Jak wybrać szablon na Shopify

Friday, 12, Jan 2024

Jednym z pierwszych kroków w tworzeniu sklepu internetowego jest wybór szablonu, który nie tylko będzie odzwierciedlał charakter marki, ale również zapewni użytkownikom przejrzystość, łatwość nawigacji oraz przyjemność z zakupów. Szablon, który wybieramy, nie tylko wpływa na estetykę sklepu, ale też na jego funkcjonalność, szybkość ładowania oraz optymalizację pod kątem SEO. Dlatego też, decyzja o wyborze odpowiedniego szablonu na platformie Shopify jest krokiem nie do przecenienia. Znalezienie równowagi między atrakcyjnością wizualną a funkcjonalnością może być kluczowe dla przyciągnięcia i utrzymania klientów, a co za tym idzie - sukcesu Twojego sklepu internetowego.

W nadchodzących rozdziałach, przyjrzymy się, jak skutecznie wybrać szablon na Shopify, biorąc pod uwagę zarówno potrzeby nowicjuszy, jak i bardziej doświadczonych użytkowników platformy/e-commerce.

Szablony dla Początkujących

Wybór Szablonu na Platformie Shopify

Początek przygody z e-commerce często wiąże się z wieloma wyzwaniami, a jednym z najważniejszych jest wybór właściwego szablonu dla Twojego sklepu. Dla osób rozpoczynających działalność na Shopify, szczególnie tych z ograniczonym budżetem, idealnym rozwiązaniem są płatne szablony dostępne na oficjalnej stronie Shopify

Te szablony są nie tylko estetycznie przyjemne i łatwe w obsłudze, ale także zapewniają stabilność i bezpieczeństwo - kluczowe aspekty każdego sklepu internetowego.

Jakość Szablonów z Shopify App Store

Dlaczego rekomendujemy oficjalne szablony Shopify? Inwestując w płatne szablony z Shopify App Store, zyskujesz pewność, że każdy z nich został dokładnie przeanalizowany i zatwierdzony przez zespół Shopify. Oznacza to, że nie tylko otrzymujesz produkt wysokiej jakości, ale również gwarancję, że szablon będzie kompatybilny z różnymi funkcjami i narzędziami oferowanymi przez Shopify (jednak tutaj musisz dodatkowo dokładnie upewnić się przy poszczególnym szablonie).

Jest to szczególnie ważne dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją działalność i mogą nie posiadać zaawansowanej wiedzy technicznej, a także posiadać ograniczony budżet na pierwszy e-commerce na Shopify.

Porównanie z innymi opcjami tańszych szablonów

Chociaż istnieją tańsze opcje szablonów dostępne na takich stronach jak między innymi:

 • Envato Market, Theme Forest tutaj
 • Template Monster tutaj
 • Creative Market tutaj

ważne jest, aby być świadomym różnic w jakości i wsparciu. Szablony z nieoficjalnych źródeł mogą nie być zawsze w pełni kompatybilne z najnowszymi aktualizacjami Shopify, co może prowadzić do problemów technicznych i ograniczać funkcjonalność sklepu. Mogą też mieć znacznie słabsze wyniki optymalizacyjne wpływające na szybkość działania sklepu.

Wybierając tańsze szablony, możesz na początku oszczędzić kilkadziesiąt dolarów, jednak długoterminowo koszty mogą okazać się znacznie wyższe.

Modyfikacje Szablonów dla Indywidualnych Potrzeb

Wybór szablonu, zarówno z oficjalnych, jak i nieoficjalnych źródeł, pozwala na modyfikacje, które umożliwiają dostosowanie sklepu do indywidualnych potrzeb i preferencji. Niezależnie od pochodzenia szablonu, ważne jest, aby miał on funkcje umożliwiające dostosowanie układu, kolorów, a nawet poszczególnych funkcjonalności. Dzięki temu możliwe jest stworzenie unikalnego i spersonalizowanego sklepu, który odzwierciedla charakter Twojej marki i przyciąga klientów.

