie strategii rozwoju dla sklepów online. W kontekście długoterminowej perspektywy, konieczność rozważenia zarówno modeli SaaS, jak i Open Source staje się coraz bardziej istotna dla właścicieli sklepów internetowych w Polsce.

Dlaczego Shopify staje się silnym konkurentem dla polskich platform SaaS

Jeszcze do niedawna główną przewagą polskich rozwiązań SaaS eCommerce, takich jak Shoper czy IdoSell, nad Shopify była ich zdolność do integracji z lokalnymi systemami płatności, logistyką i ERP, takimi jak Comarch ERP, Asseco Wapro, czy Subiekt GT. Te lokalne integracje są niezmiernie ważne dla polskich przedsiębiorców, oferując dostosowanie do specyficznych potrzeb i wymagań krajowego rynku.

Jednakże, dynamika rynku szybko się zmienia, a Shopify nie pozostaje w tyle. Obecnie, Shopify rozwija swoje możliwości integracji, obejmując kluczowe usługi logistyczne, polskie systemy płatności, a także popularne lokalne platformy, takie jak serwis aukcyjny Allegro (między innymi poprzez Baselinker). Te postępy, choć na początku 2024 roku nie są jeszcze w pełni reprezentowane w oficjalnym sklepie aplikacji Shopify, pokazują kierunek, w którym platforma się rozwija. Oczekuje się, że takie integracje staną się coraz bardziej powszechne, co jeszcze bardziej zwiększy atrakcyjność Shopify dla polskich przedsiębiorców.

Zamieszczamy poniżej przykładowe polskie rozwiązania SaaS e-commerce i liczbę środowisk w Polskim e-commerce na podstawie danych BuiltWith:

Platforma e-commerce

Liczba środowisk w Polsce

Shoper

17 377

Shopify

5 996

IdoSell

4 130

Shop Gold

2 255

Sky Shop

2 126

Restaumatic

2 029

Take Drop

1 509

Sote

1 289

Comarch e-Sklep

872

RedCart

804

Shoplo

184

Źródło: BuiltWith, "Detections of eCommerce in Poland", ostatnia aktualizacja: 14 stycznia 2024. Rozkład użycia w eCommerce w Polsce.

Rozwój Shopify na rynku polskim jest już widoczny, a jego dalsza ekspansja zdaje się być nieunikniona. Dostęp do globalnego ekosystemu Shopify, połączony z rosnącą liczbą lokalnych integracji, sprawia, że platforma ta staje się coraz bardziej atrakcyjna dla polskich właścicieli sklepów internetowych. Ta zdolność do adaptacji i innowacji w obszarze integracji lokalnych i globalnych jest kluczem do dalszego wzrostu popularności Shopify w Polsce.

W następnych sekcjach artykułu dokładniej przeanalizujemy, jakie czynniki przyczyniają się do wzrostu Shopify w Polsce i dlaczego właściciele sklepów powinni rozważyć migrację na tę platformę, szczególnie w kontekście długoterminowego rozwoju i skalowania swojego biznesu.

Znaczenie skalowalności i adaptacji w świecie SaaS eCommerce: perspektywa Shopify

Model SaaS (Software as a Service) tradycyjnie oferuje łatwy dostęp do najnowszych technologii informatycznych, umożliwiając szybką realizację pomysłów biznesowych (Time to Market) bez konieczności angażowania znacznych środków finansowych w długotrwałe wdrożenia. Ale w miarę jak rynek e-commerce ewoluuje, równie ważna staje się zdolność do skalowania i adaptacji do zmieniających się wymagań rynkowych.

W modelu SaaS kupujemy rozwiązanie o określonej funkcjonalności, ale ważne jest, aby pamiętać, że dynamiczny rozwój biznesu online może wymagać funkcjonalności i integracji wykraczających poza standardowe możliwości danej platformy SaaS. Tu na pierwszy plan wysuwa się znaczenie takich aspektów jak rozmiar społeczności wspierającej platformę i jakość dostępnego API.

