Core Web Vitals (CWV)

Core Web Vitals to zestaw metryk stworzony przez Google Chrome, mający na celu lepsze przedstawienie wydajności stron internetowych z perspektywy doświadczeń użytkowników. Są one kluczowymi wskaźnikami zdrowia strony internetowej.

Metryki Core Web Vitals

  • Largest Contentful Paint (LCP): Mierzy czas ładowania największego elementu treści na stronie.
  • Cumulative Layout Shift (CLS): Mierzy częstotliwość i skalę nieoczekiwanych przesunięć układu strony.
  • First Input Delay (FID): Mierzy opóźnienie w reakcji strony na pierwszą interakcję użytkownika.
  • Interaction to Next Paint (INP): Nowa metryka, włączona do zestawu Core Web Vitals​​.

Pomiar Core Web Vitals

Rozpoczęcie Pomiaru: Istnieje kilka narzędzi i metod do rozpoczęcia pomiaru tych metryk, w tym korzystanie z narzędzi Google.
Praktyki Pomiaru w Praktyce: Zaleca się najlepsze praktyki pomiaru tych wskaźników w rzeczywistych warunkach użytkowania​​.

Dlaczego są ważne?

Core Web Vitals to inicjatywa mająca na celu zapewnienie jednolitych wskazówek dotyczących sygnałów jakości, które są niezbędne do dostarczenia doskonałych doświadczeń użytkownika w sieci​​. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Przykład Praktyczny

Dla strony e-commerce, poprawa LCP może oznaczać szybsze wyświetlanie głównych obrazów produktów, co zwiększa szanse na zaangażowanie użytkownika. Redukcja CLS może zapobiegać frustracji związanej z nieoczekiwanymi zmianami układu strony podczas przeglądania produktów. Optymalizacja FID zapewnia, że strona szybko reaguje na interakcje użytkownika, takie jak kliknięcia w przyciski czy linki, co prowadzi do lepszego wrażenia z zakupów online.

Zatrudnij eksperta

Chcesz rozwijać swój biznes e-commerce i maksymalizować jego potencjał? Rozważ zatrudnienie eksperta ds. e-commerce, który poprowadzi Cię przez zawiłości sprzedaży online i pomoże Ci osiągnąć cele biznesowe.

Skontaktuj się z nami!
Fraza wyszukiwania

Szukasz wiedzy?
Skorzystaj z wyszukiwarki