Korzyści Wyboru Szablonu na Start

 • Rozwiązanie Przyjazne Budżetowo: Szablon jest doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją działalność na Shopify, szczególnie jeśli mają ograniczone środki finansowe na wdrożenie.
 • Samodzielne Dostosowania: Dzięki szablonom, wiele aspektów sklepu, takich jak kolorystyka czy układ, można dostosować samodzielnie bez potrzeby wsparcia technicznego.
 • Wsparcie Techniczne dla Specyficznych Funkcjonalności: W przypadku potrzeby bardziej zaawansowanych zmian lub dodatków, które nie są standardową częścią szablonu, warto zwrócić się o pomoc do profesjonalnej agencji.

Znaczenie Konsultacji ze Specjalistami

 • Wybór Odpowiedniego Szablonu: Warto skorzystać z porady specjalistów przy wyborze szablonu. Eksperci mogą pomóc w identyfikacji szablonów, które najlepiej odpowiadają potrzebom biznesowym i technicznym sklepu.
 • Dobre i Złe Praktyki: Profesjonalne doradztwo może również pomóc w uniknięciu pułapek i błędów, które mogą pojawić się podczas wyboru i modyfikacji szablonu. Specjaliści mogą wskazać, na co zwrócić szczególną uwagę oraz jak unikać typowych problemów.

W tym rozdziale przyjrzeliśmy się, dlaczego wybór płatnego szablonu z oficjalnej strony Shopify jest korzystnym rozwiązaniem dla osób i firm rozpoczynających swoją przygodę z e-commerce. W kolejnych rozdziałach omówimy bardziej zaawansowane opcje dostępne dla doświadczonych użytkowników Shopify.

Rozwiązania dla Doświadczonych Użytkowników

Proces Discovery i Prototypowania

Doświadczeni użytkownicy Shopify, którzy poszukują bardziej zindywidualizowanych i zaawansowanych rozwiązań, mogą skorzystać z procesu discovery i prototypowania. Ten proces polega na dogłębnym zrozumieniu potrzeb biznesowych, preferencji klientów i wymagań technicznych przed rozpoczęciem właściwego projektowania sklepu.

Discovery to etap, na którym dokonuje się analizy rynku, określa cele biznesowe i identyfikuje kluczowe wymagania funkcjonalne. Jest to czas na zrozumienie, jak sklep ma służyć klientom i jakie rozwiązania będą najbardziej efektywne w osiągnięciu celów biznesowych.

Prototypowanie następuje po discovery. W tym etapie tworzy się wstępne wersje szablonu, które umożliwiają wizualizację i testowanie różnych funkcji i układów. To eksperymentalna faza, w której można przetestować różne pomysły, zanim zdecyduje się na ostateczne rozwiązanie.

Wdrożenie Szablonu Dawn

Po przejściu przez proces discovery i prototypowania, różne firmy mają różne preferencje i potrzeby, co prowadzi do różnorodnych wyborów. W naszym przypadku, decyzja o wybraniu szablonu Dawn jako rekomendowanego rozwiązania jest podyktowana kilkoma kluczowymi czynnikami: potencjałem szablonu, jego jakością oraz kosztami wdrożenia.

Dawn jest nowoczesnym, elastycznym i wydajnym szablonem oferowanym przez Shopify, który zapewnia doskonałą bazę do dalszych personalizacji. Jego lekka konstrukcja zapewnia szybkość ładowania strony, co jest kluczowe dla UX (User Experience) i SEO (Search Engine Optimization). Szablon ten jest również przyjazny dla urządzeń mobilnych, co ma kluczowe znaczenie w dzisiejszym świecie, gdzie coraz więcej zakupów odbywa się za pośrednictwem telefonów komórkowych.

Shopify Headless

Jako dodatek, warto wspomnieć o opcji Headless Shopify. Jest to rozwiązanie dla bardzo zaawansowanych użytkowników, którzy potrzebują pełnej kontroli nad frontendem (część widoczną dla użytkownika) i backendem (część serwerowa) swojego sklepu.