Społeczność użytkowników i deweloperów Shopify znacząco przewyższa te skupione wokół lokalnych platform jak Shoper, Shoplo, IdoSell i Redcart. Ta globalna i aktywna społeczność przekłada się na większą elastyczność i innowacyjność Shopify, co jest szczególnie ważne dla sklepów dążących do międzynarodowej ekspansji. Nowoczesne integracje i rozwiązania technologiczne pojawiają się na Shopify znacznie szybciej niż na innych polskich platformach SaaS, co pokazuje jego przewagę w szybkim dostosowywaniu się do zmieniających się wymagań rynkowych.

Kluczowe jest także wsparcie ze strony partnerów biznesowych. Ilość i jakość firm partnerskich współpracujących z daną platformą SaaS może decydować o stopniu uzależnienia od wąskiego grona specjalistów danej technologii. W przypadku Shopify, szeroka sieć globalnych partnerów oferuje różnorodność kompetencji i rozwiązań, co umożliwia znalezienie odpowiednich ekspertów i technologii dostosowanych do indywidualnych potrzeb biznesowych.

Dodatkowo, doświadczenie kluczowego personelu w agencjach e-commerce pokazuje trend pracy na skalowalnych technologiach globalnych. Dzięki temu firmy mogą łatwiej dostosować się do wymagań międzynarodowego rynku i szybko reagować na zmiany w branży.

Podsumowując, rola skali i możliwości adaptacji w modelu SaaS jest kluczowa dla długoterminowego sukcesu w e-commerce. Właśnie dlatego coraz więcej polskich przedsiębiorców zwraca uwagę na Shopify, który oferuje nie tylko technologiczną elastyczność, ale również wsparcie rozległej globalnej społeczności.

API – klucz do zindywidualizowanego e-commerce

W erze cyfrowej, gdzie każda firma coraz bardziej przypomina firmę software'ową, API (Application Programming Interface) staje się nieodzownym elementem. Shopify, poprzez swoje zaawansowane API, umożliwia tworzenie wysoce spersonalizowanych rozwiązań e-commerce. Dzięki Shopify Storefront API, JavaScript SDK i Shopify Mobile Buy SDK, przedsiębiorcy mogą dostosować swoje sklepy do unikalnych potrzeb rynkowych, wykorzystując różnorodne języki programowania takie jak PHP, .Net, Java, Angular, React czy Node.js.

Trendy PWA i Headless Commerce

Shopify idzie o krok dalej, wykorzystując technologię Progressive Web Applications (PWA) do budowania tzw. headless commerce. PWA umożliwiają stworzenie aplikacji mobilnych działających jak strony internetowe, lecz oferujących doświadczenia zbliżone do natywnych aplikacji mobilnych czy desktopowych. To podejście zapewnia szybkość, elastyczność i optymalizację doświadczeń użytkowników na różnych urządzeniach.

W celu przyspieszenia rozwoju i ułatwienia implementacji sklepów headless, Shopify wprowadziło technologie Hydrogen i Oxygen. Hydrogen to nowoczesny framework dla deweloperów, umożliwiający budowanie dynamicznych, bogatych w funkcje sklepów z wykorzystaniem technologii PWA. Oxygen natomiast, jest środowiskiem hostingowym zoptymalizowanym pod kątem aplikacji Hydrogen, zapewniającym szybkie ładowanie i niezawodność działania sklepów internetowych.

Jednakże, dla wielu przedsiębiorców e-commerce, w pełni wystarczającym i bardziej opłacalnym rozwiązaniem może być skorzystanie ze standardowego szablonu Shopify, takiego jak Dawn. Szablon Dawn, będący bazą dla tradycyjnych sklepów Shopify, oferuje świetne wyniki zarówno w zakresie szybkości ładowania, jak i optymalizacji doświadczeń użytkownika. Co ważne, podejście to jest znacznie tańsze w porównaniu do zaawansowanych rozwiązań headless, jednocześnie zapewniając wysoką jakość i efektywność sklepu internetowego.

Omnichannel – przyszłość sprzedaży cyfrowej

Przejście od multichannel do omnichannel jest nie tylko trendem, ale również koniecznością w dzisiejszym zróżnicowanym świecie e-commerce. Shopify stawia na czele tę ewolucję, oferując zaawansowane rozwiązania omnichannel, które umożliwiają sprzedaż produktów na różnych urządzeniach i platformach, a także integrację z narzędziami biznesowymi takimi jak ERP, PIM, CRM czy CMS.

