Shopify Custom Data

Shopify Custom Data to funkcja platformy Shopify, która pozwala właścicielom sklepów na dodawanie niestandardowych informacji do produktów, zamówień, klientów i innych zasobów w sklepie. Umożliwia to dostosowywanie i rozszerzanie funkcjonalności sklepu poprzez przechowywanie specyficznych danych, które nie są dostępne w standardowych opcjach platformy.

  • rodzaje niestandardowych danych: właściciele sklepów mogą dodawać niestandardowe pola do produktów, wariantów, zamówień, klientów i innych zasobów. Może to obejmować dodatkowe atrybuty, tagi, metadane i inne informacje
  • zastosowanie: niestandardowe dane mogą być używane do przechowywania dodatkowych informacji o produkcie, takich jak instrukcje pielęgnacji, dodatkowe zdjęcia, niestandardowe opisy i wiele innych.
  • integracja z aplikacjami: wiele aplikacji dostępnych w Shopify App Store korzysta z niestandardowych danych do przechowywania specyficznych dla aplikacji informacji, co pozwala na lepszą integrację i dostosowanie funkcjonalności sklepu
  • elastyczność: dzięki możliwości dodawania niestandardowych danych właściciele sklepów mają większą kontrolę nad tym, jakie informacje są przechowywane i prezentowane w ich sklepie

Dlaczego jest ważne:

Niestandardowe dane w Shopify oferują właścicielom sklepów większą elastyczność w zarządzaniu informacjami w sklepie. Pozwala to na dostosowywanie sklepu do indywidualnych potrzeb, poprawiając jednocześnie doświadczenie zakupowe klientów i zapewniając im wszystkie potrzebne informacje.

Zastosowanie w praktyce:

Przykładowo, sklep sprzedający ręcznie robione biżuterię może chcieć przechowywać informacje o tym, kto dokładnie wykonał dany przedmiot. Dzięki niestandardowym danym, właściciel sklepu może dodać pole "Wykonane przez" do każdego produktu, które będzie przechowywać imię i nazwisko rzemieślnika. Te dodatkowe informacje mogą być następnie prezentowane na stronie produktu, dodając osobisty akcent do oferty sklepu.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Zatrudnij eksperta

Chcesz rozwijać swój biznes e-commerce i maksymalizować jego potencjał? Rozważ zatrudnienie eksperta ds. e-commerce, który poprowadzi Cię przez zawiłości sprzedaży online i pomoże Ci osiągnąć cele biznesowe.

Skontaktuj się z nami!
Fraza wyszukiwania

Szukasz wiedzy?
Skorzystaj z wyszukiwarki