ShopifyQL

ShopifyQL to język zapytań dostępny w GraphQL Admin API, który umożliwia analizę danych z magazynu Plus merchant w Shopify. Dzięki ShopifyQL deweloperzy i właściciele sklepów mogą pisać zapytania analityczne, aby znaleźć wgląd w dane sklepu i tworzyć aplikacje raportujące dostarczające cennych informacji biznesowych.

  • dane sklepu: dane magazynu są organizowane w formie tabeli, która ma kolumny zawierające szczegóły na temat danych. Dostępne są różne zestawy danych, takie jak zestaw danych dotyczących zapasów, zamówień, produktów i benchmarków
  • jak to działa: GraphQL Admin API umożliwia interakcję z danymi sklepu za pomocą ShopifyQL. Można komponować zapytania, które sortują i filtrują dane sklepu, tworząc interfejsy lub wizualizacje, które pomagają sprzedawcom znaleźć wzory w ich sklepach
  • segment Query Language: Jest to inna implementacja ShopifyQL, która używa podzbioru ShopifyQL. Język zapytań segmentu używa tylko klauzuli WHERE z ShopifyQL do filtrowania klientów według ich atrybutów.

Dlaczego jest ważne:

Zrozumienie i analiza danych sklepu jest kluczem do optymalizacji działalności i maksymalizacji zysków. ShopifyQL umożliwia właścicielom sklepów głęboką analizę ich danych, co pozwala na lepsze zrozumienie zachowania klientów, wyników sprzedaży i innych kluczowych wskaźników.

Zastosowanie w praktyce:

Przykładowo, deweloper chcący stworzyć aplikację raportującą dla sklepu Shopify może użyć ShopifyQL do tworzenia zapytań, które analizują sprzedaż produktów w określonych kategoriach, identyfikują najbardziej dochodowe produkty lub analizują trendy zakupowe w określonych okresach czasu.

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Zatrudnij eksperta

Chcesz rozwijać swój biznes e-commerce i maksymalizować jego potencjał? Rozważ zatrudnienie eksperta ds. e-commerce, który poprowadzi Cię przez zawiłości sprzedaży online i pomoże Ci osiągnąć cele biznesowe.

Skontaktuj się z nami!
Fraza wyszukiwania

Szukasz wiedzy?
Skorzystaj z wyszukiwarki