Dane Marketing Week wskazują, że obecni klienci korzystają średnio z sześciu różnych kanałów zakupowych, a niemal połowa z nich regularnie używa więcej niż czterech. Shopify, dzięki swoim funkcjom omnichannel, jest w stanie sprostać tym zmieniającym się wymaganiom konsumentów, oferując im płynne i spójne doświadczenia zakupowe, niezależnie od wybranego kanału.

W porównaniu z innymi platformami SaaS oraz rozwiązaniami Open Source, takimi jak Magento, WooCommerce czy PrestaShop, Shopify wyróżnia się dzięki swoim bogatym możliwościom integracyjnym i adaptacyjnym, stawiając przedsiębiorców w centrum cyfrowej transformacji handlu.

Nasza integracja w wykonaniu Grupy Sintra dla Shopify z Pimcore to tylko jeden z przykładów, jak można wykorzystać te zaawansowane funkcje do budowy zintegrowanych, wielokanałowych rozwiązań sprzedażowych, które odpowiadają na współczesne wyzwania rynkowe. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Migracja z platformy SaaS do Shopify – praktyczne perspektywy

W kontekście planowania długoterminowego rozwoju e-commerce, migracja z jednej platformy SaaS na inną może okazać się kluczowa, zwłaszcza gdy biznes zaczyna się dynamicznie rozwijać. Istotne jest, aby właściciele sklepów rozważyli możliwości rozbudowy i integracji oferowane przez różne platformy SaaS. W tym procesie mogą napotkać na dwa główne wyzwania:

 • a) Ograniczenia w funkcjonalnościach lub integracjach na obecnej platformie SaaS, które mogą hamować rozwój biznesu.
 • b) Wyższe koszty i większy nakład czasu na rozwój na obecnej platformie w porównaniu do alternatywnych rozwiązań, w tym Open Source.

Ważne jest, aby przedsiębiorcy zwrócili uwagę na elastyczność i łatwość przyszłej migracji z ich obecnej platformy SaaS na inną technologię. Obejmuje to zrozumienie warunków korzystania z platformy, a także możliwości eksportowania i importowania danych, takich jak informacje o klientach, produkty i zamówienia.

W przeciwieństwie do rozwiązań Open Source, gdzie użytkownik ma pełną kontrolę nad oprogramowaniem, modele SaaS często wiążą się z pewnym stopniem zależności od dostawcy usług. Dlatego też, w przypadku migracji, kluczowe jest posiadanie dostępu do pełnego zestawu danych sklepu, aby zapewnić ciągłość działalności i bezpieczeństwo informacji.

Shopify wyróżnia się na tle innych platform SaaS, oferując znaczne ułatwienia w zakresie migracji. Platforma ta umożliwia łatwy eksport kluczowych danych sklepu i ich import z różnych źródeł, co daje przedsiębiorcom większą kontrolę i elastyczność w zarządzaniu ich cyfrowym biznesem. Ponadto, dostępne na rynku aplikacje wspierające Shopify pozwalają na dodatkowe zabezpieczenie i archiwizację danych poza ekosystemem platformy.

Czy Shopify zdobywa polski rynek e-Commerce?

Obserwując rozwój rynku e-commerce w Polsce, staje się coraz bardziej widoczne, że Shopify szybko zdobywa na znaczeniu. Polski rynek, charakteryzujący się dynamicznym rozwojem i rosnącą liczbą przedsiębiorców, stanowi doskonałe środowisko dla ekspansji Shopify. Dane z platformy BuiltWith wskazują, że około jednej trzeciej właścicieli sklepów internetowych w Polsce korzysta już z modelu SaaS, a Shopify zyskuje coraz większą część tego rynku (dane na początku 2024 roku).

Shopify staje się więc nie tylko alternatywą dla innych globalnych platform Open Source, ale także dla mniej elastycznych modeli SaaS, które były dotąd popularne na polskim rynku. Kluczowymi czynnikami, które będą miały wpływ na sukces Shopify w Polsce, są dostosowanie do lokalnych potrzeb, wprowadzenie kluczowych integracji z polskimi usługami oraz konkurencyjność cenowa.

