Shopify Inventory Tracking

Shopify Inventory Tracking to funkcja dostępna w Shopify, która pozwala sprzedawcom na monitorowanie i zarządzanie dostępnymi ilościami produktów w ich sklepie. Umożliwia to właścicielom sklepów śledzenie ilości produktów na stanie, co pomaga w unikaniu sytuacji braku towaru oraz w planowaniu zakupów.

  • widok zapasów produktów: możliwość przeglądania dostępnych ilości produktów oraz ich wariantów na stronie "Produkty"
  • dostosowywanie ilości: użytkownicy mogą dostosowywać dostępne ilości produktów na różne sposoby, takie jak edycja bezpośrednio na stronie produktu, korzystanie z edytora zbiorczego czy za pomocą pliku CSV.
  • skaner kodów kreskowych: możliwość dodawania kodów kreskowych do produktów za pomocą skanera na urządzeniu mobilnym
  • historia dostosowań: Shopify oferuje możliwość przeglądania historii dostosowań zapasów, co pozwala na śledzenie zmian w dostępnych ilościach produktów
  • lokalizacje: w przypadku sklepów z wieloma lokalizacjami, użytkownicy mogą wybierać, w której lokalizacji chcą przeglądać i dostosowywać zapasy

Dlaczego jest ważne:

Efektywne zarządzanie zapasami jest kluczowe dla sukcesu sklepu e-commerce. Dzięki funkcji Shopify Inventory Tracking, sprzedawcy mogą zapewnić, że ich produkty są zawsze dostępne dla klientów, co przekłada się na lepsze doświadczenie zakupowe i zadowolenie klienta.

Zastosowanie w praktyce:

Przykładowo, właściciel sklepu odzieżowego może korzystać z funkcji Shopify Inventory Tracking, aby monitorować dostępność poszczególnych rozmiarów i kolorów ubrań. Gdy ilość danego wariantu produktu zbliża się do wyczerpania, sprzedawca może podjąć odpowiednie działania, takie jak zamówienie dodatkowych sztuk od dostawcy lub uruchomienie promocji na pozostałe sztuki.

Więcej informacji znajdziesz tutaj

Zatrudnij eksperta

Chcesz rozwijać swój biznes e-commerce i maksymalizować jego potencjał? Rozważ zatrudnienie eksperta ds. e-commerce, który poprowadzi Cię przez zawiłości sprzedaży online i pomoże Ci osiągnąć cele biznesowe.

Skontaktuj się z nami!
Fraza wyszukiwania

Szukasz wiedzy?
Skorzystaj z wyszukiwarki