Shopify Net Payment Terms

Shopify Net Payment Terms to funkcja dostępna w Shopify umożliwiająca sprzedawcom B2B (biznes do biznesu) udostępnienie swoim klientom biznesowym opcji zakupu towarów lub usług na warunkach płatności odroczonej. Daje to sprzedawcom możliwość oferowania elastycznych warunków płatności, takich jak „Net 30”, co oznacza, że klient ma 30 dni na zapłatę za zakupiony towar od daty wystawienia faktury.

Za pomocą Shopify Net Payment Terms, sprzedawcy mogą:

  • ustalać indywidualne warunki płatności dla różnych klientów lub grup klientów
  • monitorować płatności odroczone i przeterminowane
  • automatycznie generować i wysyłać przypomnienia o płatnościach
  • zintegrować warunki płatności z innymi funkcjami B2B w Shopify, takimi jak Price Lists czy Company Profiles

Dlaczego jest ważne:

Elastyczne warunki płatności, takie jak Net Payment Terms, mogą być kluczem do przyciągnięcia i utrzymania klientów B2B, zwłaszcza tych, którzy potrzebują dodatkowego czasu na uregulowanie płatności z powodu swojego cyklu rozliczeniowego. Umożliwia to sprzedawcom budowanie silniejszych relacji biznesowych i zwiększenie zaufania wśród klientów.

Zastosowanie w praktyce:

Dystrybutor elektroniki korzystający z Shopify może oferować swoim głównym detalistom warunki płatności „Net 45”. Pozwala to detalistom na zakup większych ilości towaru, wiedząc, że mają dodatkowy czas na sprzedaż produktów konsumentom zanim nadejdzie termin płatności dla dystrybutora.

Więcej na ten temat odnajdziesz tutaj.

Zatrudnij eksperta

Chcesz rozwijać swój biznes e-commerce i maksymalizować jego potencjał? Rozważ zatrudnienie eksperta ds. e-commerce, który poprowadzi Cię przez zawiłości sprzedaży online i pomoże Ci osiągnąć cele biznesowe.

Skontaktuj się z nami!
Fraza wyszukiwania

Szukasz wiedzy?
Skorzystaj z wyszukiwarki