Headless Shopify pozwala na oddzielenie tych dwóch aspektów, dając większą swobodę w projektowaniu unikalnych i wysoce spersonalizowanych doświadczeń zakupowych. Jednakże, ze względu na złożoność i potrzebę głębokiej wiedzy technicznej, nie będziemy szczegółowo rozwijać tego tematu w ramach niniejszego artykułu.

Jak Wybrać Odpowiedni Szablon

Wybór odpowiedniego szablonu na Shopify jest kluczowy dla sukcesu sklepu internetowego. Aby ułatwić ten wybór, Shopify oferuje różne filtry i kryteria, które pomogą Ci znaleźć idealny szablon. Oto kilka wskazówek, jak efektywnie filtrować i wybierać szablony na Shopify App Store.

Filtrowanie Szablonów według Kluczowych Kryteriów

 • Cena: Shopify oferuje zarówno darmowe, jak i płatne szablony. Wybierając szablon, zastanów się nad swoim budżetem. Pamiętaj, że inwestycja w płatny szablon może przynieść korzyści w postaci dodatkowych funkcji i lepszego wsparcia.
 • Branża: Wybierając szablon, zastanów się, czy jest on odpowiedni dla Twojej branży. Szablony na Shopify są często zaprojektowane z myślą o konkretnych branżach, takich jak moda, elektronika, dom i ogród itp. Wybór szablonu dostosowanego do Twojej branży może znacznie ułatwić proces konfiguracji sklepu.
 • Rozmiar Katalogu: Jeśli Twój sklep oferuje szeroką gamę produktów, szukaj szablonu zaprojektowanego do obsługi dużych katalogów. Dla mniejszych sklepów z ograniczoną ofertą, prostszy szablon może być bardziej odpowiedni.
 • Funkcje: Zastanów się, jakie funkcje są dla Ciebie najważniejsze. Czy potrzebujesz zaawansowanych opcji filtrowania produktów, pokazu slajdów, integracji z mediami społecznościowymi czy innych specyficznych funkcji?
wybór szablony shopify filtrowanie

Zaawansowane Kryteria Wyboru

 • Marketing i Konwersja: Niektóre szablony oferują specjalne funkcje marketingowe, takie jak newslettery, popupy czy integracje z narzędziami analitycznymi. Wybierając szablon, zwróć uwagę na te, które wspierają Twoje strategie marketingowe i sprzedażowe.
 • Merchandising: Szablony z zaawansowanymi opcjami merchandisingu, takimi jak szybkie przeglądanie produktów czy kolekcje, mogą pomóc w lepszej prezentacji produktów i zwiększeniu sprzedaży.
 • Odkrywanie Produktów: Dobre szablony ułatwiają klientom odkrywanie produktów. Szukaj funkcji takich jak zaawansowane wyszukiwanie, rekomendacje produktów czy filtry.
 • Darmowy Okres Próbny i Aktualizacje Szablonu: Większość szablonów oferowanych przez Shopify pozwala na darmowy okres próbny. Wykorzystaj ten czas na testowanie szablonu i sprawdzenie, czy spełnia Twoje oczekiwania. Ponadto, zwróć uwagę na politykę aktualizacji szablonu – czy są one darmowe i jak często są wydawane. Regularne aktualizacje są ważne dla bezpieczeństwa, kompatybilności z nowymi funkcjami Shopify oraz dla zapewnienia najlepszego doświadczenia użytkownikom.
szablony shopify funkcjonalności

Wybierając odpowiedni szablon na Shopify, ważne jest, aby brać pod uwagę zarówno swoje bieżące potrzeby, jak i plany rozwoju sklepu. Dzięki przemyślanemu wyborowi, Twój sklep będzie mógł się wyróżnić na rynku i lepiej służyć Twoim klientom.

