Total Blocking Time (TBT)

Total Blocking Time (TBT) to ważna metryka laboratoryjna mierząca reaktywność ładowania strony. Pomaga ona określić, jak długo strona jest nieinteraktywna przed osiągnięciem stanu niezawodnej interaktywności. Niski TBT pomaga zapewnić, że strona jest użyteczna​​.

Jak Działa?

  • Pomiar Blokady Wątku Głównego: TBT mierzy całkowity czas po First Contentful Paint (FCP), w którym wątek główny był zablokowany na tyle długo, aby uniemożliwić szybką reakcję na wejście użytkownika​​.
  • Definicja "Długiego Zadania": Wątek główny jest uważany za "zablokowany", gdy występuje "długie zadanie", czyli zadanie trwające na wątku głównym dłużej niż 50 milisekund (ms). W takim przypadku przeglądarka nie może przerwać trwającego zadania​​.
  • Obliczanie Czasu Blokady: Czas blokady danego długiego zadania to jego czas trwania powyżej 50 ms. Całkowity czas blokady dla strony to suma czasu blokady dla każdego długiego zadania, które wystąpiło po FCP w mierzonym okresie czasu​​.

Jaki jest dobry wynik TBT?

Cel dla Dobrej Wydajności: Strony powinny dążyć do osiągnięcia TBT mniejszego niż 200 milisekund, gdy testowane są na przeciętnym sprzęcie mobilnym​​. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Zastosowanie Praktyczne

Zarządzanie TBT jest kluczowe dla poprawy interaktywności strony, szczególnie w sytuacjach, gdy strona zawiera wiele skryptów lub złożonych zadań. Na przykład, w sklepie internetowym optymalizacja TBT może oznaczać szybszą możliwość interakcji użytkowników z elementami strony, takimi jak przyciski i formularze, co poprawia ogólne doświadczenie zakupowe.

Zatrudnij eksperta

Chcesz rozwijać swój biznes e-commerce i maksymalizować jego potencjał? Rozważ zatrudnienie eksperta ds. e-commerce, który poprowadzi Cię przez zawiłości sprzedaży online i pomoże Ci osiągnąć cele biznesowe.

Skontaktuj się z nami!
Fraza wyszukiwania

Szukasz wiedzy?
Skorzystaj z wyszukiwarki