Kategoria

Polskie platformy SaaS E-commerce

Shopify

Koszty

Zróżnicowane w zależności od usług i funkcji

Zróżnicowane plany, często z miesięczną opłatą subskrypcyjną

Marketplace

Ograniczone lub brak

Rozbudowany marketplace z szeroką gamą aplikacji, ponad 8 000

Szablony

Zazwyczaj ograniczona liczba dostępnych szablonów

Rozległa biblioteka szablonów, zarówno darmowych, jak i płatnych

Możliwość modyfikacji warstwy frontowej

Zależy od platformy; często ograniczona

Szerokie możliwości dostosowania front-endu

API

Różne poziomy dostępu i elastyczności

Rozbudowane i elastyczne API

Społeczność

Zazwyczaj lokalna i mniejsza. Niewielki wybór agencji partnerskich, w dużym stopniu uzależnienie od usług dostawcy rozwiązania SaaS

Duża, globalna społeczność deweloperów i użytkowników, ponad 600 000

Renoma

Dobrze znane lokalnie

Silna globalna marka i renoma

Konwersja Checkout

Zależy od platformy; różne możliwości optymalizacji

Wysoko optymalizowany proces checkout 

Możliwość szybkiego skalowania na rynki zagraniczne

Ograniczone w zależności od platformy

Łatwe skalowanie dzięki globalnej obecności i wsparciu wielojęzycznym

SLA, Uptime

Zależy od platformy

Wysoki uptime, profesjonalne umowy SLA dostępne w Shopify Plus

Rozwiązania Enterprise

Dostępne na niektórych platformach

Shopify Plus oferuje zaawansowane funkcje dla dużych przedsiębiorstw

Zmiany na rynku e-commerce są nieuniknione, a Shopify zdaje się być dobrze przygotowany, aby wykorzystać te zmiany i zaspokoić potrzeby polskich przedsiębiorców. Wraz z dalszym rozwojem i adaptacją do polskiego rynku, Shopify ma potencjał, aby stać się jedną z czołowych platform e-commerce w Polsce.

Czy teraz jest odpowiedni moment na migrację do Shopify?

W obliczu szybko rozwijającego się rynku e-commerce w Polsce, wielu przedsiębiorców zastanawia się, czy już teraz jest odpowiedni czas na migrację do Shopify. Chociaż na Shopify brakuje jeszcze kilku kluczowych integracji specyficznych dla polskiego rynku, między innymi z polskimi hurtownikami, przewiduje się, że w najbliższej przyszłości platforma ta zaznaczy silną obecność w Polsce.

Aspekt

Polskie Platformy SaaS

Shopify

Płatności

Integracje z lokalnymi dostawcami

Pojawiły się kluczowe polskie płatności; brak Shopify Payments w Polsce, ale dostępne alternatywne opcje z niewielkimi kosztami transakcyjnymi

Kurierzy

Standardowe integracje

Darmowa, oficjalna integracja z InPost oraz dostęp do innych kluczowych kurierów

Społeczność

Ograniczona do lokalnego rynku

Dynamicznie rosnąca, przekracza wsparcie lokalnych platform; dostęp do międzynarodowych ekspertów Shopify

Centrum pomocy

Zazwyczaj w języku polskim

Uruchomione w języku polskim, z dostępnymi tłumaczeniami

Funkcjonalności

Często ograniczone do podstawowych potrzeb

Bogate funkcjonalności "in-the-box", przewyższające ofertę lokalnych platform

Skalowanie

Ograniczone możliwości wejścia na rynki zagraniczne

Ułatwione wejście na rynki zagraniczne, np. Niemiecki czy UK, dzięki globalnej obecności i wsparciu

Shopify, znane ze swojej globalnej renomy, popularności oraz solidności jako rozwiązanie e-commerce, stopniowo zwiększa swoje wpływy w Polsce. Początkowo skupiając się na rynkach Europy Zachodniej, teraz Shopify zaczyna coraz śmielej wchodzić na rynek polski. Wśród polskich przedsiębiorców, szczególne zainteresowanie Shopify obserwuje się wśród użytkowników platform takich jak Magento, którzy dostrzegają korzyści płynące z migracji na bardziej elastyczną i skalowalną platformę.

