Shopify Protect

Shopify Protect to usługa oferująca ochronę przed nieuzasadnionymi i nieuznawanymi roszczeniami chargeback w transakcjach korzystających z Shop Pay. Dzięki tej usłudze sprzedawcy mogą chronić się przed oszustwami i nieuzasadnionymi roszczeniami, a w przypadku wystąpienia takiego roszczenia, zostaną oni zrekompensowani za kwotę chargeback oraz związaną z tym opłatę.

  • Ochrona przed chargeback: jeśli chroniony i uprawniony zamówienie otrzyma oszukańczy chargeback, sprzedawca zostaje zrekompensowany za kwotę chargeback oraz związaną z tym opłatę. Cały proces chargeback jest obsługiwany za sprzedawcę.
  • Kryteria kwalifikacji: aby zamówienie było kwalifikowane do ochrony, musi być zrealizowane z ważnym numerem śledzenia od wspieranego przewoźnika w ciągu 7 dni od złożenia zamówienia i musi być w drodze do klienta w ciągu 10 dni.
  • Zastosowanie: Shopify Protect jest dostępne dla zamówień przetwarzanych przez Shop Pay, w tym dla zamówień korzystających z Shop Pay na innych platformach, takich jak Facebook, Instagram czy Google.

Dlaczego jest ważne:

Chargebacki mogą być kosztowne dla sprzedawców, nie tylko pod względem finansowym, ale także pod względem czasu i zasobów potrzebnych do ich obsługi. Shopify Protect pomaga sprzedawcom w minimalizacji ryzyka związanego z oszukańczymi i nieuznawanymi roszczeniami, zapewniając jednocześnie pokrycie kosztów w przypadku wystąpienia takiego roszczenia.

Zastosowanie w praktyce:

Przykładowo, sprzedawca otrzymujący chargeback z powodu nieuznawanej transakcji nie musi martwić się o zbieranie dowodów czy komunikację z bankiem klienta. Jeśli zamówienie było chronione przez Shopify Protect, cały proces jest obsługiwany za niego, a on otrzymuje rekompensatę za kwotę chargeback oraz związaną z tym opłatę.

Więcej przeczytasz tutaj.

Zatrudnij eksperta

Chcesz rozwijać swój biznes e-commerce i maksymalizować jego potencjał? Rozważ zatrudnienie eksperta ds. e-commerce, który poprowadzi Cię przez zawiłości sprzedaży online i pomoże Ci osiągnąć cele biznesowe.

Skontaktuj się z nami!
Fraza wyszukiwania

Szukasz wiedzy?
Skorzystaj z wyszukiwarki