Dobre Praktyki Dostosowywania Szablonu do Indywidualnych Potrzeb

Jak Sprawdzić Szablon Pod Kątem Własnych Potrzeb

 • Analiza Funkcjonalności: zanim dokonasz wyboru, przeanalizuj dostępne funkcje szablonu i zastanów się, czy odpowiadają one specyfice Twojego biznesu. Czy szablon obsługuje wszystkie funkcje, które są dla Ciebie niezbędne, takie jak blog, galeria zdjęć, czy integracje z mediami społecznościowymi?
 • Dopasowanie do Branży i Rozmiaru Katalogu: wybierz szablon, który najlepiej odpowiada Twojej branży i ilości oferowanych produktów.
 • Responsywność i Kompatybilność z Urządzeniami Mobilnymi: upewnij się, że wybrany szablon jest w pełni responsywny i działa bezbłędnie na różnych urządzeniach - od komputerów stacjonarnych po smartfony.
 • Optymalizacja SEO: sprawdź, czy szablon jest zoptymalizowany pod kątem SEO. Dobre pozycjonowanie w wyszukiwarkach jest kluczowe dla zwiększenia widoczności Twojego sklepu.
 • Łatwość Personalizacji: wybierz szablon, który pozwala na łatwe dokonywanie zmian bez potrzeby zaawansowanej wiedzy technicznej. To ważne, abyś mógł samodzielnie aktualizować kluczowe elementy sklepu.
 • Koszty i Skalowalność: Oszacuj koszty modyfikacji i upewnij się, że szablon będzie skalowalny w miarę rozwoju Twojego biznesu.

Rozpocznij od Kluczowych Sekcji

 • Strona Główna: to pierwsze, co zobaczą Twoi klienci. Upewnij się, że jest przejrzysta, atrakcyjna i odzwierciedla charakter Twojego biznesu.
 • Karta Produktu: zwróć uwagę na to, jak prezentowane są produkty. Karty produktów powinny być czytelne, zawierać szczegółowe opisy oraz wysokiej jakości zdjęcia.
 • Kolekcje: jeśli oferujesz różnorodne produkty, upewnij się, że szablon pozwala na łatwą organizację i prezentację kolekcji.

Podsumowanie

Kolorystyka i Wygląd: Ważne, ale Nie Najważniejsze

Podczas wyboru szablonu na Shopify, ważne jest, aby pamiętać, że kolorystyka i ogólny wygląd są elementami, które można stosunkowo łatwo zmienić i dostosować. Chociaż estetyka jest ważna, nie powinna być głównym kryterium wyboru.

Skupienie na funkcjonalności, responsywności, łatwości użytkowania i optymalizacji SEO powinno mieć priorytet, ponieważ te elementy mają bezpośredni wpływ na sukces sklepu internetowego.

Przed zakupem szablonu, określ również jakie modyfikacje będą potrzebne i sprawdź, czy szablon pozwala na ich realizację. Oszacuj koszty ewentualnych zmian w konsultacji z ekspertami Shopify, dowiedz się co musisz zlecić specjalistom, a co możesz wykonać samemu.

Zaplanuj Roadmap rozwoju funkcjonalności, zastanów się, czy szablon będzie nadal odpowiedni w miarę rozwoju Twojego biznesu. Unikniesz w ten sposób konieczności przeprowadzania kosztownych i czasochłonnych zmian w przyszłości

Dodatkowo:

Przykłady Szablonów z Różnych Kategorii

 • Moda: Szablony z dużym naciskiem na wizualizacje produktów, stylowe układy.
 • Elektronika: Szablony z zaawansowanymi filtrami produktów, przejrzystymi opisami.
 • Dom i Ogród: Szablony z dużymi zdjęciami, przestrzennymi układami.