Warto rozważyć migrację do Shopify w następujących przypadkach:

 • Dla sklepów pragnących większej elastyczności i skalowalności: przedsiębiorcy, którzy napotykają ograniczenia w rozwoju na mniej elastycznych platformach SaaS, mogą znaleźć w Shopify potrzebne narzędzia do dalszego skalowania swojego biznesu.
 • Dla e-commerce szukających bezpieczniejszych rozwiązań: Shopify oferuje stabilne i bezpieczne środowisko dla sklepów internetowych, będąc atrakcyjną alternatywą dla platform takich jak WooCommerce czy PrestaShop.
 • Dla innowacyjnych przedsiębiorstw i startupów: Shopify jest idealnym rozwiązaniem dla nowoczesnych, innowacyjnych firm e-commerce oraz startupów, które potrzebują szybkiego Time to Market i chcą wprowadzać swoje produkty na różne rynki międzynarodowe.

Reputacja Shopify jako sprawdzonego rozwiązania e-commerce, wraz z jego coraz większą obecnością na polskim rynku, sprawia, że dla wielu firm staje się on wiarygodnym wyborem.

Decyzja o migracji powinna jednak być poprzedzona staranną analizą specyficznych potrzeb biznesowych i możliwości, jakie oferuje Shopify, zwłaszcza w kontekście lokalnych integracji i adaptacji do polskich warunków rynkowych.

Podsumowanie: dlaczego Shopify zyskuje na popularności w Polsce?

W ciągu ostatnich lat, Shopify zyskało znacząco na znaczeniu na polskim rynku e-commerce. Oto główne czynniki, które przemawiają za rozwojem Shopify w Polsce:

 • Rośnie społeczność Shopify: aktywna i rosnąca społeczność użytkowników i deweloperów Shopify w Polsce jest znaczącym atutem, zapewniając wsparcie, wymianę doświadczeń i tworzenie dedykowanych rozwiązań.
 • Wzrost integracji na rynku polskim: Shopify stopniowo wprowadza integracje z lokalnymi usługami i narzędziami, co czyni tę platformę coraz bardziej dostosowaną do specyficznych potrzeb polskich przedsiębiorców.
 • Dostęp do globalnego ekosystemu Shopify: platforma oferuje szeroki zakres zewnętrznych aplikacji i rozwiązań, co umożliwia przedsiębiorcom dostęp do innowacyjnych narzędzi i funkcji.
 • Potężne API: Shopify oferuje rozbudowane możliwości integracyjne dzięki swojemu API, umożliwiając tworzenie spersonalizowanych i złożonych rozwiązań e-commerce.
 • Elastyczność w personalizacji: możliwość głębokiej personalizacji szablonów i grafiki pozwala na dostosowanie wyglądu sklepu do indywidualnych preferencji i potrzeb marki.
 • Szybki Time to Market: Shopify umożliwia szybkie wdrożenie sklepu internetowego, co jest kluczowe dla firm pragnących szybko reagować na zmieniające się trendy rynkowe.
 • Shopify Plus dla klientów Enterprise: Rozwiązanie Shopify Plus jest specjalnie zaprojektowane dla większych przedsiębiorstw, oferując dodatkowe funkcjonalności, wyższą skalowalność i zaawansowane opcje personalizacji.

W miarę jak Shopify będzie wprowadzać więcej integracji dostosowanych do polskiego rynku, możemy oczekiwać dalszego wzrostu jego popularności. Przedsiębiorcy, którzy rozważają migrację na Shopify, mogą korzystać z licznych korzyści tej platformy, dostosowując ją do swoich specyficznych potrzeb biznesowych.

Zachęcamy do zapoznania się z najnowszymi opiniami i doświadczeniami polskich użytkowników Shopify, aby lepiej zrozumieć, jak platforma ta może wspierać rozwój Twojego biznesu. Jeśli masz pytania lub wątpliwości dotyczące migracji na Shopify, skorzystaj z naszych konsultacji, aby dowiedzieć się, czy jest to optymalne rozwiązanie dla Twojej firmy.

Więcej artykułów