Shopify Custom Data

Shopify Custom Data to funkcja platformy Shopify, która pozwala właścicielom sklepów na dodawanie niestandardowych informacji do produktów, zamówień, klientów i innych zasobów w sklepie. Umożliwia to dostosowywanie i rozszerzanie funkcjonalności sklepu poprzez przechowywanie specyficznych danych, które nie są dostępne w standardowych opcjach platformy.

  • rodzaje niestandardowych danych: właściciele sklepów mogą dodawać niestandardowe pola do produktów, wariantów, zamówień, klientów i innych zasobów. Może to obejmować dodatkowe atrybuty, tagi, metadane i inne informacje
  • zastosowanie: niestandardowe dane mogą być używane do przechowywania dodatkowych informacji o produkcie, takich jak instrukcje pielęgnacji, dodatkowe zdjęcia, niestandardowe opisy i wiele innych.
  • integracja z aplikacjami: wiele aplikacji dostępnych w Shopify App Store korzysta z niestandardowych danych do przechowywania specyficznych dla aplikacji informacji, co pozwala na lepszą integrację i dostosowanie funkcjonalności sklepu
  • elastyczność: dzięki możliwości dodawania niestandardowych danych właściciele sklepów mają większą kontrolę nad tym, jakie informacje są przechowywane i prezentowane w ich sklepie

Dlaczego jest ważne:

Niestandardowe dane w Shopify oferują właścicielom sklepów większą elastyczność w zarządzaniu informacjami w sklepie. Pozwala to na dostosowywanie sklepu do indywidualnych potrzeb, poprawiając jednocześnie doświadczenie zakupowe klientów i zapewniając im wszystkie potrzebne informacje.

Zastosowanie w praktyce:

Przykładowo, sklep sprzedający ręcznie robione biżuterię może chcieć przechowywać informacje o tym, kto dokładnie wykonał dany przedmiot. Dzięki niestandardowym danym, właściciel sklepu może dodać pole "Wykonane przez" do każdego produktu, które będzie przechowywać imię i nazwisko rzemieślnika. Te dodatkowe informacje mogą być następnie prezentowane na stronie produktu, dodając osobisty akcent do oferty sklepu.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Chcesz rozwijać swój biznes e-commerce i maksymalizować jego potencjał? Rozważ zatrudnienie eksperta ds. e-commerce, który poprowadzi Cię przez zawiłości sprzedaży online i pomoże Ci osiągnąć cele biznesowe.

Chcesz rozwijać swój biznes e-commerce i maksymalizować jego potencjał? Rozważ zatrudnienie eksperta ds. e-commerce, który poprowadzi Cię przez zawiłości sprzedaży online i pomoże Ci osiągnąć cele biznesowe.

Skontaktuj się z nami!
Fraza wyszukiwania

Szukasz wiedzy?
Skorzystaj z wyszukiwarki