Linki do Zasobów i Narzędzi

 • Shopify Themes tutaj
 • Envato Market, Theme Forest tutaj
 • Template Monster tutaj
 • Creative Market tutaj

Więcej artykułów

Saturday, 15, Jun 2024

Tpay: oficjalna integracja z Shopify

Wednesday, 19, Jun 2024

Jak zarządzać prośbami o dostęp do Twojego sklepu na Shopify - współpraca z agencją partnerską Shopify

Saturday, 15, Jun 2024

iMoje: oficjalna integracja z Shopify

Friday, 12, Jan 2024

Jak wybrać szablon na Shopify

Jednym z pierwszych kroków w tworzeniu sklepu internetowego jest wybór szablonu, który nie tylko będzie odzwierciedlał charakter marki, ale również zapewni użytkownikom przejrzystość, łatwość nawigacji oraz przyjemność z zakupów. Szablon, który wybieramy, nie tylko wpływa na estetykę sklepu, ale też na jego funkcjonalność, szybkość ładowania oraz optymalizację pod kątem SEO. Dlatego też, decyzja o wyborze odpowiedniego szablonu na platformie Shopify jest krokiem nie do przecenienia. Znalezienie równowagi między atrakcyjnością wizualną a funkcjonalnością może być kluczowe dla przyciągnięcia i utrzymania klientów, a co za tym idzie - sukcesu Twojego sklepu internetowego.

W nadchodzących rozdziałach, przyjrzymy się, jak skutecznie wybrać szablon na Shopify, biorąc pod uwagę zarówno potrzeby nowicjuszy, jak i bardziej doświadczonych użytkowników platformy/e-commerce.

Szablony dla Początkujących

Wybór Szablonu na Platformie Shopify

Początek przygody z e-commerce często wiąże się z wieloma wyzwaniami, a jednym z najważniejszych jest wybór właściwego szablonu dla Twojego sklepu. Dla osób rozpoczynających działalność na Shopify, szczególnie tych z ograniczonym budżetem, idealnym rozwiązaniem są płatne szablony dostępne na oficjalnej stronie Shopify

Te szablony są nie tylko estetycznie przyjemne i łatwe w obsłudze, ale także zapewniają stabilność i bezpieczeństwo - kluczowe aspekty każdego sklepu internetowego.

Jakość Szablonów z Shopify App Store

Dlaczego rekomendujemy oficjalne szablony Shopify? Inwestując w płatne szablony z Shopify App Store, zyskujesz pewność, że każdy z nich został dokładnie przeanalizowany i zatwierdzony przez zespół Shopify. Oznacza to, że nie tylko otrzymujesz produkt wysokiej jakości, ale również gwarancję, że szablon będzie kompatybilny z różnymi funkcjami i narzędziami oferowanymi przez Shopify (jednak tutaj musisz dodatkowo dokładnie upewnić się przy poszczególnym szablonie).

Jest to szczególnie ważne dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją działalność i mogą nie posiadać zaawansowanej wiedzy technicznej, a także posiadać ograniczony budżet na pierwszy e-commerce na Shopify.

Porównanie z innymi opcjami tańszych szablonów

Chociaż istnieją tańsze opcje szablonów dostępne na takich stronach jak między innymi:

 • Envato Market, Theme Forest tutaj
 • Template Monster tutaj
 • Creative Market tutaj

ważne jest, aby być świadomym różnic w jakości i wsparciu. Szablony z nieoficjalnych źródeł mogą nie być zawsze w pełni kompatybilne z najnowszymi aktualizacjami Shopify, co może prowadzić do problemów technicznych i ograniczać funkcjonalność sklepu. Mogą też mieć znacznie słabsze wyniki optymalizacyjne wpływające na szybkość działania sklepu.

Wybierając tańsze szablony, możesz na początku oszczędzić kilkadziesiąt dolarów, jednak długoterminowo koszty mogą okazać się znacznie wyższe.

Modyfikacje Szablonów dla Indywidualnych Potrzeb

Wybór szablonu, zarówno z oficjalnych, jak i nieoficjalnych źródeł, pozwala na modyfikacje, które umożliwiają dostosowanie sklepu do indywidualnych potrzeb i preferencji. Niezależnie od pochodzenia szablonu, ważne jest, aby miał on funkcje umożliwiające dostosowanie układu, kolorów, a nawet poszczególnych funkcjonalności. Dzięki temu możliwe jest stworzenie unikalnego i spersonalizowanego sklepu, który odzwierciedla charakter Twojej marki i przyciąga klientów.

