Sticky header

Sticky header, znany również jako przylepny nagłówek, to element strony internetowej lub aplikacji, który pozostaje widoczny na górze ekranu nawet podczas przewijania strony w dół. Umożliwia łatwy dostęp do nawigacji, wyszukiwania lub innych kluczowych funkcji strony bez konieczności powrotu na samą górę.

Jak Działa?

  • CSS i JavaScript: implementacja sticky header często wykorzystuje CSS (za pomocą właściwości position: sticky;) lub JavaScript, aby dynamicznie zmieniać pozycję nagłówka w zależności od położenia przewijania na stronie.
  • Stała widoczność: przylepny nagłówek jest zawsze widoczny na górze viewportu przeglądarki, co zwiększa użyteczność i dostępność funkcji zawartych w nagłówku.

Dlaczego jest Ważne?

  • Poprawa nawigacji: ułatwia użytkownikom nawigację po stronie i szybki dostęp do ważnych sekcji bez konieczności ciągłego przewijania.
  • Zwiększenie zaangażowania: może zwiększyć zaangażowanie użytkowników poprzez łatwiejszy dostęp do wyszukiwarki, menu lub innych kluczowych elementów interfejsu.
  • Lepsze doświadczenie użytkownika: poprawia ogólne doświadczenie użytkownika na stronie, czyniąc interfejs bardziej intuicyjnym i przyjaznym dla użytkownika.

Przykład Praktyczny

Strona informacyjna implementuje sticky header zawierający logo, menu nawigacyjne, pole wyszukiwania oraz przyciski do logowania i rejestracji. Dzięki temu, niezależnie od tego, jak daleko użytkownik przewinie stronę, zawsze ma szybki dostęp do tych elementów, co ułatwia eksplorację treści i korzystanie z funkcjonalności strony.

Zatrudnij eksperta

Chcesz rozwijać swój biznes e-commerce i maksymalizować jego potencjał? Rozważ zatrudnienie eksperta ds. e-commerce, który poprowadzi Cię przez zawiłości sprzedaży online i pomoże Ci osiągnąć cele biznesowe.

Skontaktuj się z nami!
Fraza wyszukiwania

Szukasz wiedzy?
Skorzystaj z wyszukiwarki