Lazy Loading

Lazy Loading to technika optymalizacji ładowania stron internetowych, polegająca na opóźnieniu ładowania zasobów niestanowiących kluczowej części strony, takich jak obrazy czy filmy, do momentu po załadowaniu zasobów krytycznych.

Jak Działa?

  • Ładowanie Krytycznych Zasobów: Najpierw są ładowane zasoby niezbędne do wyświetlenia strony.
  • Opóźnione Ładowanie Pozostałych Zasobów: Zasoby takie jak obrazy czy filmy są ładowane w momencie, gdy użytkownik przewija stronę lub w inny sposób sygnalizuje ich potrzebę.

Dlaczego jest Ważne?

Lazy Loading jest kluczowe dla optymalizacji wydajności strony, szczególnie przy wolniejszych połączeniach internetowych. Pomaga to w szybszym ładowaniu kluczowych treści, poprawiając ogólne doświadczenie użytkownika.

Przykład Praktyczny

Na stronie e-commerce, obrazy produktów mogą być ładowane w technice Lazy Loading. Oznacza to, że zdjęcia produktów będą ładowane dopiero w momencie, gdy użytkownik przewinie do nich stronę, co pozwala na szybsze wyświetlenie całej strony i poprawę doświadczeń zakupowych.

Zatrudnij eksperta

Chcesz rozwijać swój biznes e-commerce i maksymalizować jego potencjał? Rozważ zatrudnienie eksperta ds. e-commerce, który poprowadzi Cię przez zawiłości sprzedaży online i pomoże Ci osiągnąć cele biznesowe.

Skontaktuj się z nami!
Fraza wyszukiwania

Szukasz wiedzy?
Skorzystaj z wyszukiwarki