Viewport

Viewport to część strony internetowej, która jest widoczna na ekranie w danym momencie. Jest to obszar, w którym użytkownik może bezpośrednio zobaczyć treść bez konieczności przewijania.

Jak Działa?

  • Dopasowanie do Urządzeń: Rozmiar viewportu może się różnić w zależności od urządzenia, na którym wyświetlana jest strona (np. komputer stacjonarny, tablet, smartfon).
  • Responsywność: Strony internetowe są projektowane tak, aby ich zawartość dynamicznie dostosowywała się do rozmiaru viewportu, zapewniając optymalne doświadczenie użytkownika na różnych urządzeniach.

Dlaczego jest Ważne?

  • Doświadczenie Użytkownika: Dostosowanie treści do viewportu jest kluczowe dla zapewnienia dobrego doświadczenia użytkownika, umożliwiając łatwe przeglądanie i interakcję ze stroną.
  • Projektowanie Responsywne: Zrozumienie i odpowiednie wykorzystanie viewportu jest istotne w responsywnym projektowaniu stron internetowych.

Przykład Praktyczny

Na stronie e-commerce, viewport jest używany do zapewnienia, że kluczowe elementy, takie jak zdjęcia produktów, przyciski zakupu i menu nawigacyjne, są odpowiednio wyświetlane i dostępne dla użytkownika bez konieczności przewijania, niezależnie od tego, czy strona jest przeglądana na dużym monitorze komputerowym, tablecie czy smartfonie.

Zatrudnij eksperta

Chcesz rozwijać swój biznes e-commerce i maksymalizować jego potencjał? Rozważ zatrudnienie eksperta ds. e-commerce, który poprowadzi Cię przez zawiłości sprzedaży online i pomoże Ci osiągnąć cele biznesowe.

Skontaktuj się z nami!
Fraza wyszukiwania

Szukasz wiedzy?
Skorzystaj z wyszukiwarki