First Contentful Paint (FCP)

First Contentful Paint (FCP) to moment, kiedy przeglądarka renderuje pierwszy fragment treści z DOM (Document Object Model), dając użytkownikowi pierwszą informację zwrotną, że strona faktycznie się ładuje. Jest to moment, kiedy przeglądarka po raz pierwszy renderuje jakikolwiek tekst, obraz (w tym obrazy tła), wideo, rysunek na kanwie (canvas) lub niepusty SVG. Nie obejmuje to zawartości iframe'ów, ale zawiera tekst z oczekującymi czcionkami sieciowymi. Jest to pierwszy moment, w którym użytkownicy mogą zacząć konsumować zawartość strony​

Dlaczego jest ważny?

FCP jest kluczowym wskaźnikiem, który pomaga zrozumieć, jak szybko strona zaczyna być użyteczna dla użytkownika. Jest to szczególnie ważne w kontekście pierwszego wrażenia użytkownika i ogólnego doświadczenia z korzystania ze strony. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Praktyczne Zastosowanie

W kontekście optymalizacji stron internetowych, deweloperzy mogą dążyć do jak najszybszego osiągnięcia FCP, aby poprawić ogólne doświadczenie użytkownika. Dla stron e-commerce, szybki FCP może oznaczać, że użytkownicy szybciej widzą główne produkty lub promocje, co może przekładać się na lepsze wskaźniki konwersji i zaangażowania użytkowników.

Zatrudnij eksperta

Chcesz rozwijać swój biznes e-commerce i maksymalizować jego potencjał? Rozważ zatrudnienie eksperta ds. e-commerce, który poprowadzi Cię przez zawiłości sprzedaży online i pomoże Ci osiągnąć cele biznesowe.

Skontaktuj się z nami!
Fraza wyszukiwania

Szukasz wiedzy?
Skorzystaj z wyszukiwarki