Korzyści Wyboru Szablonu na Start

 • Rozwiązanie Przyjazne Budżetowo: Szablon jest doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją działalność na Shopify, szczególnie jeśli mają ograniczone środki finansowe na wdrożenie.
 • Samodzielne Dostosowania: Dzięki szablonom, wiele aspektów sklepu, takich jak kolorystyka czy układ, można dostosować samodzielnie bez potrzeby wsparcia technicznego.
 • Wsparcie Techniczne dla Specyficznych Funkcjonalności: W przypadku potrzeby bardziej zaawansowanych zmian lub dodatków, które nie są standardową częścią szablonu, warto zwrócić się o pomoc do profesjonalnej agencji.

Znaczenie Konsultacji ze Specjalistami

 • Wybór Odpowiedniego Szablonu: Warto skorzystać z porady specjalistów przy wyborze szablonu. Eksperci mogą pomóc w identyfikacji szablonów, które najlepiej odpowiadają potrzebom biznesowym i technicznym sklepu.
 • Dobre i Złe Praktyki: Profesjonalne doradztwo może również pomóc w uniknięciu pułapek i błędów, które mogą pojawić się podczas wyboru i modyfikacji szablonu. Specjaliści mogą wskazać, na co zwrócić szczególną uwagę oraz jak unikać typowych problemów.

W tym rozdziale przyjrzeliśmy się, dlaczego wybór płatnego szablonu z oficjalnej strony Shopify jest korzystnym rozwiązaniem dla osób i firm rozpoczynających swoją przygodę z e-commerce. W kolejnych rozdziałach omówimy bardziej zaawansowane opcje dostępne dla doświadczonych użytkowników Shopify.

Rozwiązania dla Doświadczonych Użytkowników

Proces Discovery i Prototypowania

Doświadczeni użytkownicy Shopify, którzy poszukują bardziej zindywidualizowanych i zaawansowanych rozwiązań, mogą skorzystać z procesu discovery i prototypowania. Ten proces polega na dogłębnym zrozumieniu potrzeb biznesowych, preferencji klientów i wymagań technicznych przed rozpoczęciem właściwego projektowania sklepu.

Discovery to etap, na którym dokonuje się analizy rynku, określa cele biznesowe i identyfikuje kluczowe wymagania funkcjonalne. Jest to czas na zrozumienie, jak sklep ma służyć klientom i jakie rozwiązania będą najbardziej efektywne w osiągnięciu celów biznesowych.

Prototypowanie następuje po discovery. W tym etapie tworzy się wstępne wersje szablonu, które umożliwiają wizualizację i testowanie różnych funkcji i układów. To eksperymentalna faza, w której można przetestować różne pomysły, zanim zdecyduje się na ostateczne rozwiązanie.

Wdrożenie Szablonu Dawn

Po przejściu przez proces discovery i prototypowania, różne firmy mają różne preferencje i potrzeby, co prowadzi do różnorodnych wyborów. W naszym przypadku, decyzja o wybraniu szablonu Dawn jako rekomendowanego rozwiązania jest podyktowana kilkoma kluczowymi czynnikami: potencjałem szablonu, jego jakością oraz kosztami wdrożenia.

Dawn jest nowoczesnym, elastycznym i wydajnym szablonem oferowanym przez Shopify, który zapewnia doskonałą bazę do dalszych personalizacji. Jego lekka konstrukcja zapewnia szybkość ładowania strony, co jest kluczowe dla UX (User Experience) i SEO (Search Engine Optimization). Szablon ten jest również przyjazny dla urządzeń mobilnych, co ma kluczowe znaczenie w dzisiejszym świecie, gdzie coraz więcej zakupów odbywa się za pośrednictwem telefonów komórkowych.

