Brand Book (Księga Marki)

Brand book, inaczej nazywany księgą marki, to dokument zawierający zasady dotyczące identyfikacji wizualnej firmy. Jest to niezwykle ważne narzędzie, które pomaga w utrzymaniu spójności i rozpoznawalności marki na różnych platformach i w różnych kontekstach.

Brand book może zawierać następujące elementy:

  • Logo: Wytyczne dotyczące logo firmy, w tym jego kształt, kolorystyka, odmiany, minimalne rozmiary, jak również informacje o tym, jak i kiedy można go używać, oraz jakie są ewentualne ograniczenia.
  • Kolorystyka: Specyfikacja kolorów marki, zwykle zawierająca kody kolorów w różnych formatach (RGB, CMYK, HEX itp.), które powinny być stosowane w materiałach marketingowych.
  • Typografia: Instrukcje dotyczące czcionek używanych w ramach identyfikacji wizualnej marki, w tym informacje o stylach, odstępach i wielkości czcionek.
  • Grafika: Wytyczne dotyczące wszelkiego rodzaju grafik używanych przez firmę, w tym ikon, ilustracji, fotografii, itp.
  • Tone of voice: Opis stylu komunikacji marki, który powinien być spójny na wszystkich kanałach komunikacji, takich jak strona internetowa, media społecznościowe, e-maile, itp.
  • Przykłady zastosowań: Przykłady prawidłowego i błędnego zastosowania elementów identyfikacji wizualnej, które pomagają w lepszym zrozumieniu wytycznych.
  • Inne elementy: Mogą to być m.in. wytyczne dotyczące układu stron, schematy, wytyczne dotyczące pakowania, a nawet dźwięku marki.

Księga marki to kluczowy dokument dla każdej firmy, niezależnie od jej rozmiaru. Pomaga ona utrzymać konsekwencję i jednolitość marki, co przekłada się na jej rozpoznawalność i profesjonalizm.

Zatrudnij eksperta

Chcesz rozwijać swój biznes e-commerce i maksymalizować jego potencjał? Rozważ zatrudnienie eksperta ds. e-commerce, który poprowadzi Cię przez zawiłości sprzedaży online i pomoże Ci osiągnąć cele biznesowe.

Skontaktuj się z nami!
Fraza wyszukiwania

Szukasz wiedzy?
Skorzystaj z wyszukiwarki