Shopify Marketing Reports

Marketing Reports w Shopify to zestaw raportów, które dostarczają informacje na temat skuteczności działań marketingowych sklepu. Umożliwiają one analizę i ocenę, jak działania marketingowe przekładają się na konwersje, czyli zamianę odwiedzających w płacących klientów.

Raporty marketingowe w Shopify pomagają zrozumieć, co przyciąga klientów do sklepu online i co przekształca ich w płacących klientów. Raporty te podsumowują informacje ze wszystkich zamówień w kanale Online Store. Dzięki nim można zidentyfikować, które kanały marketingowe przynoszą najwięcej klientów oraz klientów o najwyższej wartości, opierając się na ich interakcjach ze sklepem online.

Niektóre z głównych cech raportów marketingowych to:

  • analiza źródeł ruchu i ich wpływu na konwersje
  • śledzenie skuteczności kampanii marketingowych
  • porównanie modeli atrybucji (pierwsza interakcja vs. ostatnia interakcja)
  • możliwość analizy sesji przypisanych do działań marketingowych

Dlaczego jest ważne:

Zrozumienie, które działania marketingowe przynoszą najwięcej korzyści, jest kluczowe dla optymalizacji strategii marketingowej. Raporty marketingowe w Shopify dostarczają cennych informacji, które pomagają w podejmowaniu świadomych decyzji dotyczących inwestycji w różne kanały marketingowe.

Zastosowanie w praktyce:

Przykładowo, sklep może używać raportów marketingowych do analizy, które kampanie reklamowe przynoszą najwięcej sprzedaży. Jeśli reklamy na Facebooku generują więcej konwersji niż reklamy w Google, właściciel sklepu może zdecydować się przesunąć większy budżet reklamowy na Facebooka. Ponadto, analiza źródeł ruchu może pomóc w identyfikacji nowych kanałów marketingowych do eksploracji.

Więcej dowiesz się tutaj.

Chcesz rozwijać swój biznes e-commerce i maksymalizować jego potencjał? Rozważ zatrudnienie eksperta ds. e-commerce, który poprowadzi Cię przez zawiłości sprzedaży online i pomoże Ci osiągnąć cele biznesowe.

Chcesz rozwijać swój biznes e-commerce i maksymalizować jego potencjał? Rozważ zatrudnienie eksperta ds. e-commerce, który poprowadzi Cię przez zawiłości sprzedaży online i pomoże Ci osiągnąć cele biznesowe.

Skontaktuj się z nami!
Fraza wyszukiwania

Szukasz wiedzy?
Skorzystaj z wyszukiwarki