Largest Contentful Paint (LCP)

Largest Contentful Paint (LCP) to kluczowa, stabilna metryka Core Web Vitals mierząca postrzegany czas ładowania strony. LCP wskazuje moment w czasie ładowania strony, kiedy najprawdopodobniej załadowała się główna zawartość strony, co pomaga zapewnić użytkownikowi, że strona jest użyteczna​​.

Jak działa?

Pomiar Renderyzacji: LCP raportuje czas renderowania największego obrazu lub bloku tekstu widocznego w obszarze widzenia użytkownika, w stosunku do momentu, kiedy użytkownik po raz pierwszy nawigował na stronę​​.

Jaki jest dobry wynik LCP?

Dla zapewnienia dobrej jakości doświadczenia użytkownika, strony internetowe powinny dążyć do osiągnięcia LCP w czasie 2,5 sekundy lub mniej. Dobre progiem do mierzenia jest 75. percentyl obciążeń strony, segmentowany na urządzenia mobilne i desktopowe​​.

Zastosowanie Praktyczne

Optymalizacja LCP jest kluczowa dla poprawy postrzeganego czasu ładowania strony, co ma znaczący wpływ na doświadczenie użytkownika, zwłaszcza w przypadku stron z bogatymi treściami wizualnymi. Na przykład, na stronach e-commerce optymalizacja LCP może poprawić wrażenia klientów podczas przeglądania produktów, co może przyczynić się do zwiększenia wskaźników konwersji i satysfakcji klienta.

Zatrudnij eksperta

Chcesz rozwijać swój biznes e-commerce i maksymalizować jego potencjał? Rozważ zatrudnienie eksperta ds. e-commerce, który poprowadzi Cię przez zawiłości sprzedaży online i pomoże Ci osiągnąć cele biznesowe.

Skontaktuj się z nami!
Fraza wyszukiwania

Szukasz wiedzy?
Skorzystaj z wyszukiwarki