Preload

Preload to technika, która pozwala deweloperom na kontrolowanie sposobu, w jaki przeglądarka odnajduje i nadaje priorytety zasobom wymaganym przez stronę internetową. Poprzez preloading zasobów, przeglądarka jest zmuszona do ich pobrania od razu, niezależnie od tego, czy będą one wykorzystane, czy nie.

Jak Działa?

  • Wykorzystanie Tagu <link>: Deweloperzy mogą użyć tagu <link> z atrybutem rel="preload" w nagłówku dokumentu HTML, aby wskazać przeglądarce, które zasoby powinny być pobrane jako priorytetowe​​.
  • Optymalizacja Ładowania: Preloading jest szczególnie przydatny dla zasobów, które zazwyczaj są odkrywane przez przeglądarkę późno, na przykład czcionek lub obrazów tła zdefiniowanych w plikach CSS​​​​.

Dlaczego jest Ważne?

  • Poprawa Wydajności: Preloading może znacząco poprawić wydajność ładowania strony, wpływając na takie metryki jak Time to Interactive i First Contentful Paint​​.
  • Wpływ na Core Web Vitals: Ma znaczący wpływ na metryki takie jak Largest Contentful Paint (LCP), zwłaszcza w kontekście czcionek i obrazów​​.

Uwagi

  • Ostrożne Używanie: Preloading powinien być stosowany oszczędnie, aby nie przeciążyć przeglądarki i nie pogorszyć wydajności przez nadmierne pobieranie zasobów​​.
  • Wsparcie Przeglądarek: Jest wspierany przez wszystkie nowoczesne przeglądarki, ale nieużywane zasoby preloaded mogą wywołać ostrzeżenie w konsoli Chrome około 3 sekund po wydarzeniu load​​.

Przykład Praktyczny

W przypadku stron wykorzystujących podejście do krytycznego CSS, możesz użyć preloadingu, aby zainicjować szybsze pobieranie niekrytycznych plików CSS, które zwykle są ładowane leniwie za pomocą JavaScript. To może pomóc w redukcji opóźnień w renderowaniu podczas przewijania użytkowników​​.

Zatrudnij eksperta

Chcesz rozwijać swój biznes e-commerce i maksymalizować jego potencjał? Rozważ zatrudnienie eksperta ds. e-commerce, który poprowadzi Cię przez zawiłości sprzedaży online i pomoże Ci osiągnąć cele biznesowe.

Skontaktuj się z nami!
Fraza wyszukiwania

Szukasz wiedzy?
Skorzystaj z wyszukiwarki