First Input Delay (FID)

First Input Delay (FID) to metryka Core Web Vitals mierząca responsywność ładowania strony. FID kwantyfikuje doświadczenie użytkowników podczas próby interakcji ze stroną, która nie reaguje. Niski FID pomaga zapewnić, że strona jest użyteczna. W marcu 2024 roku FID zostanie zastąpiony przez Interaction to Next Paint (INP) jako kluczowa metryka Core Web Vitals​​.

Jak działa?

  • Pomiar Opóźnienia: FID mierzy czas od pierwszej interakcji użytkownika ze stroną (np. kliknięcia w link, stuknięcia w przycisk) do momentu, gdy przeglądarka może zacząć przetwarzać obsługę zdarzeń w odpowiedzi na tę interakcję​​.
  • Zakres Pomiaru: FID mierzy tylko "opóźnienie" w przetwarzaniu zdarzeń, ale nie obejmuje czasu przetwarzania zdarzeń ani czasu potrzebnego na aktualizację interfejsu użytkownika po uruchomieniu obsługi zdarzeń. Włączenie tego czasu do FID mogłoby zachęcać deweloperów do asynchronicznego reagowania na zdarzenia, co mogłoby poprawić metrykę, ale pogorszyć doświadczenie użytkownika​​.

Jaki jest dobry wynik FID?

Dla zapewnienia dobrej jakości doświadczenia użytkownika, strony internetowe powinny dążyć do osiągnięcia FID na poziomie 100 milisekund lub mniej. Dobrym progiem do mierzenia jest 75. percentyl obciążeń strony, segmentowany między urządzeniami mobilnymi i desktopowymi​​. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Zastosowanie Praktyczne

Optymalizacja FID jest kluczowa dla poprawy responsywności strony, szczególnie w przypadku interaktywnych stron internetowych, gdzie szybka reakcja na działania użytkownika jest istotna. Na przykład, w witrynach e-commerce szybka reakcja na kliknięcia może znacznie poprawić doświadczenie zakupowe użytkowników.

Zatrudnij eksperta

Chcesz rozwijać swój biznes e-commerce i maksymalizować jego potencjał? Rozważ zatrudnienie eksperta ds. e-commerce, który poprowadzi Cię przez zawiłości sprzedaży online i pomoże Ci osiągnąć cele biznesowe.

Skontaktuj się z nami!
Fraza wyszukiwania

Szukasz wiedzy?
Skorzystaj z wyszukiwarki