Shopify Fraud Analysis

Shopify Fraud Analysis to narzędzie dostępne w platformie Shopify, które pomaga sprzedawcom identyfikować zamówienia, które mogą być oszukańcze. Dzięki temu narzędziu sprzedawcy mogą przeglądać zamówienia o wysokim ryzyku w celu uniknięcia potencjalnych chargebacków. Realizacja zamówień o wysokim ryzyku może prowadzić do większej liczby chargebacków, co z kolei może skutkować wyłączeniem przetwarzania płatności i usunięciem z Shopify Payments.

  • wskaźniki analizy oszustwa: Shopify Fraud Analysis dostarcza wskaźniki dla każdego zamówienia, które mogą być używane do zbadania zamówienia, które może być podejrzane. Wskaźniki te mogą zawierać informacje takie jak: wynik sprawdzania AVS dla używanej karty kredytowej, czy klient podał poprawny kod CVV, szczegóły dotyczące adresu IP używanego do złożenia zamówienia i czy klient próbował użyć więcej niż jednej karty kredytowej
  • aplikacje do zapobiegania oszustwom: można pobierać aplikacje pomagające w zapobieganiu oszustwom ze sklepu Shopify App Store. Wskaźniki i rekomendacje z tych aplikacji pojawiają się w analizie oszustwa Shopify dla każdego zamówienia.
  • rekomendacje dotyczące oszustw: jeśli Twój sklep korzysta z planu Shopify lub wyższego, lub korzysta z Shopify Payments w dowolnym planie, analiza oszustwa dostarcza rekomendację dotyczącą ryzyka oszustwa dla wszystkich zamówień online dokonywanych kartą kredytową

Dlaczego jest ważne:

Rozpoznawanie potencjalnie oszukańczych zamówień jest kluczowe dla ochrony interesów sprzedawcy. Oszustwa mogą prowadzić do strat finansowych, chargebacków i negatywnego wpływu na reputację sklepu. Shopify Fraud Analysis pomaga sprzedawcom w identyfikacji i zarządzaniu ryzykiem związanym z oszustwami.

Zastosowanie w praktyce:

Przykładowo, sprzedawca otrzymujący zamówienie z nietypowego dla niego regionu może skorzystać z analizy oszustwa Shopify, aby zbadać zamówienie pod kątem potencjalnych czerwonych flag. Jeśli analiza wskaże wysokie ryzyko oszustwa, sprzedawca może podjąć dodatkowe kroki w celu weryfikacji tożsamości klienta przed realizacją zamówienia.

Dowiedz się więcej na ten temat tutaj.

Zatrudnij eksperta

Chcesz rozwijać swój biznes e-commerce i maksymalizować jego potencjał? Rozważ zatrudnienie eksperta ds. e-commerce, który poprowadzi Cię przez zawiłości sprzedaży online i pomoże Ci osiągnąć cele biznesowe.

Skontaktuj się z nami!
Fraza wyszukiwania

Szukasz wiedzy?
Skorzystaj z wyszukiwarki