Shopify Headless

Jako dodatek, warto wspomnieć o opcji Headless Shopify. Jest to rozwiązanie dla bardzo zaawansowanych użytkowników, którzy potrzebują pełnej kontroli nad frontendem (część widoczną dla użytkownika) i backendem (część serwerowa) swojego sklepu.

Headless Shopify pozwala na oddzielenie tych dwóch aspektów, dając większą swobodę w projektowaniu unikalnych i wysoce spersonalizowanych doświadczeń zakupowych. Jednakże, ze względu na złożoność i potrzebę głębokiej wiedzy technicznej, nie będziemy szczegółowo rozwijać tego tematu w ramach niniejszego artykułu.

Jak Wybrać Odpowiedni Szablon

Wybór odpowiedniego szablonu na Shopify jest kluczowy dla sukcesu sklepu internetowego. Aby ułatwić ten wybór, Shopify oferuje różne filtry i kryteria, które pomogą Ci znaleźć idealny szablon. Oto kilka wskazówek, jak efektywnie filtrować i wybierać szablony na Shopify App Store.

Filtrowanie Szablonów według Kluczowych Kryteriów

 • Cena: Shopify oferuje zarówno darmowe, jak i płatne szablony. Wybierając szablon, zastanów się nad swoim budżetem. Pamiętaj, że inwestycja w płatny szablon może przynieść korzyści w postaci dodatkowych funkcji i lepszego wsparcia.
 • Branża: Wybierając szablon, zastanów się, czy jest on odpowiedni dla Twojej branży. Szablony na Shopify są często zaprojektowane z myślą o konkretnych branżach, takich jak moda, elektronika, dom i ogród itp. Wybór szablonu dostosowanego do Twojej branży może znacznie ułatwić proces konfiguracji sklepu.
 • Rozmiar Katalogu: Jeśli Twój sklep oferuje szeroką gamę produktów, szukaj szablonu zaprojektowanego do obsługi dużych katalogów. Dla mniejszych sklepów z ograniczoną ofertą, prostszy szablon może być bardziej odpowiedni.
 • Funkcje: Zastanów się, jakie funkcje są dla Ciebie najważniejsze. Czy potrzebujesz zaawansowanych opcji filtrowania produktów, pokazu slajdów, integracji z mediami społecznościowymi czy innych specyficznych funkcji?
wybór szablony shopify filtrowanie

Zaawansowane Kryteria Wyboru

 • Marketing i Konwersja: Niektóre szablony oferują specjalne funkcje marketingowe, takie jak newslettery, popupy czy integracje z narzędziami analitycznymi. Wybierając szablon, zwróć uwagę na te, które wspierają Twoje strategie marketingowe i sprzedażowe.
 • Merchandising: Szablony z zaawansowanymi opcjami merchandisingu, takimi jak szybkie przeglądanie produktów czy kolekcje, mogą pomóc w lepszej prezentacji produktów i zwiększeniu sprzedaży.
 • Odkrywanie Produktów: Dobre szablony ułatwiają klientom odkrywanie produktów. Szukaj funkcji takich jak zaawansowane wyszukiwanie, rekomendacje produktów czy filtry.
 • Darmowy Okres Próbny i Aktualizacje Szablonu: Większość szablonów oferowanych przez Shopify pozwala na darmowy okres próbny. Wykorzystaj ten czas na testowanie szablonu i sprawdzenie, czy spełnia Twoje oczekiwania. Ponadto, zwróć uwagę na politykę aktualizacji szablonu – czy są one darmowe i jak często są wydawane. Regularne aktualizacje są ważne dla bezpieczeństwa, kompatybilności z nowymi funkcjami Shopify oraz dla zapewnienia najlepszego doświadczenia użytkownikom.
szablony shopify funkcjonalności

Wybierając odpowiedni szablon na Shopify, ważne jest, aby brać pod uwagę zarówno swoje bieżące potrzeby, jak i plany rozwoju sklepu. Dzięki przemyślanemu wyborowi, Twój sklep będzie mógł się wyróżnić na rynku i lepiej służyć Twoim klientom.

