Time to First Byte (TTFB)

Time to First Byte (TTFB) to podstawowa metryka mierząca czas ustanowienia połączenia i reaktywność serwera internetowego zarówno w testach laboratoryjnych, jak i w rzeczywistych warunkach użytkowania. Jest pomocna w identyfikowaniu, kiedy serwer internetowy jest zbyt wolny w odpowiedzi na żądania. W przypadku żądań nawigacyjnych, czyli żądań dokumentu HTML, poprzedza wszystkie inne istotne metryki wydajności ładowania​​.

Jak Działa?
Pomiar Czasu: TTFB mierzy czas między złożeniem żądania zasobu a momentem, gdy zaczyna przybywać pierwszy bajt odpowiedzi.
Składowe TTFB: TTFB jest sumą następujących faz żądania: czas przekierowania, czas uruchomienia service workera (jeśli dotyczy), wyszukiwanie DNS, negocjacja połączenia i TLS, oraz żądanie aż do momentu, gdy przybywa pierwszy bajt odpowiedzi​​.
Jaki jest dobry wynik TTFB?
Cel dla Dobrej Wydajności: Zaleca się, aby serwer odpowiadał na żądania nawigacyjne wystarczająco szybko, tak aby 75. percentyl użytkowników doświadczał FCP w ramach "dobrego" progu. Jako ogólny przewodnik, większość stron powinna dążyć do osiągnięcia TTFB wynoszącego 0,8 sekundy lub mniej​​.
Zastosowanie Praktyczne
Zarządzanie TTFB jest kluczowe dla poprawy czasu reakcji serwera i ogólnej wydajności ładowania strony. Na przykład, w przypadku sklepu internetowego, optymalizacja TTFB może znacząco przyspieszyć czas, w którym użytkownicy zaczynają widzieć zawartość strony, poprawiając wrażenia zakupowe i ogólną reaktywność strony.

Zatrudnij eksperta

Chcesz rozwijać swój biznes e-commerce i maksymalizować jego potencjał? Rozważ zatrudnienie eksperta ds. e-commerce, który poprowadzi Cię przez zawiłości sprzedaży online i pomoże Ci osiągnąć cele biznesowe.

Skontaktuj się z nami!
Fraza wyszukiwania

Szukasz wiedzy?
Skorzystaj z wyszukiwarki