Dobre Praktyki Dostosowywania Szablonu do Indywidualnych Potrzeb

Jak Sprawdzić Szablon Pod Kątem Własnych Potrzeb

 • Analiza Funkcjonalności: zanim dokonasz wyboru, przeanalizuj dostępne funkcje szablonu i zastanów się, czy odpowiadają one specyfice Twojego biznesu. Czy szablon obsługuje wszystkie funkcje, które są dla Ciebie niezbędne, takie jak blog, galeria zdjęć, czy integracje z mediami społecznościowymi?
 • Dopasowanie do Branży i Rozmiaru Katalogu: wybierz szablon, który najlepiej odpowiada Twojej branży i ilości oferowanych produktów.
 • Responsywność i Kompatybilność z Urządzeniami Mobilnymi: upewnij się, że wybrany szablon jest w pełni responsywny i działa bezbłędnie na różnych urządzeniach - od komputerów stacjonarnych po smartfony.
 • Optymalizacja SEO: sprawdź, czy szablon jest zoptymalizowany pod kątem SEO. Dobre pozycjonowanie w wyszukiwarkach jest kluczowe dla zwiększenia widoczności Twojego sklepu.
 • Łatwość Personalizacji: wybierz szablon, który pozwala na łatwe dokonywanie zmian bez potrzeby zaawansowanej wiedzy technicznej. To ważne, abyś mógł samodzielnie aktualizować kluczowe elementy sklepu.
 • Koszty i Skalowalność: Oszacuj koszty modyfikacji i upewnij się, że szablon będzie skalowalny w miarę rozwoju Twojego biznesu.

Rozpocznij od Kluczowych Sekcji

 • Strona Główna: to pierwsze, co zobaczą Twoi klienci. Upewnij się, że jest przejrzysta, atrakcyjna i odzwierciedla charakter Twojego biznesu.
 • Karta Produktu: zwróć uwagę na to, jak prezentowane są produkty. Karty produktów powinny być czytelne, zawierać szczegółowe opisy oraz wysokiej jakości zdjęcia.
 • Kolekcje: jeśli oferujesz różnorodne produkty, upewnij się, że szablon pozwala na łatwą organizację i prezentację kolekcji.

Podsumowanie

Kolorystyka i Wygląd: Ważne, ale Nie Najważniejsze

Podczas wyboru szablonu na Shopify, ważne jest, aby pamiętać, że kolorystyka i ogólny wygląd są elementami, które można stosunkowo łatwo zmienić i dostosować. Chociaż estetyka jest ważna, nie powinna być głównym kryterium wyboru.

Skupienie na funkcjonalności, responsywności, łatwości użytkowania i optymalizacji SEO powinno mieć priorytet, ponieważ te elementy mają bezpośredni wpływ na sukces sklepu internetowego.

Przed zakupem szablonu, określ również jakie modyfikacje będą potrzebne i sprawdź, czy szablon pozwala na ich realizację. Oszacuj koszty ewentualnych zmian w konsultacji z ekspertami Shopify, dowiedz się co musisz zlecić specjalistom, a co możesz wykonać samemu.

Zaplanuj Roadmap rozwoju funkcjonalności, zastanów się, czy szablon będzie nadal odpowiedni w miarę rozwoju Twojego biznesu. Unikniesz w ten sposób konieczności przeprowadzania kosztownych i czasochłonnych zmian w przyszłości

Dodatkowo:

Przykłady Szablonów z Różnych Kategorii

 • Moda: Szablony z dużym naciskiem na wizualizacje produktów, stylowe układy.
 • Elektronika: Szablony z zaawansowanymi filtrami produktów, przejrzystymi opisami.
 • Dom i Ogród: Szablony z dużymi zdjęciami, przestrzennymi układami.

Linki do Zasobów i Narzędzi

 • Shopify Themes tutaj
 • Envato Market, Theme Forest tutaj
 • Template Monster tutaj
 • Creative Market tutaj